Розробка уроку
з алгебри і початків аналізу
на тему:
«Тригонометричні формули додавання та їх наслідки»,
10 клас
Підготувала
вчитель математики
ЛСЗШ №44 ім.Т.Г.Шевченка
Давид О.М.
Львів – 2021
Тема: «Тригонометричні формули додавання та їх наслідки»
Мета: освітня: узагальнити, систематизувати та поглибити знання, вміння перетворювати тригонометричні вирази та будувати графіки тригонометричних функцій;
розвиваюча: розвивати вміння аналізувати, порівнювати й узагальнювати навчальний матеріал; культуру математичного мовлення; сприяти формуванню причинно-наслідкових зв’язків; розвивати навички самооцінки та самоконтролю.
виховна: сприяти розвитку комунікативної, інформаційної, соціальної компетентностей, почуття відповідальності за доручену справу; створити ситуацію успіху для кожного учня.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань, умінь і навичок.
Хід уроку.
Ми завершуємо вивчення теми «Властивості тригонометричних функцій», вивчили тригонометричні формули додавання та їх наслідки, навчились будувати графіки тригонометричних функцій. А сьогодні, скористаємось висловом Арістотеля і намагатимемось раціонально застосовувати отримані знання до розв’язування вправ з теми.
Вправа «Детективне агентство»,
А ми використаємо тригонометрію в роботі нашого «Детективного агентства», яке відкрито за адресою вул…., у кабінеті 17 . Кажуть, що там вчаться дуже хороші детективи, вони уважні, спостережливі і кмітливі, можуть швидко зібрати свідчення і скласти фоторобот злочинця, виконавши правильно завданя з варіанту 1 (Додаток 1).
Кілька учнів виконують індивідуальні завдання з варіанту 2.
Прикмети злочинця: овальне обличчя, карі очі, чорне кучеряве волосся, з горбинкою ніс, губи пухкі, маленька борідка.
Завдання на відповідності (платформа «На урок») https://naurok.com.ua/test/grafiki-trigonometrichnih-funkciy-768778.html
Учні працюючи в групах дали відповіді на 10 питань та розв’язали
12 вправ достатнього та високого рівнів. Кожен мав можливість доопрацювати вивчений матеріал.
Додаток 1 Варіант 2
Додаток 1 |
|||
|
Варіант 1 |
Варіант 2 |
|
1 |
Скоротити дріб |
|
а); овальне б); кругле в) витягнуте г) ; квадратне |
2 |
Скоротити дріб |
|
а)- 2; зелені б) ; карі в); блакитні г) ; чорні |
3 |
Дано:, π<x< Знайдіть: |
Дано:, <x< Знайдіть: |
а) 0; чорні прямі б) 1; руді прямі в) 1/2; світлі хвилясті; г) -1; чорні кучеряві |
4 |
Дано: cosα= - 0,6, sin= - 0,8, , . Знайдіть: cos(α + β) |
Дано: cosα= - 0,6, sin= 0,8, , . Знайдіть: sin (α - β) |
а) 0.96; картоплею б) 1; кирпоносий в) -0,28; з горбинкою г) 0,28; прямий |
5 |
Група туристів подорожує Закарпаттям. Траєкторію їхнього переміщення можна описати за законом у=sinх+3|sinx|. Побудувати графік руху туристів. |
Траєкторію руху автомобіля можна описати за законом у=cosх+|cosx|. Побудувати графік руху туристів. |
а) cos; бантиком ; б) tg; вузькі; в) ctg; куточки опущені вниз; г) sin ; пухкі. |
6 |
Знайти найменше значення виразу cosαsinα |
Знайти найбільше значення виразу sinα cosα |
а) ; світлі пишні вуса б)2 ; родимка на лівій щоці в)-2; маленька чорна борідка г) ; чорні вусики |
Літаючий плакат |
|
1 |
оо |
2 |
|
3 |
|
4 |
|
5 |
|
6 |
|
7 |
|
8 |
оо |
9 |
оо |
10 |
|