2 клас
Тема. Навчаюся вживати службові слова в мовленні. Складання речень.
Мета:
Тип уроку: комбінований урок
Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, природнича.
Обладнання. Мультимедійна дошка; підручник, зошит, картки з текстом; картки до гри «Склади прислів’я»; малюнок «яблуко і стріла», фізхвилинка «Ворона-Каркарона»; малюнки птахів,цеглинки Лего.
ХІД УРОКУ
І. Вступна частина
1.1 Організація класу
Усі сідайте тихо, діти.
Домовляймося – не шуміти,
Руку гарно підіймати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати.
Щоб не було нам мороки,
Всі готові до уроку?
То ж гаразд, часу не гаймо
І урок розпочинаймо!
1.2 Рефлексія «Настрій- смайлик»
Визначаєм настрій на роботу під час уроку.
1.3 Хвилинка каліграфії
П п
Пт та ах хи птахи
Над вікном щебетали птахи.
ІІ.Основна частина
2.1 Актуалізація опорних знань
Робота з картками.
В-2 У зоопарку живуть тварини. А в океанаріумі – морські жителі. Такий океанаріум є в Києві.
Через скло люди бачать водорості, корали та молюски.
В-1 У природі є безліч великих і малих риб. Вони плавають у річках та морях. Є риби, які вміють вистрибувати та пролітати над поверхнею води. А є риби, які плавають на дні моря.
2.2 Мотивація навчальної діяльності
- Для того щоб краще знати рідну мову, продовжимо вивчати службові слова.
- Що ви побажаєте собі?
- Що ви побажаєте однокласникам ?
2.3 Повідомлення теми та мети уроку
- Сьогодні на уроці ми будемо вчитися вживати службові слова в мовленні. А також складати речення з ними.
2.4 Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с.100)
Прочитайте вірш Лесі Лужецької, доповнюючи його службовими словами з довідки.
Бесіда.
- Яких птахів побачили діти в лісі?
- Хто з вас бачив цих птахів?
- Яких ще птахів ви бачили у наших лісах?
- А яких птахів можна побачити у нас взимку?
- Чи легко птахам перезимувати? Чому?
- Як ми, діти, можемо допомогти перезимувати птахам?
Хвилинка відпочинку «Ворона-Каркарона».
- Прочитайте рядки слів. Назвіть у кожному рядку слова – назви предметів, слова – назви дій, слова – назви чисел.
- З кожним рядком слів складіть речення, додавши службові слова. Запишіть речення на дошці та у зошитах. Підкресліть службові слова.
З дерева білка стрибнула на пеньок.
У лапках тваринки два горішки.
На пеньку білочка поснідала.
4) Вправа «Знаю.Умію»
«Сорока» Василь Вітка
З понеділка до суботи
Мені вчитись неохота.
А якби-то у неділю —
В школі б цілий день сиділа.
Білобока скрекотуха.
Не школярка, а хитруха.
Не потрібна нам така,
Гультяїв нехай шука. (Довідка: з, до, а, у, в, б, не, а, не,)
ІІІ. Узагальнення вивченого матеріалу
3.1 Підсумок вправи «Побажання»
- Які побажання здійснилися?
- Що ви зробили для цього?
ІV. Заключна частина
4.1 Рефлексія
Вправа «Яблуко і стріла»
- Чи досягли ви цілей нашого уроку?
4.2 Домашнє завдання
Творче завдання.
Додатки
Картка. Прочитайте вірш. Вставте пропущені слова. Скаче дощик ____ долині – Зупинився ____ стежині… ___ __ сонечком подружився … ___ веселку перелився. |
Картка. Прочитайте вірш. Вставте пропущені слова. Скаче дощик ____ долині – Зупинився ____ стежині… ___ __ сонечком подружився … ___ веселку перелився.
|
Картка. Прочитайте вірш. Вставте пропущені слова. Скаче дощик ____ долині – Зупинився ____ стежині… ___ __ сонечком подружився … ___ веселку перелився.
|
||
Ледачі двічі роблять, |
а |
скупі двічі платять. |
Не кажи – не вмію, |
а |
кажи – навчуся. |
Праця годує, |
а |
лінь марнує |
Ледачі двічі роблять, |
а |
скупі двічі платять. |
Не кажи – не вмію, |
а |
кажи – навчуся. |
Праця годує, |
а |
лінь марнує |
Ледачі двічі роблять, |
а |
скупі двічі платять. |
Не кажи – не вмію, |
а |
кажи – навчуся. |
Праця годує, |
а |
лінь марнує |
.