Урок "Повторення, закріплення і застосування знань про іменник"

Про матеріал
Узагальнити та систематизувати отримані знання дітей про іменник як частину мови; закріпити навички роботи з іменниками; відпрацьовувати вміння будувати поширені речення; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати логічне мислення і пам'ять; вихо¬вувати старанність, любов до природи.
Перегляд файлу

Українська мова 2 клас

Тема: Повторення, закріплення і застосування знань про іменник

 (Урок-подорож зимовим лісом)

Мета. Узагальнити  та систематизувати отримані знання дітей про іменник як частину мови; закріпити навички роботи з іменниками; відпрацьовувати вміння будувати поширені речення; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати логічне мислення і пам'ять; вихо­вувати старанність, любов до природи.

 

Формувати в учнів ключові компетентності:

вміння вчитися: доводити роботу до кінця.

загальнокультурну: вміння усно тлумачити поняття, думки, почуття, факти та погляди (через слухання, говоріння та читання).

інформаційно-комунікативну: володіти і оперувати інформацією.

соціальну: підтримувати та керувати власними взаєминами з іншими;

здоров’язбережувальну: удосконалвати фізичну, соціальну та духовну складові здоров’я;

 

Формувати освітні компетентності:

вчити учнів висловлювати власні судження, міркування; прищеплювати любов і повагу до природи; розвивати зв’язне мовлення, вміння аналізувати свої вчинки і вчинки інших людей, робити висновки; виховувати шанобливе ставлення до результатів своєї інтелектуальної праці.

 

Обладнання: малюнки зимових пейзажів, відеоматеріали, аудіо запис, ЛЕГО

Інтеграція: музичне мистецтво, читання, «Я досліджую світ»

Тип уроку. Урок узагальнення і систематизації знань

 

Хід уроку

І. Організаційна частина.

Дзвоник вже сигнал нам дав,

Працювати час настав,

Тож і ти часу не гай,

Працювати починай!

 

Вправа "Психоформула"(діти хором промовляють вірш)

Люблю я свій розум,

Увагу та пам'ять.

Працює мій мозок.

І вчусь я старанно.

Сприймаю нове

І мислю логічно.

Учителя слово

Здійсню я практично!

 

1. Слово вчителя

Всі сідайте тихо, діти.

Домовляймось – не шуміти,

Руку гарно піднімати

Чітко, влад відповідати,

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати.

Щоб не було нам мороки

Всі готові до уроку?

Тож гаразд, часу не гаєм

І в дорогу вирушаєм.

 

2.Аутотренінг ( які ми на уроці).

   У – уважні, 

   Р – розумні, 

   О – оперативні,

   К – кмітливі.

            Отже, девіз уроку (хором) :

Не просто слухати, а ...(чути),

Не просто дивитись, а … (бачити),

Не просто відповідати, а … (міркувати),

Дружно і плідно …(працювати).

(Після того як всі учні сказали хором девіз, заздалегідь підготовлений учень встає і промовляє вірш.)

На уроці підсумковім

Треба дружно працювати,

Щоб змогли на всі питання

Відповіді повні дати.

 

ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку

 

1.Кросворд.

 Розв’язавши кросворд,   дізнаєтесь з якої теми підсумковий урок.   

 

                                                   Б    І   Л  К  А 

                                              З  И   М  А   

                                          В  І   Т   Е   Р

                                                   С  Н  І Ж И Н К И

                                          О  С  І   Н   Ь

                                                   Л  И  Ж І

                             Б  У  Р  У  Л  Ь  К  А 

 

Бережлива і грайлива, 
Й спритная вона на диво. 
Вміє далеко стрибати 
і горіхи розгризати. 
(Білка)

 

Прийшла до нас бабуся
у білому кожусі.
Поля причепурила –
Пухнастим снігом вкрила.
Відгадайте, хто вона,
Ця бабуся чепурна?

(Зима)

 

Крил не має, скрізь літає та ще й куряву здіймає. ( вітер )

 

 

З неба падають зимою
І кружляють над землею
Легкі пушинки,
Це білі … (Сніжинки)

 

Невидимка ходить в гаї, всі дерева роздягає. ( осінь )

Дерев’яні дві конячки

Мчать мене уже навскачки.

