Тема: Навчання грамоти. Робота з дитячою книгою
Українська народна казка «Колосок»
Мета:формування ключових компетентностей: вміння вчитися – працювати в колективі та самостійно;
Загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту;
соціальної – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням поведінки позитивних казкових героїв;
громадської- визначати своє ставлення до прочитаного, відстоювати свою думку та позицію відповідно до загальноприйнятих суспільних норм поведінки.
Предметних компетентностей:
-
узагальнити та систематизувати знання учнів про народну казку;
-
закріплювати вміння розпізнавати народну та авторську казку;
-
удосконалювати уміння працювати з текстом, визначати тему, простежувати розгортання подій, знаходити описи, портретні характеристики дійових осіб, міркування;
-
Формувати оцінні судження;
-
Вдосконалювати читацькі навички;
-
Розвивати спостережливість, творчу уяву, образне мислення, фантазію, пам’ять, увагу;
-
Прищеплювати любов до казки, книги, бажання читати, складати казки та інші твори;
-
Виховувати шанобливе ставлення до книги, любов та читацький інтерес до народних казок
Форми роботи: індивідуальна, парна, колективна.
Хід уроку
І.Організація класу.
1.Вступне слово вчителя.
Добрий день, мої малята
Любі хлопчики й дівчатка.
Рада всіх я вас вітати.
Сьогодні до нас на урок завітали гості.
Поверніться до них і гарно скажіть
Добрий день!
Тепер тихенько сіли.
Посміхніться один одному.
Нехай на ваших обличчях завжди сяє усмішка.
(картка настрою)
2. Повідомлення вчителя.
- Чи є на світі людина, яка хоча б раз у житті не мандрувала дивовижною країною казки?
- Напевно, ні.
- В казці ми вчимося, як на світі жити, бо казка – це глибока криниця мудрості, яку неможливо вичерпати, вона завжди сповнена розуму, доброти.
- Сьогодні ми з вами побуваємо у захоплюючій казковій подорожі « Стежинами улюблених казок».
3. Робота з виставкою книг.
Анотація виставлених книг.
-Я до вас сьогодні йшла
І торбинку цю знайшла.
Це напевно зайчик був,
