Урок на тему: "Стародавня Греція"

Про матеріал
Сформувати уявлення про природно-географічні й кліматичні умови Греції та її населення, основні заняття та повсякденне життя, розглянути міфи як історичні джерела, установити зв’язок між природно-географічними умовами та заняттями населення, географічними назвами та міфами, розвивати вміння порівнювати, висловлювати власну думку, критично мислити.
Перегляд файлу

Урок на тему: «Стародавня Греція».

Мета: сформувати уявлення про природно-географічні й кліматичні умови Греції та її населення, основні заняття та повсякденне життя; розглянути міфи як історичні джерела; установити  зв’язок  між  природно-географічними  умовами  та  заняттями населення, географічними назвами та міфами; розвивати вміння порівнювати, висловлювати власну думку, критично мислити.

Обладнання: Всесвітня історія. Історія України, презентація.

Тип уроку:  засвоєння нових знань та вмінь.

Основні поняття: елліни.

Хід уроку

І.  Організаційний момент

Повідомлення теми та мети уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Бесіда

  • Що ви знаєте про Давню Грецію?

ІІІ.  Мотивація навчальної діяльності

ПЛАН

1. Якими були природа і населення Стародавньої Греції.

2. Заняття населення Давньої Греції.

3. Перекази про найдавнішу історію Греції.

 

ІV. Вивчення нового матеріалу

Якими були природа і населення Стародавньої Греці

Самостійна робота

Прочитати текст підручника. Заповнити текстову таблицю.

Природне та географічне положення Греції

Півострів, на якому знаходиться

Балканський півострів

Моря, що омивають

Егейське, Іонічне, Критське, Середземне

Рельєф: річки, гори

тощо

Гір багато, але невисокі. Найвища гора — Олімп; річки бурхливі восени і взимку, а навесні пересихають; земля кам’яниста, неродюча

Клімат

Спекотний, посушливий

Берегова смуга, острови

Велика кількість великих і маленьких островів, найбільші: Крит, Родос. Берегова смуга створює безліч заток, бух, проток, зручних для стоянок кораблів

Корисні копалини

Залізо, мідь, срібло та глина

Заняття населення Давньої Греції (прочитати та підготувати питання своєму сусіду).

Перекази про найдавнішу історію Греції (дослідити, та підготувати повідомлення).

- Які міфі присвячено острову Кріт і його мешканцям?

V.  Закріплення знань учнів

Історичний диктант

1)  На якому півострові розташована Греція? (Балканський півострів)

2)  Який великий острів розташований поряд із Грецією? (Крит)

3)  Яке море назване на честь царя Афін? (Егейське)

4)  Як греки називали Грецію? (Еллада)

5)  Як звали міфічного царя острова Крит? (Мінос)

6)  Як називається палац із заплутаними переходами? (Лабіринт)

7) Хто вбив Мінотавра? (Тесей)

8) Найвища горо Греції? (Олімп)

9) Які племена у ІІІ тис. до н.е. захопили Балкани? (Ахейці)

10) Хто потіснив ахейців у ІІ тис. до н.е.? (Дорійці)

VІ. Домашнє завдання

1.  Опрацювати матеріал

2. Підготувати виступ проміфи Греції. Скласти тези до теми: «Стародавня Греція».

 

1

 

docx
Додано
6 червня 2019
Переглядів
3099
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку