Урок. Написання малих букв п, р. За ПТ "Росток, 1 клас

Про матеріал
Конспект уроку за темою «Написання малих букв п, р.» за ПТ «Росток», 1 клас. За підручником Кальчук М.І, Чабайовської М.І. «Прописи», частина 2, спрямований на допомогу вчителям при поясненні нової теми. Даний матеріал стане добрим помічником у проведенні цікавих та змістовних уроків письма.
Перегляд файлу

                                                                                Підготувала: Бурилкіна Л.В.

Навчання грамоти: навчання письма, 1 клас

За навчальним проектом «Росток»

Написання малих букв третьої групи: г, п, р, т.

Тема. Написання малих букв п, р.

Мета:

навчальна: вчити правильно писати малі рукописні літери п, р  та поєднувати її у буквосполучення; відрізняти друковані букви від рукописних; закріплювати вміння писати малу букву     г; удосконалювати правильну посадку під час письма, вміння правильно тримати ручку та розташовувати зошит на парті;

 

розвивальна: розвивати вміння спостерігати, аналізувати, порівнювати графічний матеріал;

виховна: виховувати старанність.

 

Обладнання: підручник  «Українська мова» Прописи. 1 клас.2 частина. /Кальчук М.І.,Чабайовська М.І.. – С.: ТОВ НВП «Росток А.В.Т.», 2018. –76 с.; малюнок Казкової галявини, казкової сторінки, тренажер для письма.

 

Хід уроку

 І. Самовизначення до діяльності.

 Організація уроку.

Доброго ранку – сонце привітне!

Доброго ранку – небо блакитне!

Доброго ранку – в небі пташки!

Доброго ранку – зелені дубки!

Доброго ранку – люди привітні!

Я всім бажаю щоб посмішки квітли!

 

ІІ. Актуалізація знань і фіксація утруднення в діяльності.

1.Казкова сторінка. Кольоропис.

- Діти, подивіться на листочок. Знайдіть і закресліть букву, яка «заблукала» і не потрапила на свій листочок. Поясни свій вибір. Наведи інші букви кольоровим олівцем.

 

1.Гра «Буква заблукала»

 

      г п р  т ш

 

 

ІІІ. Виявлення причин утруднення і фіксація в діяльності.

1.  «Оживи» на малюнку букви г, п, р, т, перетворивши їх на істот.

Ира Зонова (irrazonova) на Pinterest         Картинки про букву Г детям — учим русский алфавит               Буква «Р» наоборот - как бабушка переборщила с воспитанием 5 ...     Азбука детям: буква Т (Дошкольникам и первоклассникам короткие ...

 

ІV. Побудова проекту виходу з утруднення.

Складіть казку про дружбу букв г, п, р, т. (Робота у парі)

Казка «Дружба букв г, п, р, т»

 

V.Первинне закріплення у зовнішньому мовленні.

Дай поради звірятам щодо правильного письма букв г, п, р, т.

1.Вправа «Порада».

Напиши ці літери в зошитах звірят.

C:\Users\pc\Desktop\20200329_190355.jpg

 

2.Розмалюй казкову галявину буквами г, п, р, т.

 Фізкультхвилинка.

  Ось до лісу ми дійшли,               Ми лісочком йшли,                   

  Потім ми лісочком йшли            Малинку знайшли.

  І грибочок там знайшли.             Дотягнулися, зірвали

  Нагнулися, підняли,                    У кошик поклали                       

  У кошик поклали                         І рушили далі.                          

  І рушили далі.                           

                                    Ми лісочком йшли,

                                    Пташеня знайшли.

                                    Нахилилися, підняли,

                                    В гніздечко поклали

                                    І рушили далі.

3. Запам’ятай правильне написання букв. Які звуки позначають ці літери?

 

C:\Users\pc\Desktop\20200329_190407.jpg

 

 

Учитель. Розгляньте уважно  схему (с.19 – завдання від мудрої Сови) послідовність написання букв п, р.

Учитель.

- Сьогодні ми навчимося писати малі  літери п, р.

Буква п

Мала писана буква «пе» складається з прямої похилої  палички і прямої похилої палички із заокругленням угорі й унизу. Пишемо пряму похилу паличку від верхньої рядкової лінії униз  до нижньої рядкової. Не відриваючи руки, повертаємося вгору, на рядку робимо відхилення праворуч (його видно з середини рядка), під верхньою рядковою заокруглюємо і ведемо вниз паличку, яку заокруглюємо ще раз на нижній рядковій лінії.

Буква р

Мала писана буква «ер» складається з прямої похилої подовженої палички і прямої похилої палички із заокругленням угорі й унизу. Пишемо пряму похилу подовжену паличку від верхньої рядкової лінії униз до міжрядкової. Не відриваючи руки, повертаємося вгору, на рядку робимо відхилення праворуч (його видно з середини рядка), під верхньою рядковою заокруглюємо і ведемо вниз паличку, яку заокруглюємо ще раз на нижній рядковій лінії.

*  «Письмо в повітрі» під рахунок.

Буква п

- Напишіть елементи в повітрі:  «раз – і, два – і».

Буква р

Напишіть елементи в повітрі:  «раз – і, два – і».

*Письмо на дощечках.

Учитель. А тепер спробуйте самостійно записати букви п, р на дощечках.

 

*Письмо на тренажерах для письма  букви (6 р.)

Діти пишуть букви п, р на тренажерах.

 

VІ. Самостійна робота.

Написання літер п, р   у  «Прописах»:

  • по слабонаведених лініях;
  • по пунктирних лініях;
  • самостійне письмо у другому  рядку.
  • Яких правил потрібно дотримуватися під час письма?

(Перед початком письма в зошитах потрібно повторити правила, яких слід дотримуватися під час письма. Учні озвучують, як правильно сидіти під час письма; правильно розміщувати зошит; правильно тримати руки на парті та ручку.)

Виконай письмове завдання.  (с.19)

  • малу букву п; склади пі, іп, пи, ип;
  • малі букву р; склади рі, ру, ір, ир.

 Фізкультхвилинка.

       Забавлялись зайченята              (встати, підняти руки вгору, потягнутися)

      Виглядаючи маму і тата.             (руки на пояс, повороти вліво, вправо)

      Ось так – лапку до лапки             (поплескати в долоні)

      Ось так – шапку до шапки           (руки до голови, вгору)

      Ось так – вусом потрусим           (похитати головою)

      Так, так, так!                                 (пострибати)

VІІ. Включення в систему знань і повторення вивченого.

Продовження роботи в зошиті.

Знайди  і закресли букви, які написані неправильно.

1. Вправа «Знайди помилку». Допоможи Білочці виправити помилки.

 

 

VІІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

-Які букви навчилися писати на уроці?

- Що цікавого дізналися?

Вправа «Сонечко»

  • Як  Сонечко оцінило б вашу роботу? Намалюйте його настрій від вашої роботи на своєму листочку?

 

Картинки по запросу "візерунки"

 

 

docx
Додано
25 квітня 2020
Переглядів
2031
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку