Урок Навчання грамоти в 1 класі.

Про матеріал
Урок Навчання грамоти в 1 класі. Тема:У країні фантазії « Звук [ ф ], [ ф `], буква Ф, ф (« еф» ). Робота над правильною артикуляцією і вимовою звука [ф]. Мета уроку: ознайомити учнів з буквою « еф » та її звуковим значенням; відпрацювати артикуляцію звука [ф]; формувати вміння робити звуко - буквений аналіз слів; розвивати активний словник учнів, усне мовлення, пам`ять. Навчити писати рядкову букву ф складів и слів із нею. Виховувати любов до рідної мови. Тип уроку: засвоєння нових знань.
Перегляд файлу

Урок Навчання грамоти в 1 класі.

Тема:У країні фантазії  « Звук [ ф ], [ ф `], буква Ф, ф (« еф» ).

Робота над правильною артикуляцією і вимовою звука [ф].

Мета уроку:  ознайомити учнів з буквою « еф » та її звуковим значенням; відпрацювати артикуляцію звука [ф]; формувати вміння робити 

звуко -буквений аналіз слів; розвивати активний словник учнів, усне мовлення, пам`ять. Навчити писати рядкову букву ф складів и слів із нею. Виховувати любов до рідної мови.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

 

Хід уроку:

I  Організаційний момент.

 

                Встаньте, діти, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться ви до мене,

Посміхніться і до себе.

Привітайтесь до гостей: «Добрий день!»

 

Починаємо урок

Працюватиме старанно,

Щоб почути у кінці

Що у нашім першім класі

Діти- просто молодці!

 

Діти знайомлять гостей  з дивізом уроку).

 0057efe85d97580C:\Users\Ирина\Desktop\konfety.jpgC:\Users\Ирина\Desktop\images.jpg

C:\Users\Ирина\Desktop\candy-wrapper-clip-art-3.jpg        C:\Users\Ирина\Desktop\49568caad7ee74d.jpg           C:\Users\Ирина\Desktop\122086869_32A.png

 

 

II Актуалізація опорних знань учнів.

Сьогодні ми знову подорожуємо  до країни Букваряндії, а допоможе нам Фея  яка буде переносити нас  на станції «Повторна» ,« Нова зустріч», «Загадкова», « Дружба», Спортивна»,« «Книжкова», « Цікава»,

Нумо, рушимо!

Але для того щоб нам плідно попрацювати нам треба налаштуватися (кінезіологічні вправи) та зробити розминку (артикуляційну).

Вправа:парканчик,дудочка,грибочок,чашечка, смачне варення, годинничок.

(слайд 2)

Станція «Повторна»

Діти, відгадайте  загадку.

Коли хочеш ти читати,

То мене повинен знати.

А коли мене не знаєш,

То нічого не вгадаєш.

(Буква)

  • На які групи можемо поділити букви та звуки?

(друковані і писані, великі та малі, голосні та приголосні, тверді та м’які, шиплячі, свистячі, глухі, дзвінкі….

( Слайд 3   )Букву ми бачимо та пишемо, а звук чуємо та вимовляємо.

- Яку літеру ми вивчити на минулому уроці?

Пропоную вам гру «День – ніч»

Вчитель вимовляє звуки, а діти утворюють слова:

[ц ] [у ] [к] [о] [р ],   [д] [р] [у] [з] [і],   [м] [о] [л] [о] [д] [ц] [і] .

 

Станція «Нова зустріч».  Слайд( 4)

ІІІ Вивчення нового матеріалу.

1.Робота над звуками і буквами.

 

- Серед поданих букв знайдіть букву, з якою ми не працювали.

- Правильно. Це буква « еф». Порахуйте будь ласка де вона розташована . Отже, це буква «еф», вона позначає звук [ф].   (Слайд 5 )

 На що схожа ця буква?

  • Ця буква нагадує постать людини, яка стоїть, вперши руки в боки.
  • Давайте спробуємо її правильно вимовити!
  • (учні разом з вчителем роблять артикуляційну гімнастику та роблять спроби правильно вимовити новий звук). А звук, що зображує буква, схожий на зітхання стомленої людини.

(діти зображують стомлених, вимовляючи новий звук).

