Навчання грамоти (читання)
Тема:Буква Уу. Звук [у].
Мета: ознайомити учнів зі звуком [у]; вчити друкувати її, удосконалювати вміння встановлювати відповідності; формувати компетентності спілкування українською мовою; виховувати любов до рідної землі.
Обладнання: роздатковий матеріал, буква У, фішки, карта України.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
Дзвоник лунає , до уроку закликає:
– Гей, малята,йдіть за парти
Нову літеру вивчати.
2.Вступна бесіда
- Сьогодні я пропоную вам позмагатися у вправності і в уважності . Ви отримали листочок на якому написані літери : правильно і неправильно. Оберіть олівець червоного кольору і обведіть правильно написані літери. Хто виконає завдання, один раз плескає в долоні.
2. Основна частина
1.Гра «Зайвий»
Знайти зайве слово( Ананас, апельсин, абрикос, Україна, автомобіль).
- Що таке Україна?
- Хто такі українці?
- Якою мовою ми маємо розмовляти?
2. Складання сенкану зі словом Україна
Україна.
Вільна, красива.
Бережемо, розвиваємо, захищаємо.
Буде вільною наша Україна.
Батьківщина.
3.Робота над звуковим аналізом слова Україна.
4.Робота над розвитком мовлення
Складаємо речення зі словом Україна.
5.Фізкультхвилинка
Заплющивши очі, по – черзі стрибаємо то на одній нозі, то на двох.
6.Написання літери У.
- зразок вчителя;
- з заплющеними очима у повітрі;
- у зошиті.
7.Робота в парах
- Обвести карту України, в середині прикрасити літерами У. Використовуємо різнокольорові олівці.
8. Гра «Ліва – права»
Якщо в слові є звук [у],то піднімаємо ліву руку, якщо не має, то праву.
(Пух,рух, сіль, крупа, пень,удав…)
9.Читання складів і букв
А АО ОА АУ УА
О ОА АО ОУ УО
У АУ УА УО ОУ
10 Вправа «Витинанка»
Вирізаємо літеру У із заготовки. Прикрашаємо її витинанкою.
3.Заключна частина
- Яку літеру ми вивчили сьогодні на уроці?
Який звук вона позначає?
Цей звук голосний чи приголосний?
З яким словом складали сенкан. Що воно означає?