Підготувала: Бурилкіна Л.В.
Навчання грамоти: навчання письма, 1 клас, 2 урок
За навчальним проектом «Росток»
Написання малих букв другої групи: ц, щ, у.
Тема. Написання малих букв ц, щ.
Мета:
навчальна: ознайомити учнів із зображенням та назвами малих рукописних букв другої групи: ц, щ, у; вчити правильно писати малі рукописні літери ч, щ, та поєднувати їх у буквосполучення; відрізняти друковані букви від рукописних; закріплювати вміння писати вивчені літери; удосконалювати правильну посадку під час письма, уміння правильно тримати ручку та розташовувати зошит на парті;
розвивальна: розвивати вміння спостерігати, аналізувати, порівнювати графічний матеріал ;
виховна: виховувати дружбу, взаємоповагу до друзів, товаришів.
Обладнання: підручник «Українська мова» Прописи. 1 клас.2 частина. /Кальчук М.І.,Чабайовська М.І.. – С.: ТОВ НВП «Росток А.В.Т.», 2018. –76 с.; малюнок Казкової галявини, казкової сторінки, тренажер для письма.
Хід уроку
І. Самовизначення до діяльності.
Організація уроку.
Вушка прислухайтесь,
Очки – придивляйтесь,
Носик – глибше дихай,
Ротик – посміхнись.
Спинки розправляйтесь,
Ручки піднімайтесь,
Нумо до роботи
Дружно всі взялись!
ІІ. Актуалізація знань і фіксація утруднення в діяльності.
Розглянь уважно начерк букв ц, щ, у на листочку чарівного дерева
1.Вправа «Чарівне дерево»
2.Запамятай зображення рукописних букв ц, щ, у та відрізняй їх від друкованих.
3. Знайди між ними схожість та відмінність.
4. Знайди на чарівному дереві літер листочок з вивченою групою букв і замалюй його.
1.Вправа «Листочок»
ц
щ у
ІІІ. Виявлення причин утруднення і фіксація в діяльності.
Знайди і наведи на малюнку контури букв ц, щ, у на предметах.
1.Гра «Буква заховалась»
ІV. Побудова проекту виходу з утруднення.
Пофантазуй та перетворіть вивчені букви у малюнки предметів за власним задумом.
1.Гра – фантазія «Перетворення». Робота у парах.