    Вимовляється з перешкодами. При вимові чути більше шум, ніж голос. Це приголосний, глухий. Він може бути твердим та пом’якшеним. (Слайд 6)

  • Цей звук на письмі позначають літерою Ф,ф (еф). Також є найменш уживаною літерою українського алфавіту. (Слайд 7)

Час вирушати далі… Наступна зупинка – Станція «Загадкова ». (Слайд 8)

(Слайд 9,10)

                   

 Станція «Дружба» Робота в групах.(Слайд 11)

 

Діти поділяються на групи за назвами відгадок (фрукти,фазан,фонтан)

Кожна група отримує завдання скласти звукову модель слова.

 

(Слайд 12)  Гра «Зоопарк»

 

  Слайд (13)   Гра «Де звук [ ф ] ?»  ( На початку, в середині, в кінці слова)

  Слайд (14)   Станція «Спортивна»

 

ФІЗКУЛЬТХФИЛИНКА

Щось втомились ми сидіти.

Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки,

Та зроби чотири скоки.

Ось так, ось так, ось так!

Плесніть у долоньки раз.

За роботу! Все гаразд!

  Слайд (15) Станція «Книжкова»

 

Робота з підручником (ст.. 30-31)

Розгляд малюнків, визначення звукової схеми до зображених малюнків.

Фізкультхвилинка (гімнастика для очей)

Сидять маленькі совенята.
Раз — розплющити оченята.
Подивилися навколо.
Потім — вгору і додолу.
Оченята — блим, блим, блим!
Відпочити треба їм!
Вправо, вліво оченята
Повертали совенята.
Совенята будуть спати,
А ми будемо читати.

Читання слів у стовпчиках .Складів.

Гра «Впіймай звук» вірш І. Макота «Буква Ф»

(вчитель читає вірш, коли учні чують звук, який сьогодні на уроці вивчають-плескають в долоні.)

 

 Слайд (16)   Станція «Цікава»

 

-Сьогодні ми будемо вчитися писати рядкову букву ф.

Повторення правил сидіння за партою, вимог до користування ручкою, зошитом під час письма.

• Правила сидіння за партою.
— Сидіти треба зручно, ноги тримати на підлозі повною ступнею, спину тримати прямо, голову нахилити трошки вліво і вниз так, щоб бачити написане в зошиті, лікті покласти на парту. Між партою і грудьми повинна бути відстань на ширину долоні.

• Розміщення зошита на парті.
— Розгорніть зошит, покладіть перед собою, лівою рукою притримуйте його. (Учитель звертає особливу увагу на ліворуких дітей.)

• Як тримати ручку під час письма.
— Візьміть ручку в праву руку. Підніміть її, ставлячи лікоть на парту. Ручку тримайте тільки трьома пальцями — великим, вказівним, середнім, але писати допомагає вся рука. Ручка більше спирається на середній палець, підтримується великим, а зверху — вказівним. Усі три пальці знаходяться на відстані ширини вказівного пальця від кінця ручки. (Учитель звертає особливу увагу на ліворуких дітей.)

 Написання рядкової букви ф.Прописи (стор.42)

Як тренуються спортсмени, так і ми почнемо з тренування.  Пояснення вчителем написання рядкової букви “ф”.
- Маленька буква “ф” складається з трьох елементів: лівий овал, пряма похила подовжена паличка і правий овал.
Пишемо овал і, як у букви а, ведемо вгору до верхньої рядкової лінії. Не відриваючи руки, ведемо вниз пряму похилу паличку до міжрядкової лінії. Відриваємо руку, повертаємось вгору і пишемо правий овал.

Спробуємо! Пишемо очима. Пишемо в повітрі.

Молодці!
Письмо букви в зошиті

Аналіз помилок, надання індивідуальної допомоги учням.

 Аналіз з’єднань (нижнє, середнє, верхнє).

Пальчикова гімнастика « Моя сім'я»
Цей пальчик — дідусь. 
Цей пальчик — бабуся. 
Цей пальчик — татусь. 
Цей пальчик — матуся. 
Цей пальчик — я. 
От і вся моя сім'я!

Текст супроводжується почерговим згинанням пальців, розпочинаючи з великого пальця. Після закінчення промови — стискання обох рук.

 

   Слайд ( 17)  Підсумок уроку.

  • Наш потяг прибув до фінішу і вже фінал нашого уроку
  • Чи сподобалося вам?
  •  З якою буквою ми сьогодні працювали на уроці?
  • Який звук вона позначає?
  • Що нового ви дізналися на уроці?
  •  Хто думає як працював він сам?

Фея   вам залишила подарунки за вашу роботу . Розмальовки.  Дякую!

 

doc
Додано
28 лютого 2019
Переглядів
1519
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку