Тема уроку: Підсумковий контроль знань з предмета «Основи правових знань»
Мета: узагальнити та перевірити знання здобувачів освіти з вивченого матеріалу; розвинути навички логічного мислення, навчити використовувати та систематизувати вивчений матеріал; виховати любов та повагу до правової системи держави України..
Обладнання: Конституція України, робочий зошит, таблиці, нормативно-правові акти.
Тип уроку: контрольно-перевірочний урок.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми та мети уроку.
ІІІ. Систематизація та узагальнення знань. Виконання завдань.
Контрольні завдання.
П. І. П.
-
Перелічіть основні джерела кримінального права України _____________________________________________________________.
-
Адміністративний проступок – це _____________________________________________________________.
-
Вкажіть, які види злочині в залежності від тяжкості бувають _____________________________________________________________.
-
Яке покарання очікує за скоєння злочинів середньої тяжкості ______________________________________________________________________________.
-
Розкажіть про етапи укладення колективного договору _______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________.
-
Які документи необхідно надати роботодавцю при влаштуванні на роботу ______________________________________________________.
-
Кримінальна відповідальність –це _____________________________________________________________.
-
«Право на працю» відповідно до Конституції України передбачає, що __________________________________________________________________________________________________________________________.
-
В яких випадках можна працівника відсторонити від роботи? _______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________.
-
Розкажіть, що таке відпустка та які види відпусток бувають? _______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________.
-
Перелічіть основні джерела трудового права України. _____________________________________________________________.
-
Розкажіть про етапи укладення трудового договору (контракту) _______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________.
-
Які документи роботодавець при влаштуванні на роботу не має права вимагати ____________________________________________________.
14. Прочитайте витяг із статті Кримінального кодексу України та виконайте задання після тексту: « Стаття 186. Грабіж. 1. Відкрите викрадення чужого майна (грабіж) - карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до чотирьох років».
1) Визначте вид злочину та вкажіть якому виду суспільних відносини нанесено шкоду? ___________________________________________________.
2) Визначте покарання за скоєне правоворушення. _______________________________________.
IV. Рефлексія. Підведення підсумків уроку.
V. Домашнє завдання: повторити основні положення конституційного права.