Урок позакласного читання.
2 клас
Усний журнал. Тема. Зима - білосніжна.
Урок позакласного читання спланований у вигляді усного журналу. Діти знайомляться із поняттям "журнал" у словнику, мандрують сторінками журналу.
Бажаю успіхів!
Урок позакласного читання. 2 клас
Усний журнал Тема. Зима - білосніжна.
Мета. Знайомити з ознаками зими, вчити бачити відчувати красу природи, спостерігати за змалюванням зимових картин в художній літературі;
розвивати емоційність, виразність, пам'ять, мислення, мовлення учнів; читацькі інтереси; виховувати любов до природи.
Хід уроку
I. Робота над артикуляцією.
1. Чистомовки
Складання чистомовок дітьми.
Гра «Водолаз» (дихальні вправи): 1,2,3; 1-5.
Робота із складовими таблицями.
4.Скоромовка Йшла зема в поля, гаї, Ми вже бачили
"Капкан." Добір перевірного слова до слова зима -
«Добавлянка»
3) Слова в переносному значенні.
- Для чого вони використовуються?
4) Бесіла. -Де ми вже бачили зиму?
- Чи завітала зима в наше місто? Доведіть
Вивчення скоромовки. Ритмічні вправи.
II. Мотивація. На дошці таблиця:
3
|
б
|
0
|
а
|
0
|
т
|
и
|
т
|
м
|
б
|
л |
л |
Гра "Відгадай слово". Діти закреслюють однакові букви, з тих букв,
що залишилися, складають слово: зима.
«Довідкове бюро»: зима.
(С. 241 "Тематичного словника" К.С.Пришепи.) Вірш О.Олеся в словнику. Слова в переносному значенні.
3. Зима(яка?)....
4. Тема нашого уроку: "Зима - білосніжна"
III. Робота над прочитаним матеріалом, розширення читацького досвіду дітей Усний журнал
"Довідкове бюро"; журнал - С. 47 "Тематичного словника" К.С. Прищепи. Пояснення дітьми слова періодичне. Сторінка 1. Поетична.
- Про що будемо говорити на цій сторінці усного журналу?
Ознайомлення з віршами.
Сторінка 2. Музична.
1. Спів пісень про зиму.
2. Слухання запису музичного твору ПІ. Чайковського «Пори року». - Які картини ви уявляєте, прослухавши цей твір?
Сторінка 3. Фізкультурна.
Фізкультхвилинка:
Сірий зайчик сів і жде, спритно вушками пряде, Зимно зайчику стоять, треба трішки пострибать. Сторінка 4. Всезнайка. "Як зимує зайчик?
- Як зимують інші тваринки?
Бесіда за малюнком "Ведмідь у барлозі".
Як тварини готуються до зими?
Як ви допомагаєте тваринкам?
Сторінка 5. Читацька.
Стислий переказ прочитаних творів.
Читання тексту "Зима" Г.Скребицького.
- Хто сховався в зимовому лісі?
3. Бесіда за змістом прочитаного.
Сторінка 6. Рекламна.
1. Робота з виставкою книг.
2. Презентація книг учнями.
- Чию книжечку ви б хотіли прочитати? Чому?
Сторінка 7. Незнайка.
їжак їжак рис собі нірку, запасає яблука, груші і їсть всю зиму.
Лисиця
Робить собі гніздо. Зовсім не боїться собак. Взимку весь час у неї мерзнуть лапи.
Під час бігу їй заважає хвіст.
Білка
Живе в дуплі. Любить м'ясо І цукерки. Зимою лягає в сплячку. Хвостом сліди замітає. Гарно співає.
Сторінки 8. Фолькльорна.
1. Малі жанри усної народної творчості.
2. Загадки.
3. Подорож у минуле.
Назви зимових МІСЯЦІВ:
Грудень - мостовик, хмурень, студень.
Січень - тріскун, снІжень, сніговик.
Лютий - бокогрій, зимобор, крутень. - Чому так назвали?
4. Зимові свята.
Сторінка 9. Творча
1. Складання розповіді за малюнком «Зимові розваги». 2. Складання речень із висловами:
Пахне сніг, зима-білосніжна, застеляє білої ковдрою. 3. Добір синонімів і слів-родичів.
Сторінка 10. Підсумкова
- Чому так багато поетів і письменників, композиторів, художників присвячують свої твори зимі?