Вище професійне училище №4
м.Хмельницького
Урок-подорож
Підготувала викладач
професійно-теоретичної підготовки
Кот Тетяна Іванівна
2019 р.
Тема уроку: Від пірамід до хмарочосів
Мета:
- навчальна: розширити знання учнів про історію будівництва, закріпити здобуті знання на уроках спеціальних дисциплін, спонукати учнів до роботи з додатковою літературою;
- розвиваюча: розвивати уміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати, робити самостійні висновки, розвивати пізнавальний інтерес до предмету, формувати свідоме ставлення до історичних памяток, використовуючи комп’ютерні технології;
- виховна: виховувати інтерес до навчання, бажання поглиблювати знання шляхом самоосвіти, спонукати до пошукової роботи.
Тип уроку: урок закріплення і удосконалення знань.
Вид уроку: урок-подорож.
Форми роботи: розповідь викладача, демонстрація учнівських робіт, робота з історичною картою, інтерактивна вправа «Мікрофон», перегляд відеофільма, мультимедійної презентації.
Міжпредметні зв’язки: історія, географія, матеріалознавство, інформаційні технології.
Дидактичне забезпечення: презентації, тестові-завдання, запитання, відеофільм, плакати.
Матеріально-технічне забезпечення: мультимедійний проектор, компютер.
Девіз уроку:
«Просто знати ще не все, знання потрібно використовувати»
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Перевірка присутності учнів.
Перевірка готовності учнів до уроку..
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Викладач. Психологи стверджують, що гарний настрій – це 90 % успіху в будь-якій справі, тож сподіваюсь, що гарний настрій допоможе нам у засвоєнні теми сьогоднішнього уроку. А що це за тема, ви дізнаєтесь, правильно розташувавши літери в цих словах-перевертнях: дів дімаріп од вісочорамх. Склавши ці слова правильно з права на ліво, отримаємо «Від пірамід до хмарочосів».
ІІІ. Активізація опорних знань.
Викладач. Сьогоднішній урок проведемо у незвичній формі – вирушимо у подорож до історії будівництва, де ви розширите знання про історичні події в будівництві, закріпите здобуті знання попередніх уроків спецдисциплін,
розвините уміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати, робити самостійні висновки.
Для проведення уроку я залучила до співпраці учнів, які отримали випереджувальні завдання і підготували свої роботи. Але спочатку перевіримо, чи готові Ви до мандрівки?
Бліц-опитування учнів
О.в. ( це мистецтво зводити будинки та споруди).
О.в. (надземні будови, які мають приміщення для різної виробничої діяльності, проживання та суспільних потреб)
О.в. (це будови технічного призначення (телевежі, метро, мости, підземні конструкції ))
4. Які матеріали використовують для споруджуння будівель?
О.в. (Природні та штучні).
О.в. (це тривалість періоду її експлуатації, протягом якого вона не втрачає важливих експлуатаційних властивостей).
О.в. (це її властивість зберігати рівновагу в разі дії зовнішніх та внутрішніх сил).
Щоб розпочати подорож «Від пірамід до хмарочосів» я познайомлю Вас з маршрутним листом (Додаток 1).
Перед вами карта маршруту нашої подорожі. Вирушаємо у подорож.
Перша зупинка. Давній Єгипет- Піраміди фараонів
Учень №1. Презентація з коментарем
Запитання до учнів. Тестові завдання:
1. Єгипетські піраміди - це найбільша архітектурна пам'ятка Стародавнього Єгипту?
2. Де розташована Піраміда Джосера ?
3.Чи правда, що Єгиптяни винайшли цемент?
Друга зупинка. Пізанська башта.
Учень №2. Презентація з коментарем
Запитання до учнів. Тестові завдання:
1. Яка висота Пізанської вежі?
2. Чи правда, що будівництво вежі зайняло 164 роки.
3. Який відомий вчений використовував Пізанську вежу для своїх дослідів?
Третя зупинка. Замок Князя Острозького
Учень №3. Відеофільм з коментарем
Запитання до учнів. Тестові завдання:
2 . Замок збудований при злитті річок Случ та Ікопоть?
Четверта зупинка. Ейфелева Вежа
Учень №4. Презентація з коментарем
Запитання до учнів. Тестові завдання:
1. У якому році була побудована Ейфелева вежа до Всесвітньої Паризької виставки?
2. Яка кількість людей відвідала Ейфелеву вежу з часів заснування?
П’ята зупинка. Хмарочоси
Учень №5. Презентація з коментарем
Запитання до учнів. Тестові завдання:
1. Хмарочос - це дуже висока будівля, вільно стояча споруда, призначена для життя і роботи людей.
2. Коли був побудований в Україні перший хмарочос ?
3. Коли будо завершено найвищий хмарочос України?
VІ. Підсумок уроку.
Аналіз діяльності учнів на уроці.
Рефлексія «Мікрофон»
Учитель передаючи уявний мікрофон учням, запитує (бере інтерв’ю):
1. Що Ви взнали цікавого і нового для себе на уроці?
2. Які будинки довговічні та з якого матеріалу?
3. Який матеріал в будівництві найпоширеніший?
4. Якого часу Вам до вподоби споруди та будинки, чому?
5. Чи сподобався вам урок-подорож?
VІІ. Домашнє завдання.
Творче завдання. Складіть кросворд «Сучасне будівництво та архітектура»
Додаток 1