Математика
Тема: Урок-подорож. В ліс по ялинку!
Мета: Закріпити ключові компетентності:
– виконувати розумові операції й практичні дії;
– культура міжособистісних відносин;
– уміння здобувати нові знання на основі наявних;
– уміння формувати власну точку зору й доводити власну позицію;
– уміння долати труднощі;
Закріпити предметні компетентності:
Обладнання: засоби ІКТ,картки для опитування, парасолька, приклади на дошці.
Тип уроку: Урок –подорож.
Хід уроку
I. Організація класу.
Любі діти, у наш клас Завітали люди щирі.
Привітайте в добрий час Гостей усмішкою й миром.
Ми Вам раді, люди добрі, І вітаєм щиро Вас.
То ж запрошуєм ласкаво на урок у 3 клас.
II. Актуалізація опорних знань
1) Мотивація навчання
Не тільки до нас в клас завітали гості, а й гостя чарівна. Відгадайте загадку:
Раптом в лісі посвітліло,
Стало всюди чисто й біло.
А тепла чогось нема.
Це прийшла до нас…
Так, зима. Вона буває дуже різною: і доброю, і злою, і красивою, і потворною, і теплою, і холодною.
Гадаю, що ми в цьому скоро переконаємося.
3. Повідомлення теми уроку.
Перш ніж вирушити у подорож ознайомимося із завданням:
• подорожувати і рахувати;
• числа трицифрові усно додавати і віднімати;
• задачі з легкістю розв'язати;
• у групах, в парах, самостійно й плідно працювати.
- Подивіться, діти, схоже випробування вже почалися. Зима вирішила нас випробувати.
- Яке явище природи ви побачили на слайді? (снігопад)
- В яку пору року воно відбувається? (взимку)
- Які ще подібні явища знаєте? (заметіль, завірюха, метелиця, хуга, хурделиця)
- Які це слова за значенням? (близькі)
- Як вони ще називаються? (синоніми)
- А чи не злякалися ви зими?
- Тоді швиденько одягайте лижі і вперед, до лісу .
II. Контроль, корекція і закріплення знань.
- Ось ми і прибули, пропоную погратися в сніжки.
1.Усний рахунок
1) Гра з сніжкою «Я –тобі, ти – мені»
- А хто це нас гукає? А, все зрозуміло, це сніговики, прохають допомогти і нарядити їм їхню ялинку.
2) Гра «Прикрашання ялинки»
- Сніг помалу припиняється, отже ми на вірному шляху.
- Скажіть мені будь ласка, яка відповідь була першою і останньою?(число 4)
3) Гра «Асоціативний кущ»
- Що ви пов'язуєте з цим числом?
( 4 пори року, 4 океани, 4 сторони горизонту…)
Зошит свій я відкриваю.
Навкоси його кладу.
Ручку я ось так тримаю.
Сяду рівно, не зігнусь.
До роботи вже берусь!
3. Математичний диктант
|
- Якщо ви правильно записали відповіді, то у вас з'явився зашифрований телефонний номер Святого Миколая.
699-174-100-203- 570-99, а щоб його розшифрувати, потрібно:
- дівчаткам записати числа у порядку зростання, а хлопчики у порядку спадання.
Діти перевіряють один в одного роботу і ставлять поруч сніжинку, якщо вірно
Фізкультхвилинка для очей
-Ми так гарно справляємося, що зима відступила. І почалося якесь дивне явище природи . (відлига)
-Що нам допоможе не змокнути?(парасолька)
- Але вона в мене зламалася, спробуємо розв'язати задачу і тим самим полагодити парасольку.
Ми активно попрацюємо,
Над задачами помудруємо.
- Подивіться, як гарно стало в лісі.
Фізкультхвилинка.
Час настав для відпочинку –
Проведем фізкультхвилинку.
- Діти, а які дерева ви бачите у нашому лісі? (різні - ялинки, дуби…..)
- Як називають такий ліс? (мішаний)
Творча робота над задачею
Зробимо останній крок:
Підсумуємо урок.
- Порахуйте скільки ви заробили сніжинок.
- Найактивніші отримують додаткові сніжинки.
V. Підсумок уроку.
Гра «Мікрофон»:
- Чи сподобався вам урок?
- Діти, а чому ж ми не зрубали ялинку?