Урок "Порівняння чисел"

Про матеріал
Урок застосування знань, умінь, навичок. Мета: • відпрацювати навички порівняння раціональних чисел у комплексі із набутими раніше навичками; привести в систему знання учнів про мудуль числа та порівняння раціональних чисел; • розвивати логіку мислення, пізнавальний інтерес; • виховувати культуру математичної мови та письма
Перегляд файлу

Математика 6 клас «Порівняння чисел»              Вчитель: Єщенко В.І.

 

Тема: Порівняння чисел. Самостійна робота

Мета:

  • відпрацювати навички порівняння раціональних чисел у комплексі із набутими раніше навичками; привести в систему знання учнів про мудуль числа та порівняння раціональних чисел;
  • розвивати логіку мислення, пізнавальний інтерес;
  • виховувати культуру математичної мови та письма

 

Тип уроку: застосування знань, умінь, навичок

 

Хід уроку:

1. Організаційний момент

2. Мотивація навчальної діяльності:

Вчитель:  

Вчитись нелегко буває,

Та наука завжди хороша.

Кожна в світі людина знає,

Що знання – то найлегша

І найцінніша ноша.

 

Прислів’я говорить: «Людина не вчена, як сокира не точена»

Тож давайте підточимо наші «сокири», з’ясуємо всі питання, які залишились незрозумілими з теми «Порівняння раціональних чисел».  Мета нашого сьогоднішнього уроку - відпрацювати навички порівняння раціональних чисел, систематизувати знання про модуль числа та порівняння раціональних чисел.

Урок проведемо у вигляді подорожі по Країні Раціональних чисел, а так як ця країна велика, то за урок  ми відвідаємо лише одну з її областей «Порівняння  раціональних чисел».

Щоб взяти участь у подорожі, слід придбати путівки, вартість яких виражається не грішми, а знаннями. Тому ми проведемо аукціон розпродажу путівок

3. Актуалізація опорних знань:

3-4 учні працюють з індивідуальними картками

Картка 1

Розташуйте в порядку спадання числа:

А) -6; 7; -7; 8; -8; 9; -9; 10; -10

Б) -1; 0; 1; -0,01; 0,001; - 0,0001; 0

В) 2,8; -2,7; 2,6; -2,08; 2,07; -2,06; 0.

Картка 2

Порівняйте числа:

А)│-0,3│ та │- 0,5│               Б) │4,1│ та │1,4│             В) │-6,5│та│5,9│

Г) │-12,01│ та │-1,09│          Д) │-8,1│та │6,2│            Е) │0│та │-0,002│

Ж) │17,2│ та │-2,7│

Гра «Закінчіть речення»

Учням по черзі диктуються речення (за правильну відповідь дається житон).

1. Від'ємні числа записують за допо­могою знака «(мінус)», додатні - за допомогою знака «(плюс)».

2. Ні   до   від'ємних   чисел,    ні   до додатних     не     відносять     число …(нуль)

3. Недодатними числами називають усі …(від’ємні)

4. Координатною прямою називають пряму …(з вказаним додатним напрямом, початком відліку)

5. Модуль додатного числа дорівнює …(цьому числу)

6. Модуль нуля дорівнює …(нулю)

7. Якщо число т на координатній прямій розташоване праворуч від числа п, то більшим є число …(m)

8. Якщо а - додатне, b - від'ємне число, то вони …(раціональні)

9. Модуль   від'ємного   числа   дорівнює …(цьому числу зі знаком плюс)

10. Якщо два однакові  числа мають різні знаки, то вони …(протилежні)

11. Усі  додатні  числа  і  число  нуль називають …(натуральними)

12. Модулі протилежних чисел …(однакові)

13. Якщо с > 0, то с — число …(додатне)

14. Якщо с<0, то с – число …(від’ємне)

15. З двох чисел менше те, зображення якого розташоване на координатній прямій …(ліворуч)

16. Якщо х лежить зліва від а, то х …(менше а)

17. Між числами -2,4 і 1,5 розміщені цілі числа …(-2, -1, 1)

18. Між числами -2,5 і 3,8 розміщені цілі числа …(-2, -1, 1, 2,3)

19. Яке число більше додатне чи від’ємне? (додатне)

20. Яке число більше від’ємне чи 0? (нуль)

 

4. Перевірка домашнього завдання:

Вчитель: Квитки придбано починаємо подорож. І перша наша зупинка «Взаємоперевірка».

Учні обмінюються зошитами і заздалегідь написаними на дошці відповідями до домашнього завдання перевіряють роботи, за необхідності роблять виправлення.

В цей час вчитель перевіряє  вибірково роботи слабких учнів.

 

5. Відпрацювання навичок.

І знову ми в дорозі – поспішаємо, щоб не спізнитися в Країну Знань. Але нас не впустять туди просто так. Перепусткою до Країни знань будуть правильні відповіді до вправ.

Наступна зупинка «Кмітливість». Робота з класом.  Розв’язування вправ:

 

 

№1. Знайдіть значення виразу:

 

1) │-4,5│+ │-2,3│           2) │-13,7│- │-6,9│              3) │-4,3│∙ │-5,7│

4) │-48│: │-0,6│             5)

 

№2. Розв’яжіть рівняння:

 

1)                2)              3)  4)

№3. Розташуйте числа 2,7; 4; -7,2; 0,9; - 2,3

у порядку зростання їх модулів.

 

№4. Порівняйте числа:

1) 354 і – 358;        2) -8,6 і -8,4       3) 0 і 5,1        4) -3,2 і 0    

5) – 0,198 і -0,2      6)

№5. Розташуйте у порядку спадання числа: -8,3; 0; -3,8; 2; -4,6; 14; 6,3.

 

№6 Напишіть усі цілі числа, розташовані на координатній прямій між числами:

1) -5,8 і 2,2                    2) -178,4 і -171

 

№7 Між якими сусідніми цілими числами лежить число:

1)      2) -8,115       3)           4) -0,3

Відповідь запишіть у вигляді подвійної нерівності.

 

№8Знайдіть усі цілі значення у, при яких є правильною нерівність .

 

№9 Напишіть три послідовних цілих числа, більше з яких:

1) 6;  2) -2;   3) 1.

 

Додаткові вправи для учнів високого рівня №1126  с.203 підручника «Математика»

 

Математична хвилинка (перед виконанням самостійної роботи)

Вчитель читає вірш, а учні як чують цифру три плескають у долоні)

 

Расскажу я вам рассказ

В полтора десятка фраз.

Лишь скажу я слово «три»

Приз немедленно бери!

Однажды щуку мы поймали

Распотрошили, а внутри…

Рыбешек мелких увидали

И не одну, а целых … две.

 

Мечтает мальчик закаленный

Стать олимпийским чемпионом.

Смотри на старте не хитри,

А жди команду: «Раз, два, … марш!

 

Когда стихи закончить хочешь,

Их не зубри до поздней ночи,

А про себя их повтори

Разок, другой, а лучше … пять!

 

Недавно поезд на вокзале

Мне три часа пришлось прождать.

Но что ж вы приз, друзья, не брали,

Когда была возможность брать?!

 

Психологічний прийом «А тепер подивіться один на одного посміхніться сусіду по парті  та побажайте успіху». Тому що наступна наша  зупинка «Самостійна».

6. Самостійна робота:

Учні виконують самостійну роботу за варіантами (картки).

 

7. Підсумок уроку:

Вчитель: «Що найважливіше у щасливій подорожі? (Повернення додому здоровим, щось цікаве пізнати і т.д.). Ось і ми одержавши перепустку до Країни Знань, закріпили знання про модуль числа і раціональні числа та одержали такі оцінки …. (Виставлення оцінок за урок. Зібрати зошити на перевірку)

 

8. Домашнє завдання:

1) Повторити п.31 – 33

2) Завдання на картках

3) Підготуватися до контрольної роботи

 

 

doc
Додано
31 липня 2019
Переглядів
2050
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку