урок-подорож математика в осінньому лісі

Про матеріал
Закріплювати знання учнів таблиць додавання та віднімання чисел до 9, порядок виконання арифметичних дій, вдосконалювати навички розв’язування нерівностей, вміння розв’язувати задачі вивчених видів; розвивати вміння швидко виконувати завдання з побудовою логічного ланцюжка; виховувати гуманне ставлення до мешканців лісу, бережне ставлення до флори та фауни лісу.
Перегляд файлу

 

Урок – подорож

Математика в осінньому лісі

 

Мета:                      Закріплювати знання учнів таблиць додавання та віднімання чисел до 9,

                          порядок виконання арифметичних дій, вдосконалювати навички

                          розв’язування  нерівностей, вміння розв’язувати задачі вивчених видів;

                          розвивати вміння швидко виконувати завдання з побудовою логічного 

                          ланцюжка; виховувати гуманне ставлення до мешканців лісу, бережне

                          ставлення до флори та фауни лісу.

 

 

Обладнання:      Макет дерева, осінні листочки, проект із математичними завданнями,

                           таблички із цифрами, парасолька.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Ось дзвінок дав сигнал,

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

Працювати починаймо.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.(слайд 1)

                      Девіз:

Активним і уважним будь

І про кмітливість не забудь.

Видумуй, пробуй, і твори!

Розум, фантазію всю прояви!

Урок сьогодні, друзі, незвичайний,

Тому приступимо до завдань негайно.

 

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.(слайд 2)

        1.- Сьогодні, діти, у нас дійсно урок незвичайний

           Тема нашого уроку «Подорож до осіннього лісу».

            Ми повторимо і закріпимо знання з вивчених таблиць додавання і віднімання чисел, 

            будемо розв’язувати задачі вивченого виду.

        2. Хвилинка каліграфії:

 

Хто немов крило за вітром

В небо мріяв полетіти.

Тільки золотом полився,

Зразу у траву звалився.

Хто ж це, діти?(Листочок)

  • Наш листочок не простий,

Цей листочок – чарівний.

Зошит просить відкривати,

Дату гарно написати.

 

 

12 жовтня – Міжнародний день зменшення небезпеки стихійних лих

12 жовтня

Класна робота

 

1

2

  • Мікрофон – Що ви знаєте про число 12? (Воно пишеться у двох клітинках; двоцифрове, парне, 1 дес. І 2 од.; сусіди числа 12: 11 і 13; передує число 11; наступне число:13; на 1>від 11; на 1<від 13)

IV. Усний рахунок «Листопад». (слайд 3)

  • Ось ми в осінньому лісі. Подув легенький вітерець. І з дерев починають мало-по-малу опадати листочки.

Інструктаж:

Листочки із відповіддю правильно – залишаються на дошці, а якщо відповідь неправильна – діти відривають і кладуть у кошичок.

 

Підсумок.

 

V. Гра «Парасолька» (слайд 4)

  • Почав накрапати дощик. «Числа» заховались під парасолькою.

Інструктаж:

У кожного учня на парті прикріпленні осінні листочки. Розв’язують приклад на листочку. Дівчинка тримає парасольку і числа. У кого приклад з відповіддю 9, 8, 7, 6…- ховаються під парасольку(листочки 9 – зеленого кольору, 8 – Синього, 7 – помаранчевого, 6 – жовтого). Діти виходять до дівчинки з парасолькою по-черзі.

 

Підсумок.

VI. Самостійна робота. (слайд 5, 6, 7)

  • Літо з дощами, а осінь з грибами.

Інформація(у мікрофон) про отруйні гриби.

Гриби, що отруйні для людини, для лісових мешканців – ліки і харч. Чим більше в лісі різних грибів, тим він затишніший, у ньому краще й швидше ростуть дерева. Не знищуйте неїстивних грибів!

 

Виконуємо завдання самостійно по варіантах:

      І варіант                   ІІ варіант

       6-3 * 5                      8+4*7

        8+3*6                      5+5*9

      7+4*11                       9-2*11

Самоперевірка.

Підсумок.

VІІ. Галявина відпочинку. (слайд 8)

(Фізкультхвилинка «Сонечко» під музику)

  • А зараз ми відпочинемо на галявині. Дощик пройшов. Сонечко виглянуло.

 

VІІІ. Робота над задачею. (слайд 9, 10)

1.Розповідь про мурашину державу

  • Мурашки – дуже передбачливі математики: купину вивершують конусоподібною, щоб у дощову пору з неї легко стікала вода, та щоб добре прогрівалася сонцем.

Руйнувати мурашині гнізда категорично заборонено. Адже мурахи приносять людям тільки користь. Люди повинні оберігати і дбати про них.

 2.Задача.

Робота з підручником

      Ст. 36, № 181.

На прогулянку вийшли 7 дівчаток, а хлопчиків - на 3 менше. Скільки хлопчиків вийшло на прогулянку? Скільки всього дітей вийшло на прогулянку?

    Д. – 7-                         }?діт.     

    Хл. -?, на 3 менш

7-3=4(хл.)

7+4=11(діт.)

Відповідь: 4 хлопчика вийшло на прогулянку; 11 дітей вийшло на прогулянку.

 

Підсумок

 

ІХ. Робота з геометричним матеріалом. (слайд 11, 12, 13)

На прогулянці у лісі діти побачили багато павутинок: і на деревах, і на травичці. Це павучки(мал.) ткали свої павутинки.

  • Погляньте, з яких геометричних фігур складається павутинка.
  • Завдання від павучка: Накресліть чотирикутник і проведіть один відрізок так, щоб фігура була розділена на трикутник і чотирикутник.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Х. Хвилинка відпочинку для очей.

  • Перевіримо.  Погляньте, як зробив павучок:

 

 

 

 

 

 

ХІ. Підсумок уроку. (слайд  14)

  • Що ми робили сьогодні на уроці.
  • Що вам найбільше сподобалось виконувати?
  • Які завдання були найважчими? Найлегшими для вас?

ХІІ. Домашнє завдання (слайд 15)

Ст. 37, № 183, 184.

 

ХІІІ. Оцінювання.

  • Пригощання («Лисички», «Грибочки» - тістечка)

 

doc
Додав(-ла)
Шаповал Олена
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Інкл
Додано
12 жовтня 2021
Переглядів
558
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку