Цілі:
• Формування предметних компетентностей: домогтися засвоєння основної властивості звичайного дробу; сформувати вміння виконувати вправи, що передбачають застосування основної властивості дробу;
• Формування ключових компетентностей:
доречно та коректно вживати в мовленні математичну термінологію, чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку;
оперувати числовою інформацією;
усвідомлювати цінність нових знань і вмінь;
сприяти самовихованню старанності, охайності, чесності, самокритичності.
Тип уроку : засвоєння нових знань, умінь, навичок
Тема: Основна властивість дробу.
Цілі:
Тип уроку : засвоєння нових знань, умінь, навичок
Епіграф
І математика безмежно різноманітна, як світ,
і міститься в усьому.
Микола Єругін
Хід уроку
Микола Миколайович Лузін.
Історії відомі випадки, коли математичні здібності виявляються не завжди рано. Видатний математик Лузін у школі аж ніяк не міх похвалитися успіхами в математиці. Його батькові навіть довелося запросити репетитора. Однак пізніше, коли Лузін познайомився з вищою математикою, він настільки захопився цією наукою, що незабаром став одним із найвидатніших учених.
ДРІБ – це …
У математиці це представлення чисел або математичних величин у вигляді результату операції ділення.
Найчастіше дріб подається у формі, де a - чисельник,
b — знаменник дробу.
Дрібні свинцеві кульки, які вживаються для стрільби з мисливської рушниці.
Часто повторювані, короткі, переривчасті звуки, що виникають від ударів по чому-небудь, при стрільбі.
В музиці – «барабанна дріб»
“Кулеметний дріб”
На воєнно-морському флоті вираз «Дріб!» розуміється як: «Достатньо! Закінчити роботу!»
“Чисельник – це гідність людини. Знаменник – це оцінка самого себе. Збільшити свій чисельник – свою гідність – не підвладно людині. Але кожен може зменшити свій знаменник – свою думку про себе і цим зменшенням наблизитись до ідеалу.”
Лев Миколайович Толстой
08.09.1828р.-07.11.1910р.
Конкурс “ Я – тобі, ти - мені ”
Розминка – кросворд
Властивість – якість, ознака, характерні для кого-небудь, чого-небудь.
Сприймання і й попереднє усвідомлення учнями нового матеріалу.
Завдання 1. Пояснить записи
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Завдання 2. Яку частину становить зафарбована фігура від цілого.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Сприймання і й попереднє усвідомлення учнями нового матеріалу.
Нехай маємо острів квадратної форми зі стороною 1 км. Поділимо його на 4 рівні частини. , 3 з яких заштрихуємо. Оскільки площа даного квадрата 1 км2, то заштрихована частина —
км2. Кожний з 4-х квадратів, що утворився, поділимо ще на на 9 рівних частин, тоді даний квадрат буде поділено на
рівних малих квадратів, із них
будуть заштриховані. Тепер площа заштрихованої частини дорівнює
км2, це одна і та сама площа, тому
, легко помітити, що
.
Отже, виділіть таку замітку, яка і буде основною властивістю дробу:
Якщо чисельник і знаменик дробу помножити або поділити на одне й те саме натуральне число, то дістанемо дріб, що дорівнює даному.
Завдання 3. Обґрунтуйте рівність (усно)
![]()
![]()
![]()
Завдання 4. Чи правильна рівність (усно)
![]()
![]()
Завдання 5. Поясніть рівність дробів за допомогою основної властивості (усно).
Завдання 6. Вивчаємо символи України
Державним прапором України є прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої – синього кольору, нижньої – жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.
Запитання: Яким дробом виражається співвідношенням ширини прапора до його довжини?
Чи може прапор мати ширину 6 метрів, а довжину 9 метрів?
А ширину 18 метрів та довжину 24 метри?
Хвилинка веселинка
На базарі їх не купиш,
На дорозі не знайдеш,
Їх не зважиш на терезах,
І ціни не підбереш.
( ЗНАННЯ )
Робота з підручником (О. С. Істер Математика 6 клас, - К. : Генеза, 2014.)
№№ 146, 148, 165, 167 ?

І варіант ІІ варіант
Додаткове завдання для тих, хто любить математику
Петрик записав дріб вісім п’ятих, потім помножив чисельник і знаменник на 5, потім чисельник і знаменник отриманого дробу помножив на 7 і замислився: чому ж дорівнює різниця отриманого і початкового дробів? Допоможи це йому зробити.