Урок узагальнення та систематизації знань з теми «Площі многокутників»,
удосконалення вмінь розв'язувати задачі. Містить тести по підготовці до ДПА.
Тема уроку: Площі многокутників. Розв’язування задач.
Цілі:
Формування предметних компетентностей:
узагальнити та систематизувати знання з теми «Площі многокутників»
удосконалити вміння розв’язувати задачі.
Формування ключових компетентностей:
Формувати здатність застосовувати знання для розв’язування практичних задач; розвивати кругозір, просторову уяву, вміння аналізувати, працювати з додатковими джерелами інформації, презентувати свої знання; бажання до самовдосконалення, формувати здатність застосовувати способи взаємодії з іншими людьми.
Тип уроку : застосування знань і вмінь.
Обладнання та наочність: проектор, дидактичний матеріал, тести з теми до підготовка до ДПА.
Хід уроку.
І. Організаційний етап.
Повідомляються тема, цілі уроку, клас ділиться на команди.
«Розшіфруйте вісловлювання». Виконати завдання на встановлення відповідності. «Велич людини - у його здатністі мислити. Блез Паскаль. »
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Перевірка завдання, заданого за підручником у дошки № 6.39, 6.40
Розглядається різні способи рішень.
Знайти площу правильного шестикутника, його діагоналі, площу правильного восьмикутника.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Фронтальне опитування кожної групи.
ІV. Удосконалення знань і вмінь.
1. Виконання усних прав за готовими малюнками.
Знайдіть площі фігур:
2. Додатковий матеріал.
учнів членів МАН
За класичними формулами і за формулою Піка:
, N-кількість внутрішніх точок, G-кількість перетинів вузлів сітки на границях фігури.
Порівняти площі фігур за формулою Піка:
Задача с практичним змістом. Площа с. Віноградне.
3. Робота в групах.
Виконання тестових завдань з самоперевіркою та обговоренням. Завдання тестів ЗНО, ДПА.
Додаткове завдання : 1)тестові завдання ДПА
2) Знайти площу трикутника АВC:
;
;
4. Повідомлення учнів
Правільні багатокутники в природі.
V.Підводимо підсумки уроку, рефлексія.
VI. Домашнє завдання.