Удосконалювати навички правильного і виразного читання та навички літературного аналізу,розвивати уяву, увагу,творче мислення,вчити дітей інсценізувати прочитане,виховувати бажання вчитись, бажання читати книги,дитячі журнали
УРОК ЧИТАННЯ. 2 клас
Тема: Потрібно учиться-завжди пригодиться
Юрій Ярмиш «Зайчаткова казочка». 2 клас
Мета: Удосконалювати навички правильного і виразного читання та навички літературного аналізу,розвивати уяву, увагу,творче мислення,вчити дітей інсценізувати прочитане,виховувати бажання вчитись, бажання читати книги,дитячі журнали.
Хід уроку
І.Організаційний момент.
Сонце в небі піднімається,
Наш клас з гостями вітається!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
До казки ми ще раз зробимо крок.
І знову вона завітала до нас.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Влітку сіренький,
А взимку - біленький,
Довгі вуха має,
Швидко в ліс стрибає
ІV.Розвиток мовно – слухової уваги.
Чом із носом із брудним
Знов до школи йдеш,Вадим –
Запитав дідусь Хома.
В мене іншого нема.
Зайчик зяблика зустрів:
Зебру зжер! Зміюку з їв!
Зяблик зойкнув :-Значить, заєць
Задавака і зухвалець!
V.Опрацювання казки.
Письменник Юрій Ярмиш гуляв по лісу й почув там веселу казочку. Він розповів її вам .
Послухайте казку.
Слухання твору. (Учитель читає до слів «…що в лісі гриби збирав .»
Шпурнули – жбурнути, кинути.
Нікчемний – ні на що нездатний, незначний ,безсилий.
Під пахву –під руку.
Образилась розсердилась.
Басом –грубим голосом.
Во вк ле жить
Кро лик чи тати
їжа чок не вміло
ли сиця роз крила
зай чатко напи сана
Ви не так; в нього ;а це що ; добридень.
Фізкультхвилинка.
Очей своїх із Зайчика
Вовчик не зводить,
Направо, наліво
Очицями водить .
А Зайчик стрибає,
А Зайчик гуляє,
Про хитрого Вовка
Нічого не знає!
Раз! Два! Всі присіли,
Потім вгору підлетіли .
Три! Чотири! Нахилились,
Із струмочка гарно вмились .
П ять ! Шість! Всі веселі
Крутимось на каруселі .
Сім ! Вісім ! Діти милі
Ніжками затупотіли.
Дев ять! Десять!Відпочили
І за парти дружно сіли.
Хтолюдейпитає, тойрозуммає.
Потрібноучиться- завжди пригодиться.
Вчитисяніколинепізно.
І.- Група- описати Зайчика,підібрати слова – ознаки ( косоокий,довірливий,
Лякливий,добрий, сірий , білий, і т.д.)
ІІ.- Група –описати Вовка ( сірий, злий,нікчемний,неосвічений ).
ІІІ.- Група –описати Лисичку ( руда, хитра, підступна,може обманювати, використовувати інших).
VІ. Підсумок уроку.
VІІ. Домашнє завдання.
Читати в особах ,переказувати.