Тема уроку. Обчислення площі прямокутника. Практичне виведення формули
Мета уроку:
Тип уроку: формування нових знань.
Обладнання: мультимедійний проектор, ноутбук, підручник, лінійка, олівець, картки із завданнями, роздатковий матеріал.
Хід уроку
І. Організаційна частина
1. Привітання.
2. Перевірка потрібних приладів та матеріалів до уроку.
3. Побажання.
ІІ. Нервово-психологічна підготовка учнів до уроку
Девіз уроку: «Розум полягає не лише у знанні, а й в умінні застосовувати ці знання на ділі» / Аристотель/.
Поясніть цей вислів.
ІІІ. Перевірка домашнього завдання
с.101, №333. І в. – 1-3 ст.; ІІ в. – 1-2 ст.
ІV. Актуалізація опорних знань
І варіант – тестові завдання (індивідуальна робота)
а) 5 м2, б) 5000мм2, в) 5дм2;
2) 250 мм2 =
а) 25 см2, б) 2см250мм2, в) 2дм2 5см2;
3) 3 000 дм2 =
а) 30 а, б) 3 га, в) 30 м2;
4) 2 700 м2 =
а) 27 а, б) 2 га 7 а, в) 270 а;
5) 648 а =
а) 6 480 м2, б) 6 га 48 а, в) 64 га 8 а.
ІІ варіант – «математичне доміно» ( робота в парах)
0 / 200 мм2 2 см2/450 см2 4 дм2 50 см2 / 340 дм2
3 м2 40 дм2 / 600 м2 6 а / 280 а 2 га 80 а / 0.
V. Повідомлення теми і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності
Створення проблемної ситуації.
Отже, сьогодні на уроці ви ознайомитеся з формулою для обчислення площі прямокутника, вчитиметеся практично обчислювати площу прямокутника. (пригадати девіз уроку)
VІ. Формування нових знань
Накресліть у зошиті прямокутник довжиною 8 см, шириною 4 см. Розділіть його на квадратні сантиметри. Порахуйте, скільки квадратних сантиметрів має прямокутник?
Отже, прямокутник має площу 32 см2.
Поясніть, хто як рахував квадратні сантиметри?
Потрібно було порахувати кількість квадратів у рядку (8) і помножити на кількість рядків (4). І отримаємо 32 см2.
Існує формула для обчислення площі прямокутника: S = a х b ( де а – довжина прямокутника, b – ширина, S – площа прямокутника).
Знаючи формулу можна швидко обчислити площу даного прямокутника:
S = 8 см2 х 4 = 32 см2.
Тепер, знаючи формулу для обчислення площі прямокутника, можемо дізнатися площу класу. Але що спочатку потрібно зробити? (виміряти довжину і ширину класу).
Дано:
а = 5 м
b = 5 м 8 дм
S - ?
Розв’язання
( Щоб виконати множення, потрібно більші міри роздробити у менші.)
а = 5 м = 50дм
b = 5 м 8 дм = 58 дм
S = а х b = 50 дм2 х 58 = 2900 дм2 = 29 м2
х 58
50
2900
Відповідь: площа класу 29 квадратних метрів.
Чи ж вистачить банки фарби, щоб пофарбувати підлогу? (так)
Фізкультхвилинка
VІІ. Застосування знань
Практична робота ( пригадати девіз уроку)
Робота у групах
1-ша група – обчислити площу екрану.
2-га група – обчислити площу кришки стола.
(звернути увагу на одиниці вимірювання)
VІІІ. Підсумок уроку. Рефлексія
Вправа «Мікрофон»
ІХ. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання
С. 102, №336.
І в. – 1-3); ІІ в. – 1-2). (знайти площу прямокутників за формулою)