Літературне читання
Тема . Поняття про оповідання. Ольга Лапушена «Мій улюблений пес Бруно». Переказ оповідання близько до тексту.
Мета. : формування предметних компетентностей:
ознайомити учнів з поняттям «оповідання», з текстом оповідання Ольги Лапушеної «Мій улюблений пес Бруно»; вчити виділяти головне, удосконалювати навички свідомого, виразного читання прозових творів, збагачувати словниковий запас учнів; розвивати критичне мислення, творчі здібності, вміння переказувати оповідання близько до тексту; виховувати бажання вчитися, любов до тварин.
формування ключових компетентностей:
вільне володіння державною мовою: активне використання рідної мови, оволодіння навичками спілкування, любов до читання;
навчатися впродовж життя: організація власного навчального середовища, навчання працювати самостійно і в групі.
Перебіг уроку
І. Вступна частина.
1. Емоційне налаштування.
2. Мотивація навчальної діяльності.
А) Вправа «Дешифрувальник». ( Робота в парах )
— Розшифруйте слово за поданим кодом.
|
а |
б |
в |
г |
Код. 1а, 1б, 1а, 1в, 2б, 1г, 2в, 2а, 2а, 2г. |
1 |
о |
п |
в |
д |
|
2 |
н |
і |
а |
я |
Учні розшифровують слово оповідання.
( Оцінюваня – смайлик )
Б) Підбір спільнокореневих слів.
— Що означає слово оповідання?
— Від якого слова воно утворилося?
— Доберіть спільнокореневі слова. (Оповідка, розповідь, розповідати ,…)
В) Складання сенкану. ( Робота в групах). ( Оцінюваня – смайлик )
Нагадаємо як складається сенкан.
Сенкан
ОПОВІДАННЯ
Оповідання.
______________, ____________.
_____________,______________, ___________
___________ _________ _________ __________.
____________
II. Основна частина.
1. Поняття «оповідання».
— Прочитайте назву нового розділу.
— Які твори ми читатимемо?
— Прочитайте визначення на с. 43.
— Чим відрізняються оповідання від інших творів, наприклад, казок?
2. Робота над оповіданням Ольги Лапушеної «Мій улюблений пес Бруно».
Ольга Лапушена, співзасновник, співавтор і головний редактор всеукраїнського журналу для маленьких розумників «Малюк Котя».
• Робота із заголовком.
— Прочитайте заголовок оповідання. Розгляньте малюнок.
- Про кого може розповідатися в тексті з таким заголовком?
- Хто може бути персонажами?
• «Щоденні 5». Читаю для когось.
Учні працюють у групах.
Читають текст почергово по одному абзацу.
— Обговоріть, чиї передбачення були найточнішими.
Виконання завдань, поданих після тексту на с. 44.
- Хто дійові особи ( персонажі) оповідання?
- Яким був Бруно ?
- Чому песик був щасливим ?
- Що, на вашу думку, допомогло учням написати найкращі твори ?
- За що вчителі ,, висловили подяку ‘’ песикові ?
Руханка.
4. Ознайомлення з алгоритмом переказування тексту.
Колективно ділять текст на частини. Складають план.
1. Сторож знайшов цуценя.
2. Бруно — дивний собака.
3. Пес-дослідник.
4. Бруно — герой учнівських творів.
5. Вправа «Обличчям до обличчя».
Учні працюють у парах.
Переказують одні одним оповідання.
III. Заключна частина.
2. Домашнє завдання.
Читати, переказувати оповідання. Виконай завдання на вибір :