Предмет: Історія України
Клас: 9
Тема: Соціально-економічне становище земель підавстрійської України.
Мета: навчити характеризувати соціально – економічне становище земель підавстрійської України, розвиток західноукраїнських земель у І половині ХІХ столітті, розпізнавати на картосхемі українські землі у складі Австрійської імперії; розвивати та удосконалювати навички критичного мислення, роботи з картою та текстом підручника; виховувати патріотичні почуття до своєї країни.
Основні терміни та поняття: соціальний конфлікт, національне відродження, «Руська трійця».
Основні дати:
1816 р. – заснування «Товариства галицьких греко-католицьких священників для поширення письмами просвіти і культури серед вірних»;
1817 р. – створено в Галичині дяко-вчительський інститут, заснування парафіяльних шкіл;
1818 р. – урядовий дозвіл на викладання у народних школах українською мовою;
1829 р. – вихід «Відомості о руськім язиці»;
1833 р. – початок діяльності гуртка «Руська трійця»;
1843 – 1844 рр. – повстання Лук’яна Кобилиці.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу в поєднанні з практичною роботою.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань історичний диктант
ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності
Таблиця: «Знаю – Хочемо дізнатись – Дізнався»
Учні висловлюють конкретні відомості, припущення до нової теми.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Завдання:
Метод «Бортовий журнал»
Цитата |
Коментар |
1843 – 1844 рр. – повстання Лук’яна Кобилиці.
Завдання:
2) Скласти кластер «Економічний розвиток західноукраїнських земель»
Орієнтовні відповіді:
Завдання:
Національне відродження - процес відновлення національної культури і національних прав, включаючи право на створення національної держави.
Історія України. Словник-довідник [Електронний ресурс] https://history.vn.ua/book/slovnik/index.html
«Товариство галицьких греко – католицьких єпископів для поширення письма»
Основні дати: |
1816 р. |
Назва товариства: |
«Товариство галицьких греко – католицьких єпископів для поширення письма»
|
Організатори: |
Михайло Левицький |
Основна мета діяльності: |
Видання релігійних, шкільних, популярних книжок, написаних простою мовою, уживаною по селах. |
Наслідки діяльності: |
1816 – видано «Буквар словено – руського язика»; 1817 р. – створено в Галичині дяко-вчительський інститут, заснування парафіяльних шкіл; 1818 р. – урядовий дозвіл на викладання у народних школах українською мовою.
|
Завдання:
Метод «Тонкі та товсті запитання»
1833 р. – початок діяльності гуртка «Руська трійця»;
V. Підведення підсумків
Таблиця «Знаю - Хочу дізнатись – Дізнався»
VІ. Домашнє завдання
Опрацювати текст підручника &8, вивчити дати, терміни та поняття.
Запитання та завдання ст. 72. №4 (письмово), №1, №2, №3, №5 (усно).