Поглибити знання учнів про змінювання прикметників за числами, уміння правильно визначати число прикметників; розвивати мовлення учнів; виховувати бережне ставлення до природи.
Тема. Змінювання прикметників за числами у сполученні з іменниками.
Мета: Поглибити знання учнів про змінювання прикметників за числами, уміння правильно визначати число прикметників; розвивати мовлення учнів; виховувати бережне ставлення до природи.
Обладнання: презентація, наочні матеріали, підручник.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Бесіда з учнями.
- На які питання відповідають прикметники?
- Що вони означають?
2. Робота з віршем.
Гляньте, яка Україна чарівна,
Гарна, немов би казкова царівна!
Гори, гаї, голубі небеса, -
Глибинна, бентежна, велична краса!
- Яку картину ви б намалювали після почутого твору?
- Чи любить поет Україну? Чи любите її ви?
- Який би ви дібрали заголовок?
- Назвіть іменники.
- У якому числі вони виражені?
- За чим змінюються іменники?
- Які прикметники відносяться до іменників?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1. Оголошення теми і мети уроку.
- На сьогоднішньому уроці ми з вами будемо вирішувати питання: «Чи змінюються прикметники за числами?»
2. Попрацюймо разом!(впр.100)
- Спишіть сполучені іменники з прикметниками. Позначте закінчення прикметників.
- Спробуйте зробити висновок про змінювання прикметників в однині та множині. Зіставте свої висновки з правилом.
3. Ознайомлення з правилом (с.44)
- Які закінчення мають прикметники у множині?
4. Фізхвилинка.
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
Прочитайте текст
V. Підсумок уроку.
1.Бесіда
- Чого ви навчилися сьогодні на уроці?
- Чого нового дізналися про прикметник?
- Які закінчення мають прикметники у множині?
2. Домашнє завдання.
- Вправа 102 (завд. 3)