Урок навчання грамоти в 1 класі "Письмо великої літери Є, складів, слів із нею. Написання слів з великої літери. "

Про матеріал

Урок, проведений в 1 -В класі Озерненської гімназїї. Матеріал до уроку підібраний із врахуванням шестирічного віку першокласників та особливостям класного колективу , зокрема.

Перегляд файлу

 

 

 

Письмо

 

Тема. Письмо великої букви Є, складів, слів із нею. Напис. слів з великої літери.

 Вибірковий диктант

Мета:навчити писати велику літеру Є;

 удосконалювати навички правильної вимови, калігра­фічного письма, вміння розбивати слова на склади, ставити наголос, виділяти наголо­шений та ненаголошений склади, виконувати звуко - буквений аналіз слів;

формувати навички самоконтролю,  вміння аналізувати навчальний матеріал, працювати за зразком;

учити дітей бути спостережливими, уважними, виробляти звичку планувати власні дії; розширювати словниковий запас;

розвивати інтерес до навчання, дрібну моторику;

виховувати охайність, любов до природи.

 

Обладнання:зошит з друкованою основою та зошит в косу лінію;

зразок рукописної літери Є у сітці зошита.

                            фото  – ілюстрації казкових героїв.

 Індивідуальні картки,

 

Хід уроку

1. Організаційний момент

- Вже дзвінок нам дав сигнал:  Працювати час настав!

Ми вітаємо  всіх вас  -   раді бачити у нас.

Всі сідайте тихо, діти,  Домовляймось не шуміти.

               Руку гарно піднімати, На уроці не дрімати.

2.  Мотивація навчальної діяльності.

-  Сьогодні  ми будемо  виконувати завдання  героїв  з однієїукр. нар. казки. А хто  це буде  ми дізнаємось із загадок. І казочку з якої до нас завітають гості ми назвемо в кінці уроку ,Звісно,  за хорошу роботу  нас чекає  нагорода.

Не забуваємо правила від Мудрої сови. Давайте їх повторимо.

3.Повторення раніше вивченого

  Перший гість. Відгадайте, хто він.

Я руда, низького росту, Хитра я і довгохвоста. На курей я вельми ласа – В них таке смачненьке м'ясо… Вовку-брату я сестриця, А зовуть мене…

ЗАВДАННЯ ВІД ЛИСИЧКИ

  Лисичка  цікавиться, що означає:

- учні готові до уроку письма? Покажіть їй, будь ласка, на власному прикладі;  - Як потрібно сидіти?   Де стоять наші ніжки? Як покласти руки?

— Лисичка  ходить в  Лісову школу, однак вона пропустила  урок  коли дітки   вивчали  букву  Є. Просить вашої допомоги.

Завдання 1.

 

 

єє
[й][е]                         [е]

 

 

 

СИНЄ,СПІВАЄ, ЛЛЄТЬСЯ,ЛІТНЄ,ЗАЄЦЬ,ЄВГЕН,ЛЛЄ,ЄНІСЕЙ,СИНІЄ.

 

 -Зробити звуковий аналіз   слів парами.

 

- Розселити слова  в свої будиночки  і пояснити чому ви так думаєте.

 

3. Повідомлення теми і завдань уроку. 

- Надаймо слово наступному гостеві.Відгадайте хто це буде ?

 

Довгі вуха, куций хвіст, невеличкий  сам на зріст, на городі  побував,

нам капусту попсував.  (Заєць)

 

ЗАВДАННЯ  ВІД ЗАЙЧИКА

-  По  дорозі до  вас я бачив що Євген і Євдокія вже саджають деревце.Дітки  робили добру справу .   А для чого треба саджати дерева?Я  сфотографував їх, а  фото моє  ви можете побачити в своєму зошиті.Беремо зошит. Повторюємо віршик

Всі разом:           ВІРШИК  ПРО ЗОШИТ

Повідомлення від Зайчика.              - А  чи знаєте ви що…

Фотографія виникла дуже давно.вперше в Німеччині  у 18 столітті.  Перші фото було чорно-біле. Зараз всі фото кольорові. Перетворіть мою фотографію своїми чарівними паличками на  кольорову.  Які чарівні палички нам допоможуть.

- Олівці кольорові

Завдання 2  -  Як  діток звали ?     Напишіть ім’я  хлопчика та дівчинки в зошит.Чи можемо ми це зробити?

- Для того щоб виконати завдання від Зайчика,  нам необ­хідно навчитися писати велику літеру Є. Отже, сьогодні ми вчимось писати велику букву Є, навчимося писа­ти склади, слова і речення з цією буквою

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Демонстрація зразка рукописної літери в сітці зошита

2. Аналіз графічної будови літери Є

— Велика буква Є складається з двох елементів: велико­го півовала, у якого верхнє заокруглення слід писати вужче, ніж нижнє, і короткої горизонтальної прямої лінії.— На  яку букву схожа велика літера Є? Назвіть її друзів.

