Урок " Піраміда.Її елементи та класифікація."

Про матеріал
Ознайомити учнів з поняттям піраміда та її елементів;формувати вміння розрізняти зображення піраміди серед інших фігур, виховувати увагу, активність,розвивати просторову уяву, пізнавальний інтерес до вивчення предмету, використовуючи міжпредметні зв"язки.
Перегляд файлу

Тема уроку:               Піраміда

Мета:  узагальнити і систематизувати знання учнів з теми: «Прямокутний паралелепіпед»; ознайомити іх з поняттям « піраміда»  та іі елементів; формувати вміння розрізняти зображення піраміди серед інших фігур, виховувати увагу, активність; розвивати просторову уяву, пізнавальний інтерес до вивчення предмету, використовуючи міжпредметні зв”язки; розвивати навички колективізму, роботи в групах та розвивати творчі здібності учнів.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: ноутбук, презентаціі, smart-дошка, роздатковий матеріал, піраміди.

Епіграф уроку:  …Математика безмежно різноманітна, як світ, і міститься в усьому.

                                              Хід уроку

  1. Організаційний момент

Вітання учителя: Сіли, діти, всі рівненько

Посміхнулися дружненько.

Настрій на урок взяли ( смайлик)

Працювати почали.

Щоб почули ви в кінці

5-А молодці.

  1. Перевірка домашнього завдання

№609, 612

Виконання тестів: (вибрати правильну відповідь)

1.АВСДА1В1С1Д1                                                           а) основа

2.Довжина, ширина, висота                                       б) 6 рівних квадратів

3.АВСД                                                                              в) прямокутний паралелепіпед

4.Куб складається з                                                       г) виміри

5.Відрізок ВВ1                                                                 д)  ребро

6.Кількість ребер                                                            е) вершина

7.Точка С1                                                                         є) 12

8.Грані прямокутного паралелепіпеда                      ж) 8

9.Сума довжин всіх сторін                                            з) 2(ав+вс+ас)

10.Площа поверхні прямокутного паралелеп.        и) прямокутник

11.Грань АА1В1В дорівнює                                           і) периметр

12.6а^2                                                                               й) площа поверхні куба

                                                                                              к) ДД1СС1

 

 

III Вивчення нового матеріалу

 

Тема уроку :   Піраміда

На інтерактивній дошці будую піраміду,  тоді показую зображення піраміди і її елементів

C:\Users\Unit\Downloads\DFC09F11-40EC-4815-A4E3-98EBAAFC1294.jpeg

C:\Users\Unit\Desktop\New folder\clouds\colorpyram.png

, роздаю пірамідки по групах. Учні їх вивчають і йдуть до дошки виконувати завдання.

C:\Users\Unit\Desktop\New folder\clouds\3angle.pngC:\Users\Unit\Desktop\New folder\clouds\4angle.pngC:\Users\Unit\Desktop\New folder\clouds\5angle.pngC:\Users\Unit\Desktop\New folder\clouds\6angle.pngC:\Users\Unit\Desktop\New folder\clouds\false00cloud.png

C:\Users\Unit\Desktop\New folder\clouds\3anglelcloud.pngC:\Users\Unit\Desktop\New folder\clouds\4anglelcloud.pngC:\Users\Unit\Desktop\New folder\clouds\5anglelcloud.pngC:\Users\Unit\Desktop\New folder\clouds\6anglelcloud.pngC:\Users\Unit\Desktop\New folder\clouds\false0cloud.png

C:\Users\Unit\Desktop\Новая папка\1B2C152C-034B-47E4-9A41-40360C389F34.jpeg

IV . Розв’язування задач (робота в групах і 1 учень біля дошки)

I група

Якої довжини металу потрібно заготовити, щоб виготовити каркас люстри, якщо в основі рівносторонній трикутник зі стороною 15 см, а кожне бічне ребро дорівнює 18 см.? (врахувати, що їх є три)

II група

Якої довжини деревини потрібно заготовити, щоб виготовити каркас теплиці, якщо в основі прямокутник зі сторонами 2 м і 3м, а кожне бічне ребро дорівнює 5 м

III група

Якої довжини дроту потрібно заготовити, щоб виготовити каркас дитячої палатки, якщо в основі квадрат зі стороною 86см і кожне бічне ребро дорівнює 106см?

IV група

Якої довжини металу потрібно заготовити, щоб виготовити каркас каміну, якщо в основі квадрат зі стороною 110см і кожне бічне ребро дорівнює 105см?

 

C:\Users\Unit\Desktop\Новая папка\FC144420-22F4-402C-8594-25AD3ECC478B.jpeg

C:\Users\Unit\Desktop\Новая папка\D715B6AF-0332-440E-A792-9A112B098A4E (1).jpeg

V. Фізкультхвилинка

У володарки зими трішечки замерзли ми

Грудень каже: « Пострибай!», січень просить: « Присідай!»

Встали-сіли, вправо – вліво, розігріли наше тіло.

Лютий місяць нагадав: Час вам братися до справ.

Сіли, дітки, всі  гарненько, спинки держимо рівненько

Книги відкриваємо-знання здобуваємо!

VI. Історична довідка (відео)

Запитання: Діти, давайте пригадаємо, які ми знаємо предмети у вигляді піраміди?

 Я ще покажу деякі будівлі та предмети.

VII. Підсумок уроку

Отож, дорогі пятикласники, наш урок завершується. Зараз гра « Мікрофон»

  1. З якою геометричною фігурою ви ознайомилися?
  2. Від чого залежить назва піраміди?
  3. Яка фігура є бічною гранню у піраміді?
  4. Що нового і цікавого ви дізнались?

VIII . Оцінювання

IX. Домашнє завдання: п. 22,№614, 618, 620(в)

P. S  Показую  відео про те, як учні на передодні на уроці трудового навчання виготовляли подарункові пірамідки. І учні дарують їх присутнім гостям.

C:\Users\Unit\Desktop\Новая папка\BC5D2491-4C27-4177-AD8C-4F4B17DDEA9A.jpeg

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
11 лютого 2019
Переглядів
1157
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку