Урок літературного читання в 2 класі
Тема уроку : Урок позакласного читання І. Малкович „ Золотий павучок”
Мета уроку: Познайомити учнів з біографією І. Малковича , вдосконалювати навички свідомого, виразного читання, продовжувати розвивати вміння аналізувати прочитане, визначати головну думку твору, виховувати чуйність, доброту, людяність, бажання піклуватись за свою родину.
Тип уроку : Засвоєння нових знань . умінь,навичок.
Хід уроку
І Організація класу
ІІ Мовленнєва розминка
1. Робота над чистомовкою
Жив жучок між бур янами.
Жив без тата і без мами.
Жив і жив.
І не тужив.
Жовтим листям ворушив.
2.Робота в групах
Гра „ Чиє продовження краще?”
( Учні презентують своє продовження)
ІІІ Мотивація навчальної діяльності.
1.Повідомлення теми і мети уроку
(На дошці портрет І. Малковича)
2. Гра „ Мікрофон”
- Що ви знаєте про цього письменника?
- Чому та кому він присвячував свої твори?
-Сьогодні на уроці ми ще раз звернемося до творчості цього чудового письменника.
Робота з виставкою книг
-Зверніть увагу на книги , що стоять перед вами.
- Хто автор цих книг?
- Чи хтось із вас читав якусь із цих книг?
- Яка книжка вам сподобалась найбільше?
1. Читання вірша про павучка В.Скомаровського
Павучок- лісовичок
Павучок- лісовичок
Втративши спочинок
Сплів розкішний гамачок
З білих павутинок.
Влаштувавшись як слід
В гамаку м якому,
Він в осінній переліт
Вирушив на ньому.
Знявся вгору над ліском,
Над грузьким болотом...
Гамачок став літачком,
2. Аналіз змісту вірша
- Чи сподобався вам вірш?
- Які почуття він у вас викликав?
-Які картини ви уявляли, слухаючи його?
V Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Розповідь учителя
(Біографія І. Малковича)
2.Доповнення учнів.
3. Фізхвилинка
4. Перегляд відео .Читання оповідання автором.
5. Перевірка первинного сприйняття змісту оповідання.
Тести
1. Хто розповів цю історію?
а ) тато;
б) мама;
в) дідусь.
2. Скільки дітей було у сім ї?
а) двоє;
б) троє;
в) четверо.
3.Хто приніс ялинку?
а) Тарасик;
б) мама;
в) сусід.
4.Що повісили на ялинку?
а) горішки;
б) яблука;
в) нічого.
5. Хто прикрасив ялиночку?
а) метелик;
б) жучок;
в) павучок.
6. Перевірка тестів.
VI Опрацювання оповідання із” Хрестоматії сучасної української дитячої літератури для читання в 1,2 класах”
1. Словникова робота
Читання слів колонок „луною” , а потім напівголосно в парах.
Мереживо фольга
плетиво зомліла
Різдво щулилась
Святвечір Ільчик
крадькома
2. Мовчазне читання оповідання.
Гра „Рибки”
3. Аналіз змісту прочитаного з елементами вибіркового читання
- Куди їздила сім я на свята?
- Яке горе не оминуло сім ю? Куди пішов тато?
-На що виміняли діти ялинкові прикраси?
- Який дарунок зробив тато на минуле Різдво?
- Про що розповіла матуся малому Ільчикові?
-Хто прикрасив ялинку золотим мереживом?
-Як діти зустріли тата?
4. Вправи на розвиток швидкого читання
а) Гра „ хто швидше?”
(хто швидше знайде абзац зі словами...?)
б) Гра „Засічка- кидок”
(За командою „кидок „ усі учні починають читати текст напівголосно .За командою „кидок” – учні зупиняються і рахують слова.Текст читають двічі.)
в) Гра „ Слідопити”
Порахувати скільки разів повторилось в тексті слово павучок
5. Робота в парах
Гра „ Ти мені – я тобі”
( Запитання по прочитаному )
6.Робота в групах
І група –знаходять і зачитують слова назви дій.
І І група – знаходять і зачитують слова назви предметів.
7. Робота за ілюстраціями
-Розгляньте ілюстрації до цього оповідання.
- Що художники зобразили на ілюстраціях? Які кольори вони використали?
-Які рядки належать до образів картин?
VI I Підсумок уроку . Рефлексія.
Гра „ Закінчіть речення”