Урок№62МатематикаДодавання багатоцифрового числа і двоцифрового. Віднімання двоцифрового числа від багатоцифрового. Розв’язування задач на знаходження площі і периметра. 01.12.2021СьогодніДодаванняі відніманнябагатоцифровихчисел
Тема: Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел. Розв’язування задач на знаходження площі і периметра.
Мета: Ознайомити учнів з прийомами письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел у межах мільйона.
Формувати і розвивати творчі якості учнів, рівень яких визначає конкурентну спроможність на сучасному ринку праці, здатність і готовність до розв’язання комплексних задач, критичного мислення, творчості, співпраці.
Розвивати логічне мислення, увагу, кмітливість, пам'ять.
виховувати інтерес до навчання, математики, почуття колективізму.
Обладнання: таблиці, картки для роботи в групі, схеми задач, картки для формувального оцінювання, взаємооцінювання.
Хід уроку
I Вступна частина
1) Організація класу.
а) Привітання:
01.12.2021Організація класуСьогодніДобрийдень, дорогігості!Добрийдень!На вас чекаєгарнийдень.А ми всівеселіі здоровіІ до уроку всіготові!
На уроці математики присутні гості, привітайтеся з ними. Гадаю, що ми будемо гарними господарями і продемонструємо, що ми знаємо і вміємо.
б) Перевірка готовності до уроку.
в) Девіз уроку.
01.12.2021Сьогодні7Мі1893Організаціякласу•Міркуємо –швидко !•Відповідаємо –точно!•Рахуємо –правильно!•Пишемо –гарно!
ІІ. Повідомлення теми уроку
Сьогодні на уроціми будемо вчитися додавати до багатоцифрового числа двоцифрове, віднімати від багатоцифровогочисла двоцифрове;розв’язувати задачі на знаходження площі прямокутника і його периметра, а також з’ясуємо, де і як можна користуватися даними формулами у повсякденному житті
План математичного маршруту•1. Зупинка «Естафетна»(усний рахунок) •2. Зупинка «Острівець Логіки» •3. Зупинка «Новинка» (робота надновим матеріалом)•4. Зупинка «Працюємо самостійно»•5. Зупинка «Розважальна» (фізкультхвилинка)•6. •7. Зупинка «Офіс ремонтно-будівельної компанії»•8. Зупинка «Кінцева» (підсумок уроку)01.12.2021
ІІІ. Завдання і план уроку . Критеріі оцінювання
1) Зупинка «Естафетна» (усний рахунок).
2) Зупинка «Острівець Логіки».
3) Зупинка «Новинка» (робота над новим матеріалом).
4) Зупинка «Працюємо самостійно»
5) Зупинка «Розважальна» (фізкультхвилинка).
5) Зупинка (тест).
6) Зупинка «Офіс ремонтно-будівельної компанії».
7) Зупинка «Кінцева». (підсумок уроку).
Рахуємо зLEGO01.12.2021
01.12.2021СьогодніУсна лічба LEGO5 · 5 + 2550555503025500 01.12.2021Сьогодні Усна лічба LEGO 8 · 8 – 60 580 64 4 40 200 60
01.12.2021Сьогодні Усна лічба LEGO 35 + 6 · 6 106 36 710 70 71 506
01.12.2021СьогодніУсна лічба LEGO2 · 10 + 8058019011020200100
750+153= 800+90+3=
01.12.2021Сьогодні90310071 893 450 Розташуй у порядку зростання
01.12.2021Сьогодні90310071893450Перевірсебе
Каліграфічна хвилинка
01.12.2021СьогодніХвилинка каліграфіїНапишіть каліграфічночисло, класна роботаі ці числа у порядкузростання
Каліграфічна хвилинка01.12.2021Сьогодні24, 50, 71, 100, 893, 903
02.12.2021Сьогодні220500910Граємо зLEGO
Гра «День і Ніч».
«Ніч» - діти заплющують очі, вчитель повільно диктує одна за одною дії ланцюжка.
«День» - розплющують очі та називають відповідь.
160:4 *9+24-64-100= 220
30*20-120+230+200= 910
25*3*10:2+125= 500
540
+ 294 Який алгоритм додавання трицифрових чисел?
83 4
(додаємо одиниці до одиниць, дес до дес, сотні до сотень)
Прочитай число: 896 916. Скількикласіві скількирозрядіву записіцьогочисла? Назвиїх. Яка цифра стоїтьу розрядіодиницьтисяч? Скількивсьоготисячу цьомучислі?01.12.2021СьогодніII класI класСот.Дес.Од.Сот.Дес.Од.896916
--Працюємо з таблицею розрядів на дошці
Працює учень біля дошки
Прочитай вирази. У межах якихрозрядівтребавиконуватидіюв кожному випадкуобчислення?01.12.2021Сьогодні3675 + 2126 426+989838–2717 952–36
3675 26426 9838 17952
+ 21 + 98 - 27 - 36
3696 26524 9811 17916
Учень робить ВИСНОВОК:
Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел виконують так само, як додавання і віднімання трицифрових чисел.
Обчисліть приклади з дошки (учні працюють самостійно, а вчитель з деякими учнями біля дошки.
Обчисливирази01.12.2021Сьогодні80078180887675357640245824624536Обчисливирази01.12.2021Сьогодні912 0725891201496 4087996487
8 007 7 675 24 582 912 072 96 408
+ 81 - 35 - 46 - 58 + 79
8 088 7 640 24 536 912 014 96 487
а) Самостійна робота
- кожен варіант виконує своє завдання (перевірка здійснюється фронтально і по закінченню за потреби відповідь обґрунтовується).
Виконайсамостійно01.12.2021Сьогодні2 362 + 92 =5 720 + 69 =29 080–42 =2 4545 78929 038І в.ІІ в.308 641 + 72 =157 536 + 85 =272 315–48 =308 713157 621272 267
І в. ІІ в. (відповіді)
2 454 308 713
5 789 157 621
29 038 272 267
Всі стомились працювати – будемо з ЛЕГО відпочивати
01.12.2021СьогодніФізкультхвилинка з LEGO
Зупинка«Геометрична»02.12.2021
5) Зупинка «Геометрична».
Ви вже, майже, закінчуєте 4-й клас і підете до 5-го класу. А нам з адміністрацією школи треба буде приготувати приміщення для учнів 1-го класу. В приміщенні треба ремонтувати стелю, підлогу, двері.
Давайте уявимо, що ви дорослі та успішні підприємці. Давайте допоможемо адміністраціі школи порахувати, яку кількість будівельних матеріалів потрібно замовити для ремонту підлоги, стелі та дверей.
Згадай!
01.12.2021
Згадай!
О01.12.2021
Молодці!
-Ви всі вже готові пройти співбесіду перед зарахуванням на роботу.
Виконай тестові завдання01.12.2021Сьогодні
МОЛОДЦІ! Ви пройшли успішно співбесіду і прийняті на роботу.
01.12.2021
Ваше перше завдання:
Розрахункове бюроІ відділІІ відділ ІІІ відділ02.12.2021
І відділ
Розрахувати ремонт стелі: фарбування, багети, кількість фарби.
а = 8 м
в = 6 м
Знайти: S стелі, P стелі,
кількість потрібної фарби, якщо на 1 м кв потрібно 200 гр
S стелі = 8 * 6 = 48 м кв – стеля
P стелі = (8 + 6) * 2 = 28 (м) – довжина багетів
48 * 200 = 9 600 гр : 1000 = 9 кг 600 гр
ІІ відділ
Розрахувати ремонт підлоги: заміна покриття, плінтуса, кількість клею для покриття.
a = 8 м
в = 6 м
Знайти: S підлоги, P підлоги,
кількість потрібного клею, якщо на 1 м кв витрачають за нормою 300 гр
S = 8*6 = 48 (м кв) – покриття підлоги
P = (6+8) * 2 = 28 (м) – довжина плінтусу
48 * 300 = 14 400 гр : 1000 = 14 кг 400 гр – потрібно клею.
ІІІ відділ
Розрахувати фарбування дверей з двох сторін та кількість фарби, кількість лиштви
а = 3 м
в = 3 м
Знайти: S дверей, P дверей, кількість потрібної фарби, якщо на 1 кв м витрачають 200 гр .
Обчислити площу дверей з шафами + довжину лиштви + кількість фарби, щоб пофарбувати з обох боків.
а = 3 м в = 3 м
Знайти S дверей , P дверей , кількість фарби для фарбування дверей з обох боків при нормі витрати на 1 кв м – 200 гр
S дверей = 3 * 3 = 9 (м кв)
P дверей = 3 * 4 = 12 ( м) – довжина лиштви
9 * 2 (дві сторони) = 18 м кв – площі потрібно фарбувати
18 * 200 гр = 3 600 гр : 1000 = 3 кг 600 гр
(учні виконують завдання, а вчитель допомагає і направляє, дає поради)
6) Зупинка «Кінцева»
а) Діти групами звітують про виконану роботу
Прикрась ялинку•Червонакулька–менібулолегковиконатизавдання.•Зеленакулька–буловажко,алеявпорався,зрозумів.•Жовтакулька–менінезрозуміло,вмененічогоневиходить,меніпотрібнадопомога.02.12.2021
Молодці, добре впорались, на мою думку, директор врахує ваші обчислення при ремонті класів.
Як ви вважаєте,чи дійсно так потрібна математика, чи можливо не треба ії вивчати?
Де ще у житті нам знадобляться знання формули площі прямокутника та квадрата?
Давайте тепер пригадаємо, чого ми навчились
б) Висновок:
УМІЮ:
- додавати і віднімати багатоцифрові числа;
- розв’язувати задачі з логічним навантаженням, а саме навчились визначати площу приміщення і кількість потрібних будівельних матеріалів для ремонту;
ЦІНУЮ: 01.12.2021
- корисні поради;
- думку товаришів;
- допомогу вчителя;
- нові знання.
ІII. Домашнє завдання:
Домашнє завданняНа сторінці підручника 116розв’язативирази№612та задачу№613.Короткий запис у щоденникс.116, №612, №613.01.12.2021Сьогодні