Навчання грамоти (читання)
Тема:Буква Оо. Звук [о].
Мета: ознайомити учнів зі звуком [о]; учити друкувати її, добирати слова зі звуком [о]; будувати речення ;формувати інтерес до навчання .
Обладнання : літера О; роздатковий матеріал, фішки.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
-Який сьогодні день тижня?
-Назвіть дні тижня в яких ми чуємо звук [о].
-Який це звук? Голосний чи приголосний?
2.Основна частина
1.Робота зі скоромовкою
Орел на горі, перо на орлі.
Розучування скоромовки
2.Звуковий аналіз слова орел.
- викладають фішками;
- за бажанням виходять до дошки.
3.Вправа «Вгадай слово»
Вчитель описує предмет, а діти мають вгадати слово.
Зелений, продовгуватий,може бути колючий, смачний овоч у салаті.(Огірок)
Діти викладають звукову схему.
Комаха, яка кусає, але жала не лишає.(Оса)
Діти викладають звукову схему.
4.Фізкультхвилинка
Діти імітують прогулянку в лісі повторюючи рухи різних тварин: зайчика,лисички, ведмедя…
5.Ознайомлення з друкованою літерою О.
-Зразок вчителя;
-написання в повітрі;
- друкування в зошиті.
6.Вправа на розвиток мовлення
Складання речень зі словами: оса, огірок.
Обираємо найдовше і найкоротше речення.
7.Читання букви О.
- На дошці разом з вчителем;
- самостійно;
- за бажанням.
8.Розучування чистомовки
А-а-а - я дівчинка ( мала),
О-о-о - скоро буде (холодно).
9.Вправа «Рефлексія»
Діти отримують заготовку букви О, вирізають і малюють на ній літери О різного кольору і різного розміру.
3.Заключна частина
1.Вправа «Бесіда»
- З якою буквою ми сьогодні познайомилися?
- Який звук позначає буква О?
- На що він схожий?
- Якщо вам сподобався урок, то плещіть у долоні, якщо ні, то встаньте і покрутіться навколо себе.