Урок "Одиниці вимірювання часу. Розвязування задач на обчислення тривалості події.

Про матеріал

Математика 4 клас I семестр

Нумерація багатоцифрових чисел.

Урок "Одиниці вимірювання часу. Розвязування задач на обчислення тривалості події.

Допоможе вчителю початкового навчання швидко і легко підготуватися до уроку математики.

Перегляд файлу

                                                 Математика 4 клас I семестр

                                        НУМЕРАЦІЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ

 ОДИНИЦІ ВИМІРЮВАННЯ ЧАСУ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ОБЧИСЛЕННЯ ТРИВАЛОСТІ ПОДІЇ

Мета: систематизувати уявлення учнів про одиниці вимірювання часу; закріплювати вміння учнів переходити від одних одиниць вимірювання величин до інших; розвивати логічне мислення, спостережливість; виховувати інтерес до предмета, розуміння ролі математики в житті, розуміння важливості математичних знань.

                                                                   ХІД УРОКУ

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

     Математика – наука

     Точна і серйозна.

     І прожить без неї нам

     Навіть дня не можна.

     Міркуємо – швидко!

     Відповідаємо – правильно!

     Лічимо – точно!

     Пишемо – гарно!

 

II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання.

2. Усні обчислення.

— Доберіть потрібні числа.

2 х – 2 = 10  

х ∙ 7 + 5 = 19   

х : 5 – 3 = 0

3. Математичний диктант

• Різницю чисел 55 і 37 поділити на 9.

• Додати п’яту  частину числа 750 і шосту частину числа 240.

• Скільки разів число 6 вміщується у десятій частині числа 420?

• На скільки добуток чисел 22 і 2 більше за їх частки?

• Знайти половину суми чисел 53 і 13.

• Знайти  1/4 від 1 m; 1/5 від 1 км; 1/20 від 2 ц.

• Чому дорівнює периметр квадрата, якщо довжина його сторони дорівнює 8 см?

Відповіді: 2, 190, 7, 33, 33, 25см, 200м, 10кг, 32см.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

 

Дітки, давайте з вами  відгадаємо загадку.

Ніг нема, а ходжу,

Рота нема, а скажу,

Коли обідати, коли спати,

Коли роботу починати. (Годинник)

— Що нам показує годинник?

— Сьогодні на нашому  уроці ми з вами будемо працювати з одиницями вимірювання часу, розв’язувати задачі, вирази, користуючись цими одиницями.

 

IV. ПЕРВИННЕ СПРИЙНЯТТЯ Й ОСМИСЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Пояснення нового матеріалу

Одиниці вимірювання часу пов’язані з рухом нашої  рідної планети Земля навколо Сонця і рухом Місяця навколо Землі, Землі навколо своєї осі.

Земля робить один оберт навколо Сонця за 365 діб (або у високосному році за 366 діб).

За час, коли Земля обертається навколо Сонця 1 раз, Місяць обертається навколо Землі 12 разів, тому 1 рік — 12 місяців. Земля обертається навколо своєї осі за 1 добу.

Година — це 1 /24 частина доби, 1 доба — 24 години.

Хвилина — це 1/60 частина години, 1 год = 60 хв.

Секунда — це 1/60 частина хвилини, 1 хв = 60 с.

Дітки,  скажіть мені, будь ласка, за допомогою яких одиниць можна визначити тривалість шкільного уроку? перерви?

Давайте спробуємо порахувати скільки слів ви можете сказати за 1 хвилину? (Учитель стежить за годинником, учні вимовляють слова)

  1. Фізкультхвилинка

Кіт збирався до роботи (потягуються)

Та завадили турботи: (розводять руки в сторони)

Треба висушить хвоста, (показують "хвіст")

Накрутити вуса,

Почесати живота. (гладять живіт)  

І помити писок.

Цілий день такі турботи, (лічать пальцем)

Що не встигнеш до роботи! (розводять руками, крутять головою).

V. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА ОСМИСЛЕННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ

1. Робота з підручником

Завдання 350

Уважно прочитайте і перекажіть текст вправи.

Завдання 351; 352

Завдання 353 (усно, колективно)

 

2. Перетворення одиниць часу

Завдання 354; 355

 

3. Робота з моделями годинників

Демонстрування різних моделей годинників

Дітки подивіться уважно і дайте мені відповідь, що нам показує велика та маленька стрілки годинника?

— На циферблатах іноді використовують римські цифри.

У римській системі числення не застосовують помісний принцип запису цифр. Основними знаками є I, V, X. Інші цифри записують, в основному, за допомогою цих трьох позначень.

 

Завдання 356 (практична робота з використанням моделей годинників)

Завдання 357 (усно)

Фізкультхвилинка

Забавлялись зайченята, (встають, руки піднімають вгору)

Виглядаючи маму і тата. (руки на поясі, повертаються праворуч-ліворуч)

Ось так лапку до лапки. (плескають в долоні)

Ось так шапку до шапки. (руки піднімають до голови)

Ось так — вусом потрусили.(хитають головою)

Так — так — так! (стрибають на місці).

 

VI. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Давайте всі разом попрацюємо над задачею (завдання 359)

 

Учні самостійно читають задачу, бмірковують і колективно складають короткий запис. Аналізують задачу від питання до даних за коротким записом. Колективно розв’язують задачу. Біля дошки працює один учень.

3 в. - 6 м. - 360 г

1 в. - 8 м. - ? г

1) 360 : 6 : 3 = 20 (г) — 1 в’яз за один місяць

2) 20 ∙ 8 = 160 (г)

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

 

Завдання 361 (с. 58).

 

VIII. ПІДСУМОК УРОКУ

 

— Подивіться на наші годинники. Котра зараз година?

— Скільки часу тривав наш урок?

О котрій годині він почався?

— Молодці!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Задорожня Лілія Яківна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
18 липня 2018
Переглядів
3181
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку