Навчання грамоти ( письмо)
Тема: Доповнення незавершених речень. Складання розповіді про своє місто (село) за поданим планом. Розвиток зв 'язного мовлення.
Мета: Закріплювати навички каліграфічного письма; формувати вміння доповнювати незавершені речення; розвивати фонематичний слух,збагачувати словниковий запас; виховувати бережливе ставлення до рідного краю.
Обладнання: шифрувальний ланцюжок для груп ,квітки, лісова галявина, лисеня, фото села.
Хід уроку.
І. Організаційна частина.
Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми помандруємо лісовою галявиною разом з допитливим героєм.А щоб відгадати героя, ми повинні розшифрувати запис. Кожна третя буква у записі буде складати назву нашого героя.
(Працюють групами. Завдання на листочках.)
валпкиросамединтряне ( лисеня)
Ми будемо допомагати лисеняткові збирати квіти для матусі . А для цього ми повинні виконати певні завдання.
ІІ. Артикуляційні вправи.
1. Чистомовка.
Ла-ла-ла – молоко пила.
Ло-ло-ло – ідемо в село.
Лу-лу-лу – йдемо по селу.
Ли-ли-ли – липки попили.
Лі-лі-лі – рученьки малі. ( отримали квітку)
2. Гра „Добери слова”.
До початку слова учні повинні підібрати продовження.
Наприклад : ла(мпа), ві(тер)…
Ла…, ло…, ле…, ли…, лі…. ( отримали квітку)
3. Звуковий аналіз слів: Ліна, лила. ( отримали квітку)
ІІІ. Фізкультхвилика « Ми йдемо полювати на лева»
«Ми йдемо полювати на лева! (впевнений хід по колу).
Не боїмося нікого! (заперечу вальні рухи руками).
Ой, а це що? Це болото! Чав! Чав! Чав! (хід, високо піднімаючи коліна).
Ой, а це що? Це море! Буль! Буль! Буль! (імітація плавання)
Ой, а це що? Це поле! ТУП! ТУП! ТУП! (гучне тупотіння)
Ой, а це що? Такий великий, такий пухнастий, такий м’якенький (показують , який)
Ой, так це ж лев! (показують, як злякалися, далі рухи повторюються)
Побігли додому! Через, поля! ТУП! ТУП! ТУП!
Через моря! Буль! Буль! Буль!
Через болото! Чав! Чав! Чав!
Побігли додому! Двері зачинили! Які ми молодці! Які ми хоробрі (показують мімікою). Похвалимо себе (погладжують себе по голові).
( отримали квітку)
ІV. Вправи з письма.
Читання речень (доповнення незавершених).
Прийшла весна.
З’явилися перші…( квіти).
Навколо зеленіє молоденька … ( травичка).
Гарно співають у садах …( пташки).
VI. Складання розповіді про село (усно)
1) Перегляд робіт фотовиставки « Моє село»
2) Складання плану
План
( отримали квітку)
Х. Підсумок уроку.
-Що вам найбільше запам’яталось?
-Що нового дізнались?
Додаток