Читання
2 клас
Тема: Підсумок за розділом «У кожній казці є урок, мов у квіточці медок»
Мета: узагальнити і систематизувати знання з вивченого розділу; формувати вміння аналізувати, систематизувати, виділяти головну думку; розвивати образну уяву, мислення, спостережливість, творчі здібності, зв’язне мовлення учнів; збагачувати лексичний запас; виховувати любов до народної творчості; заохочувати до читання казок.
Обладнання: предметні малюнки,
Тип уроку: урок закріплення знань, формування вмінь та навичок.
Форма проведення: урок-гра.
Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна і здоров’язбережувальна, мистецька.
Перебіг уроку
І. Вступна частина
1. Організація класу
Нумо, діти, підведіться!
Всі приємно посміхніться.
Ось і дзвоник продзвенів
Для маленьких школярів.
Він покликав на урок
У чарівний світ казок!
ІІ. Основна частина
1. Артикуляційна вправа
- Озвучте малюнки. (Учитель демонструє малюнки, а діти хором озвучують)
Немовля (ау-ау-ау) корова (му-у-у)
Коза (ме-е-е) кішка (муррр)
Півень (ку-ку-рі-ку) ворона (кар-кар)
собака (гав-гав) комар (дз-з-з)
миша (пі-пі-пі).
2. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку
- Послухайте вірш і скажіть про що в ньому йдеться?
Казок чимало є на світі -
І веселих,і сумних.
Хіба зможемо прожити ми на світі без них?
Казка стукає у двері - привітаємо її.
І щоб нам не говорили, ми впізнаємо її.
3. Інтерв’ю
- Як називається розділ, що ми вивчали?(« У кожній казці є урок,мов у квіточці медок»)
- Про який урок ідеться мова? (Повчальний)
- Як називається твір,у якому йдеться про вигадані, часто фантастичні події? (Казка)
- Хто є автором народних казок? (Народ)
- Яка група казок є найдавнішою? (Про тварин)
- Де можна взяти почитати книжки? (У бібліотеці)
- Що означає слово бібліотека? (Книгозбірня, книгосховище)
4. Гра «Найрозумніший»
Завдання 1. « Хто це сказав?»
1.«Що? Оселедець? Оцей худющий голодранець?» (Камбала, «Оселедець і камбала»)
2. «Поки ти бачиш синову могилу, а я свого відбитого хвоста, ми не можемо стати друзями».(Змія, «Виноградар і змія»)
3. «Я в хазяїна двір стережу, то хазяїн мене добре годує».(Собака, «Вовк та собака»)
4. «Бери, баране, голову, бо ти дужий».(Цап, «Цап і баран»)
5.«Нумо знову дружити, як раніше дружили». (Виноградар, «Виноградар і змія»)
6. «Краще я голодуватиму, ніж ланцюг на шиї носитиму». (Вовк, «Вовк та собака»)
7. «Славна, братці, компанія, і каша гарно кипить, та нічим долить, - піду я по воду».(Вовк, «Цап і баран»)
Завдання 2. «Встанови відповідність»
Син,батько,змія |
«Вовк та собака» |
У дружбі сила |
Лосось,камбала,риби,оселедець |
«Цап і баран» |
Коли щось робиш,думай і про наслідки |
Чоловік,цап,жінка,вовки,баран |
«Виноградар і змія» |
Свобода дорожча за їжу |
Вовк,собака |
«Оселедець і камбала» |
Скромних скрізь поважають,а хвальків зневажають |
1. Сміливий А. Оселедець
2. Пихата Б. Цап
3. Витривалий В. Камбала
Завдання 3. «Впізнай героя»
1. Гладкий, шерсть на шиї потерта.( Собака, «Вовк та собака»,українська народна казка)
2. Дужий, несміливий.( Баран, «Цап і баран», українська народна казка)
3. Сміливий, недужий. (Цап, «Цап і баран», українська народна казка)
4. Велика, з відбитим хвостом.( Змія, «Виноградар і змія»,болгарська народна казка)
5. Худий, непримітний.(Оселедець, «Оселедець і камбала», польська народна казка)
6. Широка в стегнах, надута, в красивому фартуху.( Камбала, «Оселедець і камбала», польська народна казка)
5. Фізкультхвилинка
6. Гра «Найрозумніший»
Завдання 4. «Шифрувальник»
1.Вовкияксхопилися,ажпилюкаподорозізакурилася.Ацаптабаранпішли,зробилисобікуріньтайживуть. («Цап і баран», українська народна казка)
2.ЗтогочасуоселедецьправитьуБалтійськомуморі.Акамбаланазавждизалишиласяусвоємуфартусі. («Оселедець і камбала»,польська народна казка)
Завдання 5. «Цікавий малюнок»
Завдання 6. «Склади характеристику»
Худий, надута, непримітний, витривалий, невдоволена.
Заздрість, чуйність, жорстокість, доброта, жадібність, турбота.
Завдання 7. «Будь уважним»
Вовкулакуватий, собакар, цапфовий, баранинка («Цап та баран», «Вовк та собака»)
Завдання 8. «Пошуки скарбів»
й |
ц |
к |
н |
г |
ш |
щ |
з |
ї |
ф |
і |
а |
п |
о |
д |
ж |
є |
я |
ч |
м |
с |
о |
т |
ь |
б |
ю |
ю |
б |
ь |
т |
м |
с |
ч |
я |
ф |
і |
с |
а |
р |
о |
л |
д |
ж |
є |
ї |
і |
ф |
й |
й |
ц |
у |
е |
е |
н |
г |
ш |
щ |
з |
х |
ї |
в |
а |
п |
р |
о |
л |
л |
д |
ж |
є |
ж |
д |
л |
о |
р |
ц |
й |
ю |
б |
ь |
т |
е |
и |
м |
ч |
я |
ф |
в |
а |
п |
у |
к |
е |
н |
г |
ш |
д |
щ |
з |
х |
ї |
ф |
і |
в |
п |
ф |
я |
ч |
с |
и |
ь |
е |
б |
ю |
є |
ж |
д |
л |
о |
р |
і |
в |
а |
п |
р |
о |
ц |
р |
о |
л |
д |
ж |
є |
х |
з |
у |
к |
е |
н |
г |
ш |
ь |
і |
к |
а |
м |
б |
а |
л |
а |
і |
в |
а |
п |
р |
о |
л |
д |
ж |
о |
р |
а |
в |
і |
і |
7.Тести
1.Чому вовк відмовився йти до хазяїна?(Казка «Вовк та собака»)
А)Не хотів носити важкого ланцюга.
Б)Міг прогодуватися сам.
В)Свобода йому дорожча за їжу.
2. Дійовими особами казки «Цап і баран» є
А)Цап ,баран,вовки,чоловік,жінка.
Б) Цап ,баран,змія.
В)Оселедець,цап,баран,камбала.
3. «Коли щось робиш, думай і про наслідки». Такими словами закінчується казка
А) «Оселедець і камбала».
Б) «Виноградар і змія».
В) Вовк та собака».
4.Чому риби змирилися з перемогою оселедця?
А)Не хотіли знову проводити перегони.
Б)Дотримувалися визначеної угоди.
В)Раділи,що в них є король.
ІІІ. Заключна частина
1. Підсумок
- Що ж,діти,урок добігає кінця. Настав час підрахувати ваші фішки.
2. Рефлексія
- Сьогодні на уроці мені сподобалось…