Інтерактивний урок закріплення знань має на меті закріпити знання про звукові значення вивчених букв , вдосконалювати навички читання , уміння робити звуковий та звуко-буквенний аналіз слова, збагачувати словниковий запас учнів , виховувати інтерес до читання . Розробка може бути використана вчителями початкових класів та студентами педагогічних навчальних закладів.
УРОК НАВЧАННЯ ГРАМОТИ в 1 класі
Тема : Закріплення знань про звукові значення вивчених букв.
Мета : Закріпити знання про звукові значення вивчених букв , вдосконалювати навички читання , уміння робити звуковий та звуко-буквенний аналіз слова, збагачувати словниковий запас учнів , виховувати інтерес до читання .
Тип уроку: урок закріплення знань.
Форма проведення уроку: інтерактивний урок.
Обладнання: предметні малюнки , демонстраційні картки букв , складова таблиця , записи на дошці.
ЗМІСТ УРОКУ
1.Організаційний момент . Активізація учнів до навчання .
- Подивіться мені в очі . Погляньте один на одного, посміхніться . Для того щоб справитися з завданнями цього уроку будемо працювати старанно , слухати уважно .
2.Ознайомлення з завданнями уроку .
- Тож завдання нині на уроці такі:
Не просто слухати , а чути .
Не просто дивитися , а бачити.
Не просто відповідати , а міркувати .
Дружно й плідно працювати .
Будемо гарно читати.
Звуко-складові моделі слів будувати , цікаві вправі та завдання виконувати
3.Повторення вивченого про звуки і букви.
-(на дошці виставлені предметні малюнки свійських тварин ).
-Сьогодні ще раз завітаємо в гості до фермера . Скажіть які звуки можна почути в його господарстві ?
( Учні відповідають які звуки видає кожна тваринка, машина , трактор ).
-Чиї голоси можна почути в лісі ?
Вчитель Діти
Зозуля кує " Ку-ку , ку-ку ".
Голуб воркує " Гу-гу , гу-гу "
Півень кукурікає " Ку-ку-рі-ку "
Сова кричить "УУ-уу-уу"
- Як ви розпізнаєте птахів ? (за звуками ).
- Які це звуки ?( немовні звуки , звуки що зустрічаються в природі)
- За допомогою яких звуків спілкуються між собою люди ?( мовні звуки )
- Якими є мовні звуки ?( голосні й приголосні).
- Назвіть голосні звуки .
- Якими бувають приголосні звуки ?( тверді й м'які звуки )
- Чим позначаються звуки ?( буквами ).
- Чим відрізняється звук від букви ?( звуки ми чуємо і вимовляємо , а букви бачимо й пишемо ).
( Діти називають звук , показують букву , якою він позначається , друкують відповідну букву.).
Хто найперший входить в дім.
Потім всі хвостом за ним
(ключ).
Дуже довга в нього шия .
І смугаста як у змія .
Нею він через паркан
Заглядає наче кран .
(жираф).
Не стулить і на мить очей ,
вночі полює на мишей .
Зате удень відпочива.
Ні, це не кішка , а …(сова).
Я нагострив коз(с)у нову
І заходивсь косить траву .
-В якому слові помилка ?
- Складемо і запишемо речення зі словами коза - коса
Коса косить траву .
І_____ ____ ______ .
Мою козу звати Мілка .
І_____ ____ ______ .
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Встаньте , діти , посміхніться ,
Землі рідній поклоніться,
За щасливий день вчорашній
І до сонця потягніться .
В різні боки похиліться ,
Веретеном повертіться ,
Раз присядьте , два присядьте ,
І за парти тихо сядьте .
- Які слова прочитала булка в колі ?
(Читання речень з букваря ст. 48-49).
Уважно гномиків розглянь .
Слова в прислів'я поскладай .
Який лозунг був у гномиків ? .
( Один за всіх - і всі за одного ).
- Згадайте математичні дії і дізнайтесь. Кому допомагали гномики (Білосніжці).
А) Слухання оповідання " Кошенятам на обід " ( додаток № 2).
- Як звали котиків?
- Які овочі вони любили їсти ?
- Які напої вони любили пити ?
Б)Виконання розмальовки до оповідання " Кошенятам на обід " .
Кошенятам на обід
Жили-були двоє кошенят. Придумайте їм імена. Але в імені одного кошеняти звук [К] повинен зустрічатись в середині слова, а ім'я другого повинно починатись з цього звуку.
Нехай будуть Котя і Мурка. У мами-кішки було багато турбот під час приготування обіду для кошенят. Давайте їй допоможемо.
Котя любив їсти такі овочі, назва яких починається на звук [к].
А Мурка любила їсти такі овочі, назва яких має цей звук у середині слова.
На перше Котя любив їсти страви, назва яких починається і закінчується на звук [к].
А Мурка - страву, в назві якої цей звуку середині слова.
А що могла приготувати мама-кішка на друге?
Котя любив страви, назва яких теж починається на звук [к].
А Мурка любила на друге ті страви, в назві яких звук [к] є в середині слова.
На третє Котя любив пити напої, назва яких теж починається на [к].
А Мурка - напої, в назві яких [к] зустрічається в середині слів.
- Як їх звали?
- Як їх можна назвати? (Одне Котик, Котя, Котуня.
Друге Царапка, Васька, Мур-лика, Мурка, Муркотик).
- Які це овочі? (Картопля,капуста, квасоля),
- Які овочі любила їсти Мурка? (Морква, петрушка, редька, баклажани).
- Яка це страва? (Капусняк).
- Яка ж це страва? (Окрошка).
- Що любив їсти Котя?
(Каша, картопля, котлети і т.д.).
(Налисники, макарони, рибку),
- Які це напої?
(Компот, квас),
-Я кі це напої?
(Шоколад, какао)
4. Підсумок уроку .
Чистомовка
Ли- ли -ли - урок дружно почали .
Ло- ло -ло- діло в нас на лад пішло.
Ем- ем -ем - радість мамам ми несем .
Ли-ли-ли -дуже раді всі були .