Тема: Нумерація шестицифрових чисел у межах 200000. Повторення письмового ділення на одноцифрове число. Розв’язування задач.
Мета: ознайомити учнів з утворенням, читанням і записом шестицифрових чисел у межах 200000; формувати уміння розкладати їх на розрядні доданки; повторити письмове ділення на одноцифрове число; закріплювати уміння розв’язувати задачі, які включають знаходження частин числа; розвивати мислення, зв’язне математичне мовлення; виховувати інтерес до вивчення математики.
Обладнання: нумераційна таблиця, підручник.
Хід уроку: I. Організаційний момент:
Не гаймо часу, поспішаймо,
урок скоріш розпочинаймо!
II. Актуалізація опорних знань:
874 II - ?, на 89 <
III - ?
Відповідь: III число дорівнює 253
а) Записуємо число, класна робота.
б) Каліграфічна хвилинка: - назвіть число, в якому:
8 тисяч 7 сотень 3 десятки 5 одиниць;
- пропишіть красиво цифри 8 7 3 5 (аналіз числа);
- скільки всього одиниць? десятків? сотень? тисяч?
- назвіть «сусідів» цього числа;
- розкладіть це число на розрядні доданки: 8.735=8.000+700+30+5
в) Математичний диктант: запишіть числа цифрами:
85.472 40.210 35.020 90.009 99.999
(взаємоперевірка)
III. Вивчення нового матеріалу:
1. Пояснення нового матеріалу:
Із чисел математичного диктанту назвіть найбільше п’ятицифрове число. (99.999). Додамо до нього 1.
- Яке число утворилося? (100.000). Це перше найменше шестицифрове число.
Сьогодні ми почнемо вивчати шестицифрові числа.
У нумераційній таблиці це число записується так:
сотні тисяч |
десятки тисяч |
одиниці тисяч |
сотні |
десятки |
одиниці |
1 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Якщо до 100.000 + 1 дістанемо 100.001, за ним іде число 100.002, 100.003 і т.д.
Спробуйте порахувати від 100.003 до 100.012
100.189 до 100.200.
2. Робота з підручником: с.39 № 249:
(з’явився ще один, шостий розряд – сотні тисяч)
• №250: розкладіть на розрядні доданки числа:
128.345 = 100.000+20.000+8.000+300+40+5
144.500 = 100.000+40.000+4.000+500
105.307 = 100.000+5.000+300+7
100.008 = 100.000+8
• №251(1): Запишіть числа цифрами:
125.753 130.072 13.072 100.020 199.990
* Фізкультхвилинка: Раз, два, три, чотири
Три, чотири, раз, два
Розболілась голова!
Треба трішки відпочити, щоб
нового ще навчитись.
Підтягнулися, присіли,
Пострибали, знову сіли!
Вийшла пауза мала -
До роботи нам пора!
Сьогодні ми повторимо письмове ділення трицифрових чисел на одноцифрове число: № 252(2) - з коментуванням біля дошки.
• Робота над задачею №253: Було – 864 дерева
Груші – 1/4 від
Яблука – 1/3 від
Сливи - ?, решта
Відповідь: 360 слив було у саду.
IV. Домашнє завдання: с. 40 №254, №256, повторити таблиці.
V. Підсумок уроку: - Що нового дізналися на уроці?
- прочитайте числа, записані на дошці: 113.046 20.504
- які це числа?
- скількома цифрами записуються шестизначні числа?
- що вам найбільше сподобалося на уроці?