Позакласний захід «Подорож у часі»
Мета: дізнатися , які зміни відбулися в радіоелектроніці і хто вніс вагомий внесок та найбільш видатних діячів.
Відео: Людство що змінило світ
Людство не змогло б існувати без постійного прогресу, знаходження і запровадження нових технологій, винаходів і відкриттів. Сьогодні багато хто з них вже застаріли і в них немає необхідності, інші ж, як колесо, служать дотепер.
Вир часу проковтнув багато відкриттів, а деякі дочекалися свого визнання і впровадження лише через десятки і сотні років. Проводилися численні запитання з метою з'ясувати, які ж винаходу людства є найбільш значними.
Ясно одне - єдиної думки немає. Тим не менш була складена універсальна десятка найбільш великих відкриттів в історії людства.
Дивно, але виявилося, що досягнення сучасної науки не похитнули значущості деяких базових відкриттів для більшості людей. Більшість винаходів настільки старі, що не представляється точно назвати ім'я їх автора.
Відео: Українські винаходи, що змінили світ.
Слова Чернишова Є.В. Мы живем в 21 веке. Сегодня нельзя представить себе науку, технику, промышленность без злектронно- вычислительных машин, автоматов, без новых методов, которые дает человеку наука об управлении. Процесс развития радиотехники порождает появление новых отраслей науки и техники, социальных отношений в обществе и т. п. Нам, молодым, предстоит не только овладеть сложной техникой, но и создавать и строить новые, еще более совершенные машины. В связи с этим нам предстоит исследовать как усовершенствовалась техника, какие новые отрасли применения открытия Попова появились в наше время, какие задачи предстоит решать.
А зараз Вам учні групи Р-42, будуть розповідати про вчених і винаходи, що зміни світ у сфері радіоелектроніки.
Виступ про «Електрику» - Чуприн Сергій
Виступ про «Комп’ютер» - Гречишен Сергій
Виступ про «Генератор зміного струму» - Крольов Віталя
Виступ про «Конденсатор» - Шайнога Денис
Виступ про «Транзистор» - Часовських Вадим
Демонстрація Горбенко Андрей
Виступ про «Радіо» Назаренко Михаіл
Демонстрація – Радіо прийомників
Вікторина « Люди науки»
(Російський винахідник - Олександр Миколайович Лодигін. Американський винахідник Едісон отримав кілька лампочок Лодигіна: їх привіз в Америку один російський офіцер. В кінці 1879 р Едісон створив свою лампочку з гвинтовим цоколем і патроном, званим едісоновськой. Всі видані Едісону патенти були сформульовані лише як пропозиції про вдосконалення раніше запатентованої лампи Лодигіна)
Кому належать слова: «Тепер я знаю, як виглядає атом»? (Ці слова належать англійському фізику Резерфорда, сказані вони в 1911р.)