Чекаємо Миколая!
Тема: «Подарунок не для всіх!»
(За п’єсою Юлії Домашець «Дарунки Миколая»)
Мета: розкрити образ великої людини- Святого Миколая, який увійшов у народну свідомість як заступник, помічник;сприяти розвитку мотивацій до добрих вчинків;розвивати зв’язне мовлення;збагачувати словниковий запас.
Обладнання: підручник з української мови та читання Г.Остапенко, конструктор LEGO,друкований матеріал(«миколайчики»),кольорові олівці,мультимедійна дошка.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
Вступна частина
1.Організаційна і нервово- психологічна підготовка дітей до уроку.
1)Віршове вітання гостей.
Учитель:
Холодно в полі, в садку,на городі
Зима мандрує по нашій господі
Тепло і затишно в класі у нас,
Привітайте гостей які завітали до нас.
2)Жартівлива гра «Ритуал».
3)Гра «Спіймай мій настрій»
- Посміхніться «зніміть» посмішку зі свого обличчя долонею та киньте своєму сусідові. «Спіймайте» посмішку і «прикрасьте» нею своє обличчя.
2. Актуалізація опорних знань
1) Технологія «Мікрофон»
- Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? (відповіді дітей)
- А я очікую від вас, що ви будете:
- Подивіться на квітку
- Які кольори теплі?
- Які кольори холодні?
- Скільки пелюсток має квітка? (Робота з числом: «сусіди числа», «парне чи непарне», одноцифрове чи двоцифрове, попереднє, наступне).
2) Малювання квітки очима (вправа для очей).
3)Настанова вчителя учням на роботу.
Якщо ви готові отримувати нові знання, у вас хороший настрій і є бажання пізнавати щось нове- вперед.
3. Підготовка до основної частини.
1)Бесіда з учнями про свята зими.
2)Перевірка домашнього завдання.
- Піготувати афішу до вистави «Чекаємо Миколая!»
Словникова робота
Афіша- це реклама, оголошення про виставу, концерт, виставку та ін., яке розміщується у людних місцях.
4. Повідомлення теми, мети уроку.
3)Доберіть до слова «Миколай» спільнокореневі слова.
(Миколка,Миколаїв…)
4).Скласти сенкан до слова «Миколай»
5)Гра з використанням цеглинок LEGO
«Чи добре ти знаєш Святого Миколая»
У День святого Миколая печуть смачне медово- імбирне печиво – «миколайчики».
6)Вправа «Добрі вчинки»
(Записати 3-5 добрих вчинків, які ти зробив)
Фізкультхвилинка
Посміхніться один одному. Ми всі разом можемо дарувати людям добро.
Основна частина
- Що таке п’єса?
Словникова робота
П’єса – це твір призначений для театральної вистави на сцені. Читається за ролями.
2.Всебічнийаналіз теми
1)Вправа «Передбачення»
Прочитайте заголовок п’єси «Подарунок не для всіх» , і подумайте,
про кого чи про що може розповідатися в п’єсі з таким заголовком.
2)Робота з підручником
3.Фізкультхвилинка
(Вправи для мозку «Дві руки»)
4. Осмислення,узагальнення вивченого
1) Гра « Так чи ні»
1. Слово “Миколай” — це власна назва.
2. Суфікс стоїть перед коренем.
3. П’єса — це твір, за яким у театрі створюють виставу.
4. Суфікс слугує для утворення нових слів.
5. У кожному слові є суфікс.
6. Свято Миколая відзначають 6 грудня.
7.Чи існував насправді Миколай Чудотворець?
8. Святий Миколай вдень розносив милостиню людям?
Заключна частина
Пропоную на тих ялинкових прикрасах , які ви отримували протягом уроку за правильну відповідь написати побажання собі, друзям,родині, країні і створити ялинку.
2.Домашнє завдання
- Повторити все про будову слова.
-Написати листа до Святого Миколая.
Що писати у листі до Св. Миколая?
❄️Привітання та звернення до Миколая.
❄️Коротка розповідь про себе (ім’я, вік).
❄️За бажання, коротка розповідь про родину, друзів чи хобі.
❄️ Перелік добрих справ, які ви виконували протягом року!
❄️Якщо ви знаєте, що завинили, у кінці листа слід попросити вибачення та пообіцяти змінитися в новому році.
❄️Вказати перелік подарунків, які хоче отримати.
❄️Попрохати добра, миру, щастя своїй родині та всій Україні.
3.Гра «Мої враження»
-Оберіть цеглинку LEGO,яка відповідає вашому стану по закінченню уроку. Давайте складемо нашу піраміду вражень.
4.Побажання дітям
- Нехай Святий Миколай принесе вам багато радості та усмішок.
- Нехай здійснить всі ваші бажання.
- Попросимо у Святого Миколая, щоб послав миру і перемоги Всеукраїнському краю.