А коли я спотикаюсь,—

За дві палиці тримаюсь.  ( лижі )

 

 Що росте догори коренем ? ( бурулька )

 

  -Яке утворилося слово ? (Іменник)

 

 

2. Мотивація навчальної діяльності.
 Поетична хвилинка.

(Коли діти чують іменник, плескають у долоні)

 
             Я всміхнуся сонечку:
            - Здрастуй, золоте!
             Всміхнуся квітоньці-
             Хай вона цвіте!
             Я всіхнуся дощику:
            - Лийся як з відра!
             Друзям усміхнуся-
             Зичу їм добра!
 

3. Декламування вірша раніше підготовленим учнем.

Іменник любить називати
завжди на ймення кожну річ:
земля, країна, сонце, мати,
печаль і радість, день і ніч.


4. Формулювання завдань та очікуваних результатів.

   Сьогодні на уроці  ми будемо подорожувати зимовим лісом та виконаємо завдання від тварин та рослин які не сплять цієї холодної днини. Узагальнимо  та систематизуємо раніше отримані знання про іменник як частину мови; виконаємо практичні завдання, пофантазуємо, відпочинемо та дізнаємось багато корисної інформації про іменник.

 

5. Вправа «Очікування»

- Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

- А я очікую, що ви будете гарно працювати, писатимете каліграфічно, узагальнимо знання про іменник як частину мови.

 

ІІІ. Робота за темою уроку

 

1.Метод « Асоціативний кущ» (фронтально)

Якщо ми подорожуємо зимовим лісом, тож давайте створимо асоціативний кущ до слова зима

                                Сніг      лід       іній    бурулька

            сніжинка                      З И М А                лижі       санки   

                                   сніговик                       мороз    

            -Який гарний снігопад зимових слів ви влаштували!

 - Хто з вас уважний і спостережливий, той помічає, що з настанням зими ми-люди починаємо чути нові, лише зимові звуки. А люди творчих професій - композитори чують ці звуки і передають у своїй музиці. Зимі було багато присвячено чудової музики.

   Зараз уявіть себе на в нашому зимовому лісі, серед укритих інеєм дерев та послухайте цю неймовірну мелодію. (звучить музика П.І.Чайковського із циклу «Пори року» Зима. )

Учні зручно сідають за парти, кладуть голову на парту, закривають очі і намагаються уявити якусь картину.

Бесіда

 - Що ви уявили, слухаючи музику? Чи сподобалося вам так відпочивати?

 ( Декілька учнів розповідають, які картини вони уявили.)

 

2.Гра «Один-багато» (робота в групах)

Давайте поміркуємо, та виокремимо з ваших розповідей  іменники які відповідають моїй таблиці

 

Один

Багато

 

 

 

 

 

 

 

Наприклад

Один

Багато

ліс

дерева

Вовк

тварини

лис

люди

 

Фіз.хвилинка

Дружно  стали ми всі зранку

Разом робимо зарядку.

Похитали головою,

«раз» - ми тупнули ногою,

 руки вгору, руки вниз.

«Два» – присіли,  піднялись.

Гарно всі ми відпочили

 й до роботи приступили.

 

3. Вправа «довге речення» Робота з ЛЕГО

- Перед собою Ви бачите сніжинку яка  злетіла з засніженого дерева. Вона залишила нам своє звернення.

«Дорогі учні, а мою назву «Сніжинка» можна віднести до великої групи іменників?  (так) Тоді я хочу щоб ви за допомогою цеглинок лего склали про мене довге речення. Починати треба з одного слова, та з кожною наступною командою вчителя (ви показуєте кількість цеглинок, вони будуть відповідати кількості слів в реченні, учні можуть вас дублювати і викладати їх перед собою) збільшувати попереднє речення»

(показуєте 1 цеглинку)

Сніжинка.

(показуєте 3 цеглинки)

Впала велика сніжинка.

