Урок "Особливості творення іменників. Морфологічний розбір іменників".

Про матеріал

Розробка уроку для 6 класу з української мови з використанням здоров"язберігаючих технологій на тему: "Особливості творення іменників. Морфологічний розбір іменників".

Перегляд файлу

Тема:    Особливості творення іменників. Морфологічний розбір іменників.

Дата проведення:

Мета: повторити й поглибити знання учнів про іменник як частину мови; ознайомити з особливостями творення іменників.

Завдання:

  • формувати вміння та навички знаходити іменники в тексті;
  •  розвивати навички творення іменників, морфологічного розбору іменника; 
  • збагачувати словниковий запас школярів;
  • виховувати уважність, самостійність у здобутті знань;
  • продовжити формування знань учнів що їхнє здоров’я -  це самостійно здобута перемога.

 Обладнання, дидактичний матеріал:

ІКТ,підручник, зошит.

Тип уроку:  урок закріплення вивченого.

Категорія: учні 6 класу.

Тривалість уроку: 45 хв.

ХІД УРОКУ

Час уроку

Форма організації роботи учнів

Методи навчання

Зміст

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ: 3  ХВ.

3 хв.

Фронтальна

Практичний

  1. Дихальна вправа (за технологією О.  Дубогай «Навчання в русі»)
  • Гіпервентиляція легенів (вдих – видих).
  • Глибокий вдих.
  • Затримка дихання на 20 секунд.
  • Подовжений видих з голосним промовлянням двозначних цифр (Який сьогодні день у тижні? (1.) Який зараз урок по черзі? (4). Рахуємо 11,12..
  1. Психологічний настрій на урок «Автотренінг» (Додаток 1).

 

ПІДГОТОВКА УЧНІВ ДО АКТИВНОГО Й УСВІДОМЛЕНОГО ЗАСВОЄННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ: 5 ХВ.

3 хв.

Фронтальна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В парах

Словесний

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Індуктивний

  1. Актуалізація опорних знань учнів:

Словниковий диктант

( Додаток 2)

                   Немає друга, як здоров’я, немає ворога, як хвороба!

Завдання: знайти в цьому реченні іменники.

  1. Оголошення девізу уроку та валеологічної теми уроку:

Девіз: «Немає друга, як здоров’я, немає ворога, як хвороба!»

Валеологічна тема: Значення та необхідність піклуватися про своє здоров’я «Допоможи собі»

2 хв.

Фронтальна

Індуктивний

  1. Мотивація пізнавальної діяльності:

Комунікативний практикум (Додаток 3)

  1. Повідомлення теми та мети  уроку.

Закріплення вивченого матеріалу: 20-21 ХВ

5 хв.

Фронтальна

Частково-пошуковий

  1. Лінгвістичне дослідження (Додаток 4)

5 хв.

Фронтальна

Словесно - практичнгий

  1. Робота з підручником

(Додаток 5)

3 хв

Групова

Практичний

  1.  Робота з таблицею (Додаток 6)

 

7 хв

Групова

Практичний

  1. Робота з текстом (Додаток 7)

Систиматизація та узагальнення знань, умінь і навичок: 8 хв.

5 хв.

Групова

Словесний

  1. Творче конструювання (Додаток 8)

3 хв.

Групова

Практичний

  1. Практична робота (Додаток 9)

ХВИЛИНКА ВІДПОЧИНКУ.

2 хв.

Фронтальна

Практичний

  1. Фізхвилинка (Додаток 10)

Підсумок уроку: 4 хв.

4  хв.

Фронтальна

Словесно -  практичний

  1. Скласти сенкан про здоров’я  (Додаток 11)

ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ: 3 хв.

3 хв.

Фронтальна

Словесний

Оцінювання.

Домашнє завдання (Додаток 12 )

Подяка учням за роботу на уроці.

 

 

Додаток №1. «Автотренінг»

Ми допитливі учні.

Ми – творчі особистості.

Знання – це те, що дуже необхідно нам у житті.

Ми бачимо миту і намагаємось дійти до неї, перемагаючи всі труднощі.

 

Додаток № 2 Записати наведені слова в орудному й знахідному відмінках, виділіть закінчення.

  Батьківщина, ворог, друг, досягнення, вправа, родина, книга, школа, надія, здоров’я.

 

Додаток № 3  Комунікативний практикум.

  • Що таке іменник?
  • Що таке словотвір?
  • Які способи творення слів ви знаєте?

 

 

Додаток № 4 Лінгвістичне дослідження.

Порівняйте зазначені слова. Зробіть висновок про значення суфіксів.

  Серденько, клітиночка, дружечок, морквинка, вітамінка, розумничка.

Додаток № 5

Підручник http://pidruchnyk.com.ua/502-ukrayinska-mova-yermolenko-sichova-zhuk-6-klas-2014.html стр.131

 

   Додаток  № 6 

Робота з таблицею.

Заповнити другу колонку таблиці. Зробити висновок про словотвір.

Приклади слів

Способи творення

Синок, дружина, навчання, здоров’я, лікар

 

Приказка, відмова, забудова

 

Нашийник, подорожник

 

Синь, молодь, синь

 

Хлібороб, землетрус, валеологія

 

Продмаг, ВНЗ

 

Черговий, лікарняний

 

 

Додаток  № 7  Робота з текстом.

Прочитати виразно текст.

   Сьогодні в суспільстві все більше людей борються за здоровий спосіб життя. Вони не палять, займаються фізкультурою, не їдять шкідливих продуктів. Їх головна мета – зберегти здоров’я, щоб буди активним та довше жити. Я теж підтримую здоровий спосіб життя.

    Щоб не робила людина, це позначається на її організмі. Якщо довго шкодити йому малими дозами, то рано чи пізно вся ця шкода складається до купи. Тоді людина хворіє. А оскільки ми хочемо буди здоровими, ми відмовляємося від шкідливих звичок. Тобто не палимо, не вживаємо наркотиків, не п’ємо алкоголь.

     Ще варто гуляти на свіжому повітрі, регулярно провітрювати квартиру, робити ранкові вправи, займатися певним спортом. Так ми підтримуємо своє тіло в добрій спортивній формі.

  Дати відповіді на запитання:

  • Як боротися за своє здоров’я ?
  • Що буде з людиною яка шкодить  здоров’ю?
  • Шкідливі звички – це..
  • Запорука здоров’я?
  • Зробити синтаксичний розбір виділеного речення.
  • Зробити морфологічний розбір іменників з виділеного речення.

 

Додаток  №8   Творче конструювання.

  Поєднати початок і закінчення прислів’ї про здоров’я.


  -  Здоров’я –

 -    Було б здоров’я,

-    У здоровому тілі

-    Бережи здоров’я, -    

коли його не помічаєш, значить, воно є.

того хвороба сторониться.

а все інше буде.

найбільший скарб у житті


-    Здоров’я мати

-    Здоров’я, як щастя,                                           – здоровий дух.

-    Хто праці не боїться,                                       не шапка – на базарі не купиш.

                                                                              – вік біди не знати.

 

-  Здоров’я – найбільший скарб у житті.

-    Було б здоров’я, а все інше буде.

-    У здоровому тілі – здоровий дух.

-    Бережи здоров’я, поки молодий.

-    Здоров’я -  не шапка – на базарі не купиш.

-    Здоров’я мати – вік біди не знати.

-    Здоров’я, як щастя, коли його не помічаєш, значить, воно є.

-    Хто праці не боїться, того хвороба сторониться.

 

 

Додаток №9 Зробити морфологічний розбір

Слово здоров’я.

Додаток № 10 «Фізкультхвилинка»

Несиметрична гімнастика, проводить учень.

 

Додаток № 11  Скласти сенкан про здоров’я

Здоров’я

Дорогоцінне, необхідне

Тримай, бережи, зміцнюй

За гроші не купиш

Багатство

 

Додаток № 12 

Домашне завдання (за вибором)

  • Виконати вправу з підручника.
  • Скласти казку про здоров’я, використовуючи іменники які створені всіма можливими способами словотворення.
  • Записати складне речення, зробити його синтаксичний розбір та морфологічний розбір двох іменників.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
3 березня 2018
Переглядів
2174
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку