Урок математики в 4-Б класі на тему:
«Нумерація п’ятицифрових чисел. Знаходження значень буквених виразів»
підготувала вчитель початкових класів Зноб-Новгородського ОЗЗСО І – ІІІ ступенів Юрченко Н.О
2021р.
Тема. Нумерація п'ятицифрових чисел. Знаходження значень буквених виразів.
Мета. Формувати в учнів уміння читати й записувати п'ятицифрові числа, вчити застосовувати усні прийоми виконання дій над п'ятицифровими числами, вдосконалювати обчислювальні навички, вміння розв'язувати задачі; розвивати мислення, пізнавальну діяльність, пам'ять, увагу; виховувати активність, дисциплінованість, патріотизм.
Хід уроку
І.Організаційний момент. 1. «Математичне коло». (Слайд 2)
Промінчик осінній заглянув у клас і в коло велике зібрав, друзі, нас. Давайте з'єднаєм долоньки свої і радо всміхнемось – я - вам, ви – мені. - Як приємно бачити, що ви посміхаєтесь один одному і приносите до класу радість. Тож давайте її примножимо побажаннями, які знадобляться нам на уроці математики. -Поділіться своєю усмішкою з нашими гостями і привітайтесь! Сьогодні ми будемо вивчати математику разом з доблесними воїнами, втікачами, українськими лицарями та хоробрими захисниками… здогадались, хто вони? (Козаки!) (Слайд 3)
Про легендарне козацьке військо у свій час не знав тільки лінивий. Слава про мужність та хитрість козаків мчала світом, як вороний кінь Диким полем. Сьогодні ми побуваєм в ролі козаків і вправлятимемося в математичних обчисленнях на Козацькій Січі. Свою Січ ми назвемо «Математичною». 2.Оголошення теми і завдань уроку. – Отже, місяця жовтня, числа 12, року 2021 на майдані нашої Математичної Січі відбудеться змагання за темою «Нумерація п'ятицифрових чисел.Знаходження значень буквених виразів». З'ясуємо, які завдання ставить нам урок: (Слайд 4)
1.Утворювати п'ятицифрові числа. 2.Читати й записувати п'ятицифрові числа. 3.Швидко й правильно обчислювати. 4.Знаходити значення буквених виразів. 5. Вправно розв'язувати задачі. ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань. 1.Перевірка домашнього завдання. (Слайд 5)
– Згадайте, де жило козацьке військо? - Яка була зброя у козаків-запорожців?(Шаблі, рушниці, гармати…) - Яка основна зброя учнів? (Знання) Щоб дістатися до острова потрібно виконати вправу «Переправа». І першим завданням буде перевірка домашнього завдання.
2.Усна лічба. (Слайд 6)
Полічи десятками тисяч від 10.000 до 90.000;
Полічи «ланцюжком» від 42.995 до 43.009;
Назви сусідів чисел 12.345, 80.200, 60.001;
Десять тисяч збільш на три тисячі і зменш на одну тисячу. Скільки буде?;
Перший доданок п’ять тисяч, другий – двадцять тисяч. Яка сума?;
Дев’яносто тисяч зменш у три рази.
Козаки на двох возах везли 3.500кг солі. На перший віз навантажили 1.500кг. Скільки кілограмів солі було на другому возі?
ІІІ. Розвиток математичних знань.
1.Каліграфічна хвилинка. (Слайд 7)
-Діти, запишіть сьогоднішню дату. Оформіть роботу. Каліграфічно запишіть число: 98.010.
2.Технологія «Перевернутий клас». (Слайд 8)
Знайдіть у підручнику №303. Прочитайте міркування і самостійно його продовжіть. У кого вийшло, спробує себе в ролі вчителя.
3.Тренувальні вправи №304 і №305.
4.Робота в парах. Робота з другом №306. (На аркуші паперу запишіть одне чотирицифрове число і п’ятицифрове, обміняйтесь із другом й виконайте завдання: розкласти числа на розрядні доданки. Перевірте одне в одного правильність виконання завдань.)
5.Фізкультхвилинка. (Слайд 9)
6.Вправа «Зачароване число» (Слайд 10)
№307 -усно; № 308 – з коментуванням біля дошки.
7.Робота над задачею. (Слайд 11)
6год – 54 ч. ?год – 72 ч. 1)54: 6= 9 (ч.) – за 1 годину; 2) 72: 9 = 8 (год) – потрібно працювати.
8. Гра «Улюблена страва» (Слайд 12)
-Щоб дізнатися, яка улюблена страва була у козаків, треба розташувати числа у порядку зростання.
Л |
У |
І |
Ш |
К |
25000 |
10000 |
39999 |
95000 |
1300 |
9.Робота в групах. Завдання для кмітливих. (Слайд 13)
ІV. Підсумок уроку. Рефлексія. (Слайд 14)
-Діти, пригадайте, які завдання ставив перед нами урок. Як гадаєте, чи виконали ми їх? Підсумуємо наші знання.
VІ.Домашнє завдання. (Слайд15)
С.57 №309, №310. Кільком учням – індивідуальні завдання на картках.
-Відвага, мужність, хитрість, волелюбність і честь – якості, які завжди вирізняли козаків з-поміж інших армій світу. Пишаймося нашими славетними предками, берімо приклад та прославляймо рідну країну новими перемогами та добрими справами! Дякую вам, діти, за чудову роботу на уроці!