3. Засвоєння конфігурації літери

Повторення назв ліній, які необхідні.

Демонстрація  літери на  картці.

4. Алгоритм написання великої букви Є

1. Починаємо писати нижче верхньої міжрядкової лінії

2. Заокруглюємо ліворуч, торкаючись верхньої міжрядкової лінії

3. Ведемо вниз на себе

4. Біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо вправо

5. Закінчуємо писати близько середини робочого рядка

6. Другий елемент пишемо від середини півовала зліва праворуч трохи вище верхньої рядкової

7. Ведемо горизонтальну пряму лінію, що коротша за верхнє заокруглення

— Пишемо  на  рахунок: і-раз-і, два.

-  «Письмо» учнями букви пальчиком за таблицею, кистю руки, очима,носом.

-  Обведення поданого  у зошиті пунктирного  зображеннялітери

2) Самостійне письмо літер в зошиті . Зіставлення написаних літер за зразком. Взаємоперевірка. Визначення  королеви  краси.

 

Фізкультхвилинка- психологічна перерва«Ми тежуміємтак»

Я дивлюсь котра година,Тік-так, тік- так, Всі: Ми тежумієм так!                                           
Розправивпівенькрила..    1-2,1-2.Всі: Ми тежумієм так!                                    
Ідеведмідь,шумить в кущах,Всі:Ми тежумієм так.

Крадеться лиска по лісах.Всі:Ми теж умієм так.

Їжачок сопе колючий.           Всі:Ми теж умієм так.

Насторожив зайчик вуші.     Всі:Ми теж умієм так.

Дітки сіли на стілецьВсі:Ми теж умієм так.

Вирівняли спинку                   Всі:Ми теж умієм так.

Ручки на парту поклалиВсі:Ми теж умієм так.

Працювати знов почали.

 

V.Закріплення вивченого матеріалу

 

-  А тепер приступимо до виконання  завдання від Зайчика. Напишемо   ім’я хлопчика .

1) Пояснення з’єднання  великої букви Є з  буквою в. З’єднання аналогічно до маленької букви є.

 - Зверніть увагу як це краще зробити. Демонстрація на дошці .Написання в зошиті.

У кожної людини є прізвище, ім’я та по-батькові. Давайте назвемо деякі імена, прізвища та по-батькові… .  Євген – Євгенович.

- Напишемо  Євгенович.

- Пишемо ім’я дівчинки  Євдокія.

-  Вже  зачекався зустрічі з нами наступний наш казковий герой.

 

Влітку медом ласував,  досхочу малини мав,

а як впав глибокий сніг, позіхнув і спати ліг.

Бачив чи не бачив сни,  а проспав аж до весни.   (Ведмідь)

 

 ЗАВДАННЯ ВІД ВЕДМЕДИКА

 

Завдання1 Читання  і написання речення узошитах з друкованою основою  про хлопчика  та дівчинку.

— Прочитайте речення, записане на сторінці зошита.

— Знайдіть і прочитайте слова, у яких зустрічається буква є.

— Чи є слова, що написані з великої букви Є?

— Чому  ці  слова  пишуться з великої бук­ви Є?

 

 Самостійно діти наводять та прописують речення.  Взаємоперевірка.

 

2) Фізкультхвилинка  від Ведмедика. Музикальна.

 

3) Диференціація. Відновити слова після діда-буквоїда.  Молодці

 

- Наступний наш гість

Сірий, страшний і зубастий  викликав переполох.

Всі звірята розбіглися.  Налякав тих звірят … (Вовк)

 

ЗАВДАННЯ ВІД ВОВЧИКА – БРАТИКА

Творче завдання   .   розділити слова ,  прочитати речення.

Є в а т а є в г е н і я  м  а  л  ю ю т ь  к а р т и н у 

Зробити схему речення.

 

- Записати імена  дівчаток  під диктовку. Працюємо в тоненькому зошиті.

 

 

 

V. Підсумок уроку

 Розгадати слово.

 

 

 

 

 

 

-  Відгадайте, яке ім’я зашифроване. (Єгор)
Підказка: перша буква — буква, яку ми навчились писати сьогодні. (Є), друга —  буква ця, наче шия в гусака ,остання – тигреня мале ричить, яку букву воно вчить?

- Яку букву треба вставити щоб  прочитати  ім’я хлопчика?

 

 -  А тепер пригадуємо хто до нас сьогодні приходив на урок.

З якої казки до нас завітали герої?

Хто головний  герой   цієї казки? – Це наш надійнийний друг – Колобок.

Колобок  запрошує на лісову поляну взяти квіточку з квіткової поляни.

- А що ми бачимо на зворотній частині?

- Прочитайте що він нам хоче сказати. Називаємо букви. Складаємо слово.

 

 

 

 

 

 

 

 

Є в а т а є в г е н і я  м  а  л  юю т ь к а р т и н у 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
2 лютого 2018
Переглядів
5287
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку