Урок-подорож у Місто багатоцифрових чисел і геометричних фігур

Про матеріал
УРОК-ПОДОРОЖ У МІСТО БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ І ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР. Тема:Додавання і віднімання багатоцифрових чисел. Знаходження значень виразів.Розв’язування рівнянь , нерівностей та задач. Мета: Повторити і систематизувати прийоми письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел у межах мільйона; удосконалювати обчислювальні навички і вміння учнів розв’язувати вирази, рівняння, нерівності та задачі; розвивати пізнавальні інтереси, пам’ять, увагу, логічне мислення, кмітливість; виховувати людяність, товариськість, готовність прийти на допомогу .
Перегляд файлу

УРОК-ПОДОРОЖ У МІСТО БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ І ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР.

Тема:Додавання і віднімання багатоцифрових чисел. Знаходження значень виразів.Розв’язування  рівнянь , нерівностей та задач.

Мета:      Повторити і систематизувати прийоми письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел у межах мільйона; удосконалювати обчислювальні  навички і вміння учнів розв’язувати  вирази, рівняння, нерівності та задачі;

розвивати пізнавальні інтереси, пам’ять, увагу, логічне мислення, кмітливість;   

виховувати  людяність, товариськість, готовність прийти на допомогу .

 

Обладнання:  Мікрофон, картки, картки з назвами вулиць, конверти з геометричним завданням,терези із ведмедиками, на партах—«Картка подорожі»,мультимедійна дошка,телефони.

Тип уроку: Закріплення знань.

Методи: Робота в парах,  технології «Мікрофон»,   «Мозковий штурм», «Прес», «Ситуація успіху», «Так- Ні», творче завдання,кубик Блума.

 

Хід уроку

І. Організація класу.                                   СЛ.1

    Вчитель.  Продзвенів уже дзвінок,

                     Всім пора нам на урок,

                     Встаньте всі рівненько,

                     Привітаємось гарненько:

                     «Добрий день».

Психологічний настрій на діяльність

-  Дітки поверніться до гостей, що будуть присутніми на нашому уроці, подаруйте їм свої посмішки і сідайте, будь-ласка, за парти.

         -  Посміхнемося один одному, поділіться гарним настроєм з товаришами.

ІІ. Повідомлення мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів

 

1. Вправа «Мікрофон»               СЛ.2

- Подумайте і скажіть, що ви очікуєте від нашого уроку?

- Яким він має бути?

 (навчальним, корисним, позитивним, приємним,  радісним…)

- А які ви повинні бути на уроці?

 ( уважними, зібраними, активними, працьовитими, кмітливими, розумними, старанними…)

- Отже, якщо ви будете такими, то ми разом створимо цікавий, творчий, продуктивний урок. Сьогодні на уроці ми будемо повторювати прийоми письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел, а також удосконалювати обчислювальні навички і вміння розв’язувати приклади, рівняння і задачі.

Оскільки, ми маємо необхідну базу знань, я запрошую вас здійснити подорож до країни Математики,  в одне із її чудових міст ---місто Багатоцифрових чисел і геометричних фігур.                                                       СЛ. 3

Ваші помічники, які  допомагали під час уроків, будуть присутні у нас  і стежити за вашою роботою, то ж не розчаруймо їх!

 

Отож, вирушаймо!

 

III. «Вулиця Правил».    СЛ.4

Увійшовши у місто, ми відразу потрапляє­мо на вулицю Правил. Усі жителі тут дуже пра­вильні, і щоб познайомитися з господарем кожного будинку, необхідно згадати відповід­не правило.

 

  1. Мозковий штурм

-Як називаються числа при множенні?

- Результат дії додавання.

- Що таке периметр?

- Яку дію треба виконати, якщо число збільшили у кілька разів?

- Століття –містить…років.

- Сформулюйте переставний закон.

-Як обчислити площу прямокутника?

 

 

IV. «Провулок Усної лічби».         СЛ. 5 - 10

Жителі провулка Усної лічби бажають побачити, чи  ви швидко рахуєте усно. Сигналізуємо цеглинками лего.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

  1. Побудуй вежу(із розв’язків рівнянь)
  2. Приклади

600*2-500    14*6  

  1. Ребуси

р1а     ак3са     40’чка   ро7’’а     

 

- Давайте напишемо дату нашої подорожі.        НА ДОШЦІ---НАПИС

 

Для цього нам треба перейти з провулка на майданчик Каліграфії.

 На цьому майданчику дуже чисто  і охайно.

 

V. «Майданчик Каліграфії».

                              СЛ.11

У багатьох галузях нашого життя чіткий і розбірливий почерк просто необхідний. Математика не є виключенням, адже це точна наука.

А тому під час письма  треба сидіти , спина рівна, руки лежать на парті, ступні на підлозі, голова прямо.

Отже, слухайте завдання.

-Назвіть пошепки числа, більші за 923 і менші від 938.

-Запишіть каліграфічно найменше і найбільше з цього ряду (по черзі).

924    937                                                            СЛ.12

Подорожуємо далі.

І потрапляємо на

 

VI. «Площа  Обчислень».    СЛ.13

                  

Математичний диктант

Увага! Після виконання  кожного вашого  завдання на картці нашої подорожі оцініть себе балом від 1 до 5, у кінці уроку підрахуєте загальну кількість балів. Після уроку картку разом із зошитом здасте і я вже порівняю ваші успіхи.

 

- Обчисліть суму чисел 300 і 160 (  стільки    міст в Україні); 460

- Число 230 збільшити у 100 разів (стільки річок в Україні); 23 000

- Число 15 000 збільшити на 5 000 (стільки  озер в Україні, найбільше – Ялпуг, що знаходиться в Одеській області); 20 000

- Суму чисел 210000 і 30000 зменшити у 10 раз.( така  територія Карпатських гір);  24 000кв.м

- Утворіть число, що складається із 603 одиниці 2 класу 700 одиниць 1 класу

( таку територію займає  Україна).  603 700кв.км

- Утворіть число, що складається з 1 тисячі, 8 сотень, 1 десятка, 4 одиниць (це  рік народження Тараса Шевченка) 1814р.

НА ПРЕЗЕНТАЦІЇ

460, 23 000, 20 000 ,24 000, 603 700, 1814         СЛ.14

Взаємоперевірка з дошки( в парах). Виправлення помилок . Оцініть смайликом роботу товариша.

Прямуємо далі.Перед нами--

VII.Вулиця « Нерівностей»      СЛ.15       Коли діти працюють,

  1. Робота в парах. Картки.                         переходжу на дошку.

42435… 42506             5 км … 3021 м

63240 …  6324             3 год  … 240 хв

  1. Перевірка. Метод «Прес».  ---ДОШКА

Продовжуємо нашу подорож. Підходимо до …

VIII. «Майдан Задач»       СЛ.16

  • Вчора наші  хлопчики отримали завдання –виміряти довжину нашого класу.
  • А дівчаткам ---ширину. Озвучте ці виміри.
  • Для ремонту класу нам треба закупити плінтуси і лінолеум.
  • Хлопчики мають порахувати---скільки треба плінтусів.
  • Дівчатка порахують кількість лінолеуму.
  • Як ви ,хлопчики,вважаєте---як  маєте порахувати?
  • А дівчатка?
  • Обчисліть  :

Р= …….

S=…

-Ми склали і розв’язали задачу на визначення площі класу.

- Попробуйте скласти обернені до неї (усно).

Ось ми і дійшли до …

X. «Парк Розваг»      СЛ. 17

1) Фізкульхвилинка   « ВЕСЕЛІ ПІНГВІНИ».

2) Гра «Так – Ні»   За посиланням на телефонах.

  • Квадрат – це чотирикутник, у якого всі сторони рівні. +
  • Щоб знайти половину, треба помножити на 2. -
  • Клас одиниць містить: одиниці, десятки, сотні. +
  • Пряма лінія має початок і кінець.  -
  • Найбільше п’ятицифрове число 10 000. -
  • Гострий кут менший , ніж прямий.  +
  • Ряд натуральних чисел розпочинається числом 0. -
  • Попереднє до числа 10 000 – 9900.  -
  • Високосний рік буває раз в 4 роки. +
  • Сторонами кута є промені. +

 

3)Вправа «Кубик Блума»

Тут  нас зустрічає  Кубик.

 

Кубик, діти, не простий,

Кубик, діти, чарівний,

Він доріжку прокладає,

Знання ваші перевіряє.

--Скільки днів у році?

- Доба має… години

- Тисяча тисяч--- це…

- Найменша одиниця маси…

- Як позначається кут?

- Який місяць року найкоротший?

 

-Відпочили і подорожуємо містом далі…

 

XI. «Проспект рівнянь»    СЛ.18

Жителі цього проспекту — великі вигадники — зашифрували його на­зву. Щоб її дізнатися, потрібно роз­в'язати рівняння.

 (За варіантами)

1 в.    х – 650 =1000   ( 1650)             2в.       с – 205 = 400   (605)

          6 * а = 138   (23)                                    х * 7 = 224       ( 32)

 

Перевірка.   Виставляють бали.

 Прямуємо далі. Перед нами….

 

XII. « Будівельний Майданчик»     СЛ.19

  • З геометричних фігур викладіть всі можливі предмети.

--Працюємо в парах.

--Подорожуємо далі…

 

XIII. « Бульвар прикладів»    Сл.20

Тут знаходиться обчислювальний центр, куди ми і завітаємо та  самостійно попрацюємо.

 

По  варіантах----  ОБЧИСЛІТЬ ПИСЬМОВО

1в.     3645 + 1724 =5369                   .       1564 + 2473=4037

           7130 – 3498 =3632                                7780 – 4695=3085

            353 * 4  =1412                                      474* 3=1422

            984 : 3=328                                             860 : 4=215

Перевірка роботи , ставлять бал.

-Ми дійшли  до ….

 

XIV.  «Алея Успіху»   СЛ.21

 Рефлексія.     СЛ.22

Вправа « Незакінчене речення»

  • Ось і закінчується наша подорож.
  • Давайте пригадаємо, що вам найбільше запам’яталось в цій подорожі і пограємо у гру « Незакінчене речення».
  • Найцікавішим було у подорожі…..
  • Мені сподобалось побувати на….
  • Мені було сладно, коли….
  • Найкраще мені вдавалося…
  • Чи досягли ви успіху?
  • Оцініть свою роботу на уроці. Підніміть відповідну цеглинку лего.

 

ПІДРАХУЙТЕ СВОЮ ЗАГАЛЬНУ КІЛЬКІСТЬ БАЛІВ.

Підсумок вчителя.

Я вважаю, що ви всі добре попрацювали. Всі завдання уроку виконали і досягли успіху. Всі були дуже старанні і за вашу працю я хочу вам подякувати.     СЛ.23

  • А результатом буде така робота:

 

Вправа « Терези».

  • Оцініть—на якій чаші терезів ви зараз знаходитесь по нашій темі уроку і на відповідну чашу покладіть ведмедика.

Було легко           ТЕРЕЗИ               Було важкувато

Вдалося                                              Треба тренуватися

________________                                      ________________

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
До підручника
Математика 4 клас (Листопад Н.П.)
Додано
5 лютого 2023
Переглядів
546
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку