Урок 7 – д клас геометрія.
Тема. Види трикутників. Рівнобедрений трикутник.
Мета: 1. домогтися засвоєння учнями змісту означення рівнобедреного трикутника, назви його елементів та формули периметра рівнобедреного трикутника; 2.сформувати вміння: розрізняти на готовому рисунку елементи рівнобедреного трикутника, виконувати зображення рівнобедреного трикутника за умовою задачі і розв’язуючи задачі на знаходження формули периметра рівнобедреного трикутника; розвивати увагу учнів, наполегливість, логічне мислення, розвивати усну математичну мову, слухове сприймання геометричних термінів .
3. виховувати загальну культуру, активність, вміння слухати товариша, акуратність побудови геометричних фігур.
4.корегувати мову та вимову учнів, узагальнювати словарний запас.
Тип уроку : комбінований.
Обладнання: карточки, таблички , мультимедійна презентація, геометричні інструменти, модель трикутника.
Хід уроку.
І. Організаційний етап.
- Перевірити підготовку учнів до уроку.
Я хочу розпочати наш урок із таких слів.
Слайд №1 слова. « Те , що я чую, я забуваю. Те, що я бачу і чую , я трохи пам’ятаю. Те, що я чую, бачу і обговорюю, я починаю розуміти. Коли я чую, бачу, обговорюю й роблю, я набуваю знань та навичок.»
Після прочитаних слів я хочу щоб ви сьогодні на уроці набули знань та навичок.
Слайд №2.
План уроку.
1. Повторювати вивчений матеріал.
2. Перевіряти домашнє завдання.
3. Вивчати нову тему.
4. Розв’язувати задачі.
- Прочитайте план уроку.
- Що перше за планом, ми будемо робити?
1. Повторювати:
За екраном.
Що ми з вами робили? - Повторювали.
2. Перевірка домашнього завдання.
Яке було домашнє завдання? (перевірити зошити.)
На столах моделі трикутників. Які трикутники ви знаєте?
Слайд №3.
Назвіть трикутники на малюнку.
Трикутник, у якого всі сторони різні називають різностороннім.
Трикутник називається прямокутним , якщо один з його кутів прямий.
Що ми з вами робили? ( провіряли д/з.)
3. Вивчати нову тему.
І зараз розглянемо іще два види трикутників.
Слайд № 4.
Тема уроку: Види трикутників. Рівнобедрений трикутник.
Перед вами конспект уроку.( додаток.)
Слайд №5. ( портрети математиків.)
Слайд №6. ( Види трикутників.)
Види трикутників.
На столах у вас моделі трикутників. Знайдіть рівносторонній трикутник. Чому це рівносторонній трикутник?
Слайд №7. ( фізхвилинка)
Зараз розглянемо рівносторонній трикутник.
Слайд №8.( рівносторонній трикутник.)
Усно: Сторони рівностороннього трикутника 6см.
Чому дорівнює периметр рівностороннього трикутника?
Відповідь: Р = 18 см. Чому?
На столі у вас іще один вид трикутника. Який це вид трикутника? (рівнобедрений.)
Слайд №9. ( рівнобедрений трикутник.)
Усно: Чому дорівнює периметр рівнобедреного трикутника , якщо бічні сторони 5см , а основа 2см?
Відповідь: Р = 12см.
Підведемо підсумок, які трикутники ми розглянули.
Слайд №10.Властивості кутів трикутника.
-У рівнобедреному трикутнику кути А і С при основі рівні.
4. Розв’язування задач.
Зараз розв’яжемо тестову задачу на знаходження периметра рівнобедреного трикутника.
Слайд №11. Задача.
Знайдіть периметр рівнобедреного трикутника, якщо його основа дорівнює 1,2 см, а бічна сторона 2,4 см.
А). 7,8 см; Б). 4,5 см; В). 6 м; Г). 10 см.
Прочитайте задачу. Запишіть , що дано в задачі.
Дано: Розв'язок:
АВ = ВС = 2,4 см. Р = АВ + ВС + АС = 2,4 +2,4 + 1,2 =
АС = 1,2 см. = 6 см.
Знайти: Р - ?
Відповідь: Р = 6см. ( В.)
ІV. Підсумок уроку.
Погляньте на план уроку. Ми з вами все зробили?
V. Слайд № 12. Домашнє завдання.
1.Вивчити означення рівнобедреного та рівностороннього трикутника.
2. стр.107. № 286.
VІ. Оцінки.