Тема: Написання частки не з дієсловами.
Мета: формування предметної компетентності:
актуалізувати знання учнів про дієслово;
удосконалювати вміння писати частку не з дієсловами;
учити застосовувати вивчені правила на практиці.
формування ключових компетентностей:
- уміння вчитися: розвивати увагу і самостійність в роботі після її обмірковування;
- загальномовленнєві вміння і навички: виділяти під час читання і слухання важливі за змістом слова, нове, незрозуміле;
- контрольно-оцінні вміння: оцінювати свою діяльність за орієнтирами;
- інформаційної: групувати за певними ознаками, виконувати творчі завдання;
- комунікативної: збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідної мови;
- загальнокультурної: вчити зв’язно висловлюватися в контексті змісту;
- соціальної: дотримувати правил культурної поведінки під час роботи в групах та під час проведення пошукової діяльності; відповідально ставитися до своїх обов’язків.
Обладнання: презентація PowerPoint до уроку, кольорові картки із завданнями, українська мова: підручник для 4 кл./Л.О.Варзацька.
Очікувані результати:
Хід уроку
I.Організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань.
1.Перевірка домашнього завдання.
2.Тести.
3. «Не дрімай, час дієслова визначай!».Запиши дієслова у три колонки:
Мин.ч. Теп.ч. Майб.ч.
Читав, намалює, танцює, росте, писатиме, сміялося.
4. Робота з фразеологізмами.
- Замініть вислови близькими за змістом дієсловами.
Тримати у голові ( пам’ятати)
Бити тривогу (турбуватися)
Накивати п’ятами (втікати)
Ламати голову (обдумувати)
Крутити носом (вередувати)
5. Добери синоніми до дієслів.
Думати - … ( мислити, міркувати, гадати)
Розмовляти - … (говорити, гомоніти, бесідувати)
Сміятися - … (реготати, хихикати)
III.Підготовка учнів до засвоєння матеріалу.
Не кажи - не вмію, а кажи - навчуся.
IV.Повідомлення теми і мети уроку.
— Сьогодні ви дізнаєтеся про те, як писати частку не з дієсловами.
Вправа «Очікування»
— Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
V.Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.
1.Робота з підручником. (вправа 330, с.153)
2. Робота в групі. Визнач правильне тлумачення фразеологізмів.
Вдень з вогнем не знайти (неможливо відшукати)
Водою не розлити (перебувати завжди разом)
Носа не висовувати (не з’являтися)
Зуб на зуб не попадає ( змерзнути)
Проблемне завдання. Проаналізувати приклади.
не працює ненавидіти недобачати
не бачить неволити недочувати
не скопав непокоїтись недописати
не прийде нездужати недолікувати
Фізхвилинка.
Пропоную об’єднатися в групи і виконати завдання.
Знайди і виправ помилки.
За твоїм язиком невстигнеш і бігом.
Непроси поради в старого, а проси в бувалого.
Не хтувати здоров’ям – не хтувати життям.
Нерадій чужому лихові.
Під лежачий камінь вода нетече.
Непомиляється той, хто нічого неробить.
VI.Закріплення матеріалу.
(Не)співати, (не)відходити, (не)здужати, (не)зрубати, (не)добачати, (не)навидіти, (не)прожити, (не)покоїтись.
2.Творча робота. «Правила безпеки на дорозі», «Правила безпеки в лісі».
НЕ
НЕ
НЕ
НЕ
VII. Рефлексія.
VIII.Домашнє завдання.