Дистанційне завдання з дисципліни
Робота з натурою («Начерки»)
(викладача спецдисциплін Федоришин Т. В. ДДХШ № 2) Тема: Динаміка замальовки постаті людини в русі. Вивчення динаміки руху.
Комікс.
Час виконання: завдання (2 год. (по 45 хв.)
Технічні матеріали:формат від А4 (папір для замальовок), м'які графічні матеріали - олівець (від В2 до В12), вугільний олівець, сепія, сангіна, ластик.
Ко́міксабо мальо́пис (від англ. comic— комедійний, комічний, смішний; рідше вживається термін англ. sequential art— дослівно «послідовне мистецтво», яке використовує прийом «далі буде») — послідовність малюнків, зазвичай з короткими текстами, які створюють певну зв'язну розповідь.
Тексти, зазвичай, мають специфічну форму «мовної бульки» («мовної хмарки», «мовного димка», виноски; англ. speech balloon), яка передає мову чи думку (мисль) персонажу, заголовків і титрів.
Початково комікси використовували карикатури для ілюстрації і розважали цікавими і простими історіями, розвинулись в окремий вид мистецтва з багатьма піджанрами.
Хоча історії в картинках відомі з давнини, наприклад у формі лубка, або ілюстрованих житіїв святих, комікси у сучасному розумінні цього слова оформилися в першій половині 19 століття.
Першим виданням, що спеціалізувалося на такій формі стало «The Glasgow Looking Glass», засноване в 1825 році. У другій половині 19 століття з'явилися комікси з постійними героями, наприклад, «Жовтий малюк», що був створений Ричардом Фелтоном Аутколтом у 1895 році, і друкувався в газеті New York World, а пізніше в New York Journal-American.
Першим виданням, присвяченим пригодам одного героя став британський комікс «Ally Sloper's Half Holiday» Чарльза Росса, що розповідав про пригоди лінивого та шахраюватого Александра Слопера, і виходив з 1884 року.
Хоча з'явилися комікси в Європі, хибно вважається що найбільшого розвитку ця індустрія зазнала в США. але вона є лише третім ринком за обсягами продажів у світі.
Послідовне зображення картин на Колоні Траяна, що була встановлена у 133 році у Римі.
Продовжуємо роботу над начерками людей в стані руху.
Пропоную робити начерки в стилі КОМІКС. А саме: наш аркуш А4 розбиваємо на 10 довільного розміру частин.
Умови: в кожні частині має бути 2 персонажа в повний зріст, в першому квадратику вони просто стоять, в наступних будь-яких позах.
Сюжет коміксу: два товариша роблять ранкову зарядку. Вибирайте замальовки з фізкультурними рухами, наприклад: підняття ніг, рук по черзі; присідання, віджимання, стрибки, підтягування (дивіться попередні надсилання на е-мейлі).
УВАГА! Малюємо лише скелетиків. Покищо без м'язів та одягу, просто скелетики.
Спочатку ділимо АРКУШ на ДОВІЛЬНІ ЧАСТИНИ, потім промальовуємо людей.
Поетапне ділення аркуша надаю: робіть все поступово і все у вас вийде!
Далі розділяємо рамочку на чотири горизонтальних шматки. Проводимо по дві прямі лінії ось так:
Наступний крок: ластиком витираємо лінії між смужками:
Далі малюємо вертикальні двійні смужки:
Пропоную малювати так: першу частину ділимо один раз, другу – два рази, третю один раз, чотверту – два рази. Чередуючи. Витираємо ластиком проміжки між прямокутниками.
В нас виходе наш аркуш розділений на довільні прямокутники:
Далі малюємо палички наших майбутніх скелетиків.
І замальовуємо наші форми прямокутників скелетиками.
Утворюючі історію: вправи по
фізкультурі. J
Творчих успіхів!
Використані джерела:
1. https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D1%96%D0%B A%D1%81