Конспект уроку
Тема. Письмове ділення трицифрових чисел на розрядні числа. Розв’язування і порівняння задач
Мета.
Обладнання: Підручник з математики 4 клас (Богданович М.В., Лишенко Г.П.)
Тип уроку: комбінований.
Клас: 4-Б
Хід уроку
– Доброго дня, діти! Мене звати Ірина Володимирівна і урок математики сьогодні проводитиму у вас я.
– Прочитати вирази та їх результати.
136 : 40 = 3(ост.16)
277 : 90 = 3 (ост. 7)
650 : 80 = 8 (ост. 10)
410 : 50 = 8 (ост.10)
5074 – 4902 : 6 + 100 = 4357
5074 – ( 4902 : 6 + 100) = 4157
– Скласти вираз для розв’язання задачі. Пояснити розв’язання задачі.
Було – 39 т 600 кг
Вивезли: 1д. –
2д. - ? решти
1) 39 600 : 100 9 = 3564 (кг) – вивезли 1 дня
2) 39 600 – 3 564 = 36 036 (кг) – залишилося
3) 36 036 : 9 = 4 004 (кг) = 4 т 4 кг
Відповідь: 4т 4кг картоплі вивезли 2 дня
– Що зміниться внаслідок заміни числа числом ?
– Як називаються числа при діленні? (ділене : дільник = частка)
– Як називаються числа при множенні? (множник * множник = добуток)
– Як називаються числа при додаванні? (доданок + доданок = сума)
– Як називаються числа при відніманні? (зменшуване : від’ємник = різниця)
1. – Частку чисел 760 і 76 зменшити в 10 разів. (760 : 76 : 10 = 1 )
– Число 4200 поділити на добуток чисел 3 і 10. (4200: (3 10) =140)
– Суму чисел 180 і 360 поділити на 60. ((180 + 360) : 60 = 9)
– Число 350 помножити на частку чисел 40 і 2. (350 (40 : 2) = 7000)
– Число 540 поділити на добуток чисел 30 і 2. (540 : (30 2) = 9)
3) Вправи на усний рахунок
1)
240 4
960 : 30
32 100
3200 : 8
400 16
6400 : 8
800 3
2400 : 4
600 – 480
120 : 4
30 90
2700 : 9
300–60
(240 4 = 960; 960 : 30 = 32; 32 100 = 3200; 3200 : 8 = 400; 400 16 = 6400; 6400 : 8 = 800; 800 3 = 2400; 2400 : 4 = 600; 600 – 480 = 120; 120 : 4 = 30; 30 90 = 2700; 2700 : 9 = 300; 300 – 60 = 240)
2)
Число |
360 |
450 |
630 |
810 |
480 |
720 |
560 |
Знайти |
|
|
|
|
|
|
|
Результат |
90 |
50 |
90 |
180 |
60 |
240 |
80 |
– Сьогодні на уроці ми будемо ділити трицифрові числа на розрядні числа, також будемо розв’язувати та порівнювати задачі.
Робота з підручником (с.141)
554 : 60 = 9 (ост. 14)
112 : 40 = 2 (ост. 32)
610 : 70 = 8 (ост. 50)
125 : 50 = 2 (ост. 25)
371 000 20 + 630 : 70 = 7 420 000 + 9 = 7 420 009
(810 : 90 + 640 : 80) 300 = (9 + 8) 300 = 17 300 = 5 100
(57 500 – 9 855) – 20 = 47 645 – 20 = 47 625
(960 - 240) : 30 = 720 : 30 = 24
– Що нам дано в задачі?
– Що нам потрібно знайти?
Відповідь: 16 метрів тканини швачка витратила першого дня та 12 метрів – другого.
– Що нам дано в задачі?
– Що нам потрібно знайти?
Відповідь: 8 фарухів пошила швачка першого дня та 6 – другого.
х – 40 = 280
х = 280 + 40
х = 320
х : 40 = 280
х = 280 40
х = 11 200
х 40 = 280
х = 280 : 40
х = 7
1 колосок = 2 см
2 колосок = 1 см 3 мм
1 см = 5 см
Відповідь: на 3 см 5 мм перший колосок більший за другий.
P = (a+b) 2 = 16м
a + b = 16м : 2
a + b = 8м
a = 4м, b = 4м.
Найбільша площа S = 4 4 = 16
1) Виконай ділення
690 : 30 = 23
360 : (4 10) = 9
680 : 40 = 17
(1 136 – 356) : 20 = 39
6 000 : (8 10) = 75
2) Розв’яжи задачу
Відповідь: на дереві залишилось 8 горобців.
– Що нового ви дізнались на уроці?
– Яке завдання було найцкавішим?
Завдання № 891, № 892 (с.142)