Тема: Письмо великої букви «Б».
Мета: вчити учнів писати велику рукописну букву «Б», склади та слова із нею;
розвивати вміння правильно розміщувати букви в рядках, встановлювати відповідність між вивченими друкованими і рукописними буквами;
закріплювати знання назв елементів букв, уміння з’єднувати букви в словах, списувати з друкованого тексту;
виховувати у дітей охайність, старанність, дисциплінованість, інтерес до навчання та народних символів України.
Тип уроку: відкриття нових знань.
Обладнання: мультимедійний комплекс, каса букв на магнітах, картки з рукописними і друкованими буквами, зошити «Прописи» , плакат «Правильно сидіти під час письма», презентація до уроку.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Нумо, діти, підведіться.
Всі приємно посміхніться.
Продзвенів уже удзвінок.
Починаємо урок.
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку.
ІІ. Самовизначення до навчальної діяльності
ІІІ. Повторення вивченого матеріалу
(На попередньому уроці ми навчились писати велику
літеру «В»).
(ми вивчаємо групу літер чарівного дерева Р, В, Б, Д).
Віра вишень накупила,
Вареників наварила.
Запросила в гості
Вітю, Васю, Костю.
( необхідно сидіти рівно, зошит покласти під нахилом, рука, яка пише, повинна лежати на парті , інша – тримає зошит).
Пригадайте і скажіть, які слова ми повинні писати з великої літери ? ( З великої літери пишуться імена, назви міст, сіл, річок, країн ).
Диктант: Володя, Віка, Вишгород, Віктор, Волга .
ІV. Актуалізація знань та фіксація утруднень в діяльності
-Як ви думаєте, над чим ми будемо працювати сьогодні?
(будемо вивчати нову букв з чарівного листочка.)
(Цей листочок чарівний тим, що на ньому знаходяться літери схожі за написанням).
( Б, Д).
(спільний елемент у написанні цих літер є довга пряма похила
лінія закручена внизу ліворуч).
- Діти, замалюйте листочок кольоровим олівцем. Який колір ви обрали? Чому?
- Пані Сова просить визначити краще письмо в зошитах звірят.
- Хто старався, Їжачок чи Ведмедик? Старався Їжачок).
- Чому ви так вирішили? ( тому , що Ведмедик написав у літері «Б» великий овал).
- Так, вірно.
- Завдання від Зайчика
(напишіть Вовчику зразок написання букви Б у зошиті).
- Розмалюйте Казкову галявину буквою «Б».
V. Виявлення причин утруднення і постановка навчальної задачі. Повідомлення теми і мети уроку
- Діти, розгляньте табличку на ст.. 76, давайте запам’ятаємо написання літери «Б».
VI. Вивчення нового матеріалу
Розгляд букви письмової і друкованої на дошці.
Запам’ятовування її зображення та вивчення правильно її називати.
Фізкультхвилинка
Завдання від Зайчика.
( Наведіть по контуру велику літеру «Б» ).
Перегляд фрагменту презентації про правильність написання літери.
Написання літери у повітрі.
Дітки, пригадайте, як ми повинні писати в наших прописах? ( Ми повинні писати каліграфічно).
Робота учнів у першому рядку зошита на ст.. 77.
Робота у другому рядку
( самостійне написання літери )
Читання дітьми складів у наступних рядках
Написання дітьми прочитаних складів
Вправи для рук
Завдання від Білочки
( Знайди і закресли букви написані неправильно).
Написання слів та речення в наступних рядках
Написання слів дітьми самостійно.
(Без верби і калини – нема України).
VII. Включення в систему знань і повторення вивченого
Списування друкованого шрифту.