Урок на тему ,,В.Сухомлинський ,,Спляча книга". Формування уміння висловлювати оцінні судження"

Про матеріал
Цю розробку можна використати на уроці літературного читання для виховання любові до книги, бажання читати, дружити з бібліотекою, для формування бажання і уміння здобувати знання самостійно.Переконати дітей, що читання паперової книги - це елітарне заняття, це відпочинок і задоволення.
18232430.png
Перегляд файлу

                                 Урок №17 з  літературного  читання у 3 класі

Тема. В. Сухомлинський «Спляча книга».

Формування уміння висловлювати оцінні судження

 

Мета уроку. 

Формування ключових компетентностей: вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; загальнокультурної - дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язано висловлювати свої думки; соціальної – дотримуватись поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших; предметних компетентностей.

Дидактична: познайомити учнів з казкою В.Сухомлинського,  вчити характеризувати вчинки дійових осіб твору; вдосконалювати навички свідомого читання творів; вчити аналізувати, інтерпретувати почуте.

Розвивальна: розвивати зв’язне мовлення, образне мислення (операції аналізу, синтезу, класифікації), увагу учнів;

Виховна: виховувати бажання  читати, саморозвитку як основи життєвого шляху; виховувати почуття дружби, порядності, чесності, доброти, любові до своїх рідних.

 

 

 

Хід уроку

 

І. Організаційно - мотиваційний етап.                             

    Привітання

ІІ. Перевірка домашнього завдання

      Читання домашнього тексту О.Єфімова ,,Друкар книг, перед тим не бачених”.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

      1.Повідомлення теми і мети уроку.

      2. Асоціативний кущ ,,Книга”:

        - друг

        - відпочинок

        - знання

        - радість

        - щастя

        - майбутнє

        - успіх

        - …

      3. Робота із прислів’ям

Людина без книги, як криниця без води.

       4.Робота із виставкою книг із бібліотеки.

  - Слово про значення макулатури.

_ Передати книги порядах( психологи дослідили, що якщо людина щось потримала у руках, не хоче віддавати.

Отже, я маю надію, що ви, мої діти, підете до бібліотеки , щоб взяти ці книги.

  6. Розповідь вчителя . Повідомлення  про В.О. Сухомлинського

7.Опрацювання оповідання В.Сухомлинського «Спляча книга» 

1.Робота над  заголовком.

- Прочитайте  назву оповідання. Як ви думаєте, про що розповідатиметься у  цьому творі?

2. Словникова  робота (слайд 8)

Яріли – яскраво світилися;

Меркнути – гаснути.

Розпечене залізо -  розігріте до червоно кольору.

Палкі слова – сповнені глибоких почуттів.

3. Читання  твору актором:

- Якою була  книга спочатку?

- Чому вона  стала «сплячою»?

        4.Руханка,,Пісенька про книгу”.

5. Повторне  читання оповідання учнями (вголос):

- Чому слова  Спляча Книга написані з великої букви ?

 - Який цей твір за жанром?  

           5.Складання ,,колективних діалогів”.

             Вам може здатися нонсенсом цей вираз.

            Нонсенс - ??? Щось неможливе.

           Є , до речі, українське слово – нісенітниця.

          Але , щоб пришвидшити процес.

          Колективний розум – це теж іноді плюс.

Розмова буде між Сплячою Книгою і Господарем(Господинею) .

       6. Руханка для зору.

      7.  - Діти, ви будете багато читати?!

           - Тоді я дістаю ,,Останній козир”.

Фото ,,Український боєць читає в окопі книгу Тімоті Снайдера ,,Шлях до несвободи: Росія, Європа,Америка”.

- Ваші думки?!

 

 

ІV. Підсумок уроку .

-         Як по-іншому ви б назвали цю казку?

-         (Як легко втратити важливе…

-         Глибина і поверховість

-         Книга прикрашає дім не тільки своїм зовнішнім виглядом, а і змістом).

V. Домашнє завдання

С.34-35 виразно читати, переказувати близько до тексту.

 

 

 

zip
Додано
24 жовтня 2023
Переглядів
372
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку