спрямований
формувати в учнів уміння застосовувати таблиці множення числа 3 у процесі розв'язування задач; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до науки математикиТема. Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 3.
Мета: формувати в учнів уміння застосовувати таблиці множення числа 3 у процесі розв’язування задач; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до науки математики.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Учитель. Ось і прийшла до нас весна, а з приходом весни у всіх людей з'являється чудовий настрій. А щоб наш настрій був ще веселіший, давайте запросимо в гості сонечко.
Учень. Сонечко, сонечко,
Виглянь у віконечко,
Ми тебе чекаємо,
Зранку виглядаємо.
Усміхнися з-за хмаринки,
Кинь ласкавий промінець
Ой, який ти молодець!
(на дошці з'являється великий макет сонечка ).
Учитель. Діти, погляньте, а на нашому сонечку краплинки, які заважають йому світити яскравіше. А щоб їх позбутися ми маємо виконати завдання.
2х4+12 компоненти дії додавання
7х2 3х3
Щоб дізнатися на скільки компоненти дії множення
одне число більше або
менше за інше, треба…
3х8 6х3
В 1 дм - ?см компоненти дії
2х9 віднімання
В 1 м - ? см
ІІ. Повідомлення теми уроку.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
8 20 31 66 43
Ч О В Е Н
IV. Робота над темою уроку.
Учні ознайомлюються з планом уроку.
Перша пристань - «Затока Математична»
Друга пристань – «Місто чисел»
Третя пристань – «Місто задач»
Четверта пристань – «Місто обчислювальних машин»
П’ята пристань - «Логічна»
Шоста пристань - «Геометрична»
Один учень називає відповідь до нього і навпаки.
Робота в зошитах.
Каліграфічна хвилинка.
Пристань «Озеро Математичне»
Математичний диктант.
Взаємо перевірка.
(у кого правильно, плескає в долоні 1 раз).
Фізкультхвилинка.
Розв’язування задач.
У ході аналізу задачі з’ясовують значення слів «5 літрових банок»
-Чи можна одразу відповісти на запитання задачі? Чому?
-Про що потрібно дізнатися спочатку? Чому?
-Чи вистачить цих банок, щоб розлити сік? Чому?
Творча робота над задачею.
-Замініть числа в задачі так, щоб банок вистачило(потрібно 6 трилітрових банок для 18 л соку, або 15 л соку для 5 трилітрових банок).
На дошці скорочений запис задачі.
Л. – 8 шт. по 3 грн.
В. – 6 грн.
Разом - ?
1)8х3=24(грн.) – заплатили за 8 лимонів
2)24+6=30(грн.) – всього
Після аналізу діти розв’язують задачу самостійно. Хто розв’язав - присядь і встань.
-Ми прибуваємо до Міста Обчислювальних Машин
Гра «Естафета»
-Передайте аркуш з прикладами наступному учневі.
3х9+5=32
2х8-10=6
3х3+8=17
12:2+7=13
2х2+16=20
8х2-3=13
7х2+15=29
2х4+1=9
3х5+15=30
12:2+4=10
10:2+25=30
-Наступна пристань «Логіка»
Завдання логічного змісту
2, 4, 6, 8, 10…
Кінцева пристань «Геометрична»
Робота з геометричним матеріалом
V. Підсумок уроку
Домашнє завдання
С.120, №713, 714