(показуєте 4 або 5 цеглинок)

Тихо впала велика сніжинка.

(показуєте 6 цеглинок)

Тихо впала велика, пухнаста, голуба сніжинка.

 

 

4. Гра «Хто уважний» з ЛЕГО (в парах)

Кожна парта отримує по дві картки. Читає завдання, шукає відповідь та кладе на карту цеглинку лего  (колір відповіді) відповідного кольору.

https://scontent.fnlv2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/83119935_193072151837113_290664493032144896_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_ohc=bkFv0t-fzM4AX_MIhYd&_nc_ht=scontent.fnlv2-1.fna&oh=65a9c1a5493c2b7e9f75c65406461fc1&oe=5ED3BCD6 

 

Перевірка та обговорення результатів

 

5. Фіз. Хвилинка у вигляді навчальної гри 

Наступну вправу для Вас підготував їжачок Колючко. Він приніс на своїх голочках завдання і хоче з вами погратися  та перевірити як ви засвоїли раніше вивчений матеріал.

(Вчитель читає слова  а учні ,якщо ці слова означають багато тупають ногами,а один предмет плещуть у долоні )

(шофер, лісники,зошити,книжки,портфель,олівець,мурашка,долоня,ноги,

гумка,стільці,стіл,парти,дерево,вазони)

Запис вірних відповідей в зошит.

 

6.Гра «Найшвидший»

- Блукаючи класом зимовими стежинами і побачивши щось незвичне і цікаве, нам хочеться скоріш покликаки товариша і розділити з ним радість від захоплюючої картини природи, тварини чи просто звисаючих з дерев бурульок.  І руда Лисичка питає які ж імена в учнів-туристів? Щоб дати відповідь, нам необхідно відгадати ребуси, а заодно і згадати як же пишуться ці слова.

Ребуси, відповідями є імена. Виконаємо за варіантами.

44 00244

44 001

 

 

 

 

 

Вадим                                                Віталій                                               Павло

 

44 003

44 00544 004

Наташа                                    Оксана                                                    Надюша

 

 

Перевірка результатів. Згадування як пишуться імена людей.

7. Завдання «Ерудит»

- Повертаючись з любої подорожі ми  в своїй розповіді часто використовуємо власні та загальні назви. А хто з вас пам’ятає різницю між власними та загальними назвами?

(Фронтально біля дошки доповнюють речення)

В січні я з родиною відвідав   (Мм)істо  ………
Біля нашого (міста) села протікає (Рр)ічка …..

Я піднімався на (Гг)ору ….

 

ІV. Закріплення вивченого.

  1. Самостійна робота.
  2. Робота з картками. Виконання завдань (за часом)
  3. V. Підсумок уроку

                Годинник невтомний показує враз,

                Що нашу роботу закінчити час.

-          Що ми робили на уроці?

-          Що повторили про іменник на початку уроку, а що дізнались нове?

-          Чия думка була цікавою?

-          Яку відчули допомогу?

-          Що на уроці вдалося?

-           Чи задоволені своєю роботою?

 

"Незакінчене  речення" 

Я знаю…

Я навчився…

Я вмію…

Я запам'ятав…

- Чи став нам у нагоді наш девіз? Коли?

- Що, на вашу думку, вдалося вам найкраще? Чому?

     Дуже ви були старанні

     Отже, всі ви учні гарні.

     І за працю на уроці

     Вам подякувати хочу .

Робота з кубиком Блума.

(за темою уроку)

Кубик Блума» — особливості використання у роботі з молодшими школярами. Мої  педагогічні знахідки | Видавнича Група «Основа»

 

V. Домашнє завдання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

44 004

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

44 005

44 001

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

44 003

 

Один

Багато

 

 

 

 

 

 

 

 

Один

Багато

 

 

 

 

 

 

 

 

Один

Багато

 

 

 

 

 

 

 

 

Один

Багато

 

 

 

 

 

 

 

 

Один

Багато

 

 

 

 

 

 

 

 

Один

Багато

 

 

 

 

 

 

 

44

 

44 002

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
27 листопада 2021
Переглядів
523
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку