Цуманський ліцей
Відкритий урок на тему:
«Розв’язування вправ з використанням формул скороченого множення»
7 клас
Підготувала вчитель математики
Мельник Оксана Юріївна
2022-2023 н.р.
Тема уроку. Розв’язування вправ з використанням формул скороченого множення.
Мета уроку:
– навчальна
формувати, удосконалити та поглибити знання та вміння учнів використовувати формули скороченого множення: , при розв’язуванні вправ, формувати навички їх творчого застосування при розв’язуванні завдань високого рівня складності;
– розвивальна
розвивати логічне мислення, математичну мову, вміння чітко висловлювати думки, узагальнювати, активність;
– виховна
виховувати пізнавальну діяльність учнів, активність, уважність, самостійність,інтерес до математики.
Тип уроку: урок гра(застосування знань, умінь і навичок).
Обладнання: роздатковий матеріал, картки з відповідями, рисунки.
Форми роботи: усна, колективна, індивідуальна.
Недостатньо мати добрий розум, головне — раціонально
застосовувати його. Р.Декарт
Хід уроку
І. Організаційна частина
Вправа «Аплодисменти»(2хв)
Кожен учень у вашому класі щось вміє робити найкраще. Коли я буду називати певне вміння, хто володіє ним ,повинен встати, а решта будуть плескати їм у долоні.
Нехай встануть ті, хто вміє малювати
Нехай встануть ті, хто вміє танцювати
Нехай встануть ті, хто вміє бути другом
Нехай встануть ті, хто знає формули скороченого множення
Нехай встануть ті, хто любить математику.
Зараз ми в цьому переконаємось.
Повідомлення теми і мети уроку
Час: 2 хв
Зовсім недавно ви відкрили для себе нову країну – Алгебру. І уже від початку навчального року подорожуєте містами цієї країни. Нещодавно ми дісталися ще одного міста – ФСМ, що означає Формули скороченого множення. Це міст розташоване на схилі гори. Я пропоную вам підкорити цю гору.
Працювати ми будемо над темою «Розв’язування вправ з використанням формул скороченого множення».
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Почнемо ми своє сходження із перевірки чи дійсно ви знаєте формули скороченого множення
Завдання «Відновити запис»(на плакаті або дошці):
Отже, сьогодні ми будемо працювати над завданнями із використанням формул скороченого множення.
- квадрат суми двох виразів;
- квадрат різниці двох виразів;
- множення різниці двох виразів на їх суму. - різниця кубів двох виразів
- сума кубів двох виразів
ІІІ. Розв’язування вправ на застосування формул скороченого множення Мета завдання: формувати навички учнів застосовувати формули скороченого множення у нестандартних ситуаціях, вчити знаходити раціональні способи розв’язування вправ, розвивати навички спілкування, вміння висловлюватися, переконувати і робити висновки.
Починаємо підніматись на гору. На шляху нам траплятимуться завдання, які ми маємо виконати. (Рисунок)
Завдання 1 «Знайди пару»(карточки розрізані і розвішані на дошці)
1 –
|
– |
1 – |
|||
– 16
|
169 – 144 |
100– |
|||
–
|
0,01– 16 |
– |
|||
(1 + a)(1 – a)
|
(4 + b)(b – 4)
|
(1 + 2m)(1 – 2m) |
|||
(3 – 4)( 3 + 4)
|
(12x + 13y)(13y – 12x) |
(10 – )( 10 + ) |
|||
(–)(+)(+)
|
(4+0,1)(0,1– 4) |
(–– )(– ) |
|||
Молодці!!!Завдання виконали і продовжуємо далі свій шлях. Наступна зупинка
Завдання 2. «Знайди помилку»
Завдання 3. Виконай завдання із капсули
Застосовуючи формули скороченого множення:
а) ;
б)
в)
г) 199∙201 = (200 – 1)(200 + 1) = 2002 – 12 = 40000 – 1 = 39999;
д) 2152 – 2142 = (215 – 214)(215 + 214) = 1 ∙ 429 =429.
ІV. Підсумки уроку
Чи досягли мети уроку? Чи сподобався урок?
Показати свої емоції від уроку на кольорових кружечках із паперу(намалювати смаіл)
V. Домашнє завдання
Побудувати будинок в програмі Point
Тестові завдання до теми « Формули скороченого множення»
Подати у вигляді многочлена
1. = основа будинку
А) Б) В) Г)
(коричневий) (зелений) (білий) (жовтий)
2. дах
А) Б) В) Г)
(червоний) (зелений) (синій) (жовтий)
3. вікна(2 штуки)
А) Б) В) Г)
(синій) ( жовтий) (червоний) (білий)
4. двері (1 штука)
А) Б) В) Г)
(зелені) (жовтий) (синій) (сірий)
5. димоход
А) Б) В) Г)
(чорний) (зелений) (чорний) (білий)