Урок-подорож: Десятковий склад числа 15. Креслення відрізків

Про матеріал
Тема: Урок-подорож. Десятковий склад числа 15. Креслення відрізків Мета: закріплювати навички читати і записувати числа другого десятку від 11 до 15; визначати десятковий склад числа 15, вимірювати та креслити довжину відрізка, удосконалювати обчислювальні навички в межах 10; розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення, увагу, творчу уяву, виконувати почуття товариськості, колективізму, цікавість та інтерес до математики, охайність під час письма, бажання вчитися і здобувати знання, формувати ціннісне ставлення особистості до українського народу.
Перегляд файлу

Тема: Урок-подорож. Десятковий склад числа 15.

Креслення відрізків

Мета: закріплювати навички читати і записувати числа другого десятку від 11 до 15; визначати десятковий склад числа 15, вимірювати та креслити довжину відрізка, удосконалювати обчислювальні навички в межах 10; розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення, увагу, творчу уяву, виконувати почуття товариськості, колективізму, цікавість та інтерес до математики, охайність під час письма, бажання вчитися і здобувати знання, формувати ціннісне ставлення особистості до українського народу.

 

 

 

Хід уроку

  1. Організація класу
  • Ось і дзвоник пролунав

Вже навчання час настав

Народна мудрість каже: Людину творить країна, країну будує людина.

  • Як називається наша країна?
  • А як ми називаємось?
  • А як називається місто, де ми живемо?

Всі: Щоб мудрим громадянином стати,

Потрібно математику знати

Бажано Вам бути успішними,

Щоб досягти своєї мети.

 

Щоб державі знадобитись

Ми повинні добре вчитись –

Для могутності і слави

Української держави!

  • Щоб підтвердити щойно сказані слова, продемонструємо свої знання з математики.

 

  1. Мотивація навчальної діяльності
  • Сьогодні у нас незвичайний урок.

Нас запросили до себе жителі «Лісової школи», щоб перевірити наші знання з математики.

  • Діти, що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

Щоб ваші мрії здійснилися:

  • Працюватимемо старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у 2-А класі

Діти – просто молодці!

  • Тож, діти, будьте сміливими, кмітливими, уважними.

 У подорож ми вирушаємо потягом. Для цього вам потрібно правильно назвати геометричні фігури з яких складається наш потяг, а в цьому нам допоможуть загадки.

 

Загадки:

  1. Чотири в мене сторони

Усі однакові вони

Всі четверо кутів прямі,

Імя моє назвіть самі. (Квадрат)

  1. Чотири маю сторони

Не всі однакові вони

Прямих кутів чотири маю

Як мене звати?

Хто вгадає? (Чотирикутник)

  1. Три у мене сторони,

Міцно з’єднані вони.

А між ними три кути, хто я?

Чи вгадали ви? (Трикутник)

  1. Ось вам загадка непроста:

Не маю жодного кута!

Фігура я геометрична,

Така кругленька, симпатична:

На сонце схожа і на млинець.

А хто вгадає молодець! (Круг)

 

  • Але щоб потрапити у потяг, кожному пасажирові потрібно придбати квитки.
  • Погляньте, що на них зображено?
  • Чого бракує?

Ротик намалюємо наприкінці уроку.

Якщо вам сподобається, намалюємо усмішку, а якщо ні – сумний вираз обличчя.

 

  1. Повідомлення теми, мети уроку

Отже, квитки у вас є, потяг є. Ми можемо сміливо вирушати в дорогу.

 З першої зупинки вирушає потяг «Таврійськ – «Лісова школа». Прошу пасажирів зайняти свої місця (Звучить музика).

  - Ми прибули на зупинку «Лісова школа». На нас чекають лісові мешканці. Вони також навчаються у 2 класі і хочуть подивитися, як ми вміємо лічити до 15, складати та обчислювати приклади на додавання та віднімання, визначати десятковий склад чисел, розв’язувати задачі, вимірювати довжину відрізка, креслити його.

 

 

 

  1. Узагальнення, систематизація знань

Першим нас зустрічає Їжачок.

  • Який він?

Їжачок пропонує нам «Розумову розминку»

  1. Назвати число (12,14). Скільки в ньому десятків? Одиниць?
  2. Назвіть, покажіть сусідів числа 13?
  3. Покажіть число, яке на 1 більше за 14?
  4. Зменшити число 11 на -1?
  5. Обчислити: 8+2, 10-5, 12+1?

Молодці!

 

Зустрічаємо Зайчика.

Він пропонує нам розв’язати цікаві задачі.

  1. 10 зайчиків під кущем труть мочалкою свої вуха.

А один упертий ховається від мами.

Але зайчиха з милом хитруна вимила.

Веселяться зайчата.

Скільки їх стало? (11)

  • Якою цифрою позначені десятки? Одиниці?

 

  1. Колобок у ліс прийшов

Десять груш знайшов.

Іще зайчик 2 дав

Скільки груш ви нарахували? (12)

  • Скільки в числі десятків? Одиниць?

 

  1. Ось ведмідь мед зібрав

Уже 10 бочок

Зібрав би він ще 5

Скільки стало бочок? (15)

  • Якою цифрою позначені десятки? Одиниці?

 

 

Нас зустрічає Білочка.

Пропонує нам розв’язати цікаві приклади.

Працюємо в зошитах.

Зошит свій я відкриваю

І під нахилом кладу.

 Ручку я ось так тримаю.

Сяду рівно, не зігнусь

Буду працювати гарно,

До роботи я берусь.

Записуємо число, класна робота.

 

Каліграфічна хвилинка. Число 15, позначено цифрами 1,5.

 

Нас зустрічає Мудра сова. Хто вона у Лісовій школі?

І пропонує нам розв’язати задачу.

 

Ми живемо на Україні. Ми – українці.

З давніх-давен українці люблять вишивати.

Вишивають серветки, рушники, сорочки. Погляньте на сорочки – вишиванки у дівчаток та хлопчиків нашого класу. Подобаються вони вам?

Правда ж, гарні які?

А задача у нс сьогодні буде про те, як виготовляли серветку діти у гуртку «Господарка».

У нашій школі теж працює такий гурток. Вам ще треба трішки підрости, щоб працювати в ньому. Будете вишивати серветки, виготовляти різні поробки з ниток та бісеру.

 А зараз прочитаємо задачу і розглянемо до неї малюнок.

Задача. У гуртку «Господарка» дівчата виготовили 15 серветок. 5 серветок подарували. Скільки серветок залишилось?

  • Яке питання задачі?
  • Хто працював у гуртку «Господарка»?
  • Скільки серветок дівчатка виготовили?
  • Скільки серветок подарували?
  • Чи можемо дізнатися, скільки серветок залишилося?
  • Як ми це зробимо?Який приклад складемо?

(запис короткого запису та розв’язання задачі в зошитах).

 

Пальчикова гімнастика

 

  • А ось прилетіла сорока-білобока.
  • Яка вона?

Сорока принесла нам смужку завдовжки – виміряйте, скільки сантиметрів?

Відріжте 3 см. Скільки залишилось? Смужка стала довша чи коротша? Накреслити в зошитах відрізок 7 см.

Молодці!

 

А ось лисичка. Яка вона? Оскільки вона хитра, то завдання в неї непрості.

1. З однієї берези зірвали 4 яблук, а з іншої -1. Скільки всього яблук зірвали (0)

2. Чотири індики пішли на музики: танцювали, гукали. Скільки лапок танцювало? (8)

3. Скільки сонечок на небі? (1)

Скільки вух у зайця? (2)

Скільки лапок у ведмедя? (4)

Скільки учнів у класі (разом - 12).

Молодці!

Фізкультхвилинка.

Робота в парах

Картки. Вставте знак «+,-» . (14…1=15)

Перевірити за допомогою карток «Так», «Ні».

Записати склад чисел: 11,12,13,14,15.

 

 

Vідсумок уроку. Рефлексія

Молодці діти!

  • Завершилась наша подорож. Нам потрібно зайняти свої місця, ми вирушаємо додому (музика).
  • З якими лісовими друзями ви зустрілися?
  • Чи виконали ви всі завдання?
  • У чому полягає ваш успіх?
  • Хто вважає, що був успішним?
  • Кому чогось бракувало?

Надалі, я сподіваюсь, що ви всі будете успішними, своїми успіхами прославлятимете нашу Україну.

А тепер повернемося до наших квитків. Кожен з вас намалює на квитку ротик.

Якщо урок сподобався, намалюйте усмішку, якщо ні – то сумний вираз обличчя. Покажіть їх мені, один одному.

Попереду у вас ще багато цікавих подорожей.

Удома і своїм вихователям розкажете, де ви сьогодні на уроці математики побували, що ви бачили цікавого, що найбільше сподобалось.

  • Ви всі на уроці були активними, старанними і уважними.
  • Я вам усім ставлю оцінку – молодець!
  • Спасибі за старання
  • Адже головне – бажання.
  • А навички і знання,
  • З роками до вас прийдуть.
  • На цьому наш урок-подорож завершено. До побачення!

 

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
Інкл
Додано
28 березня 2019
Переглядів
2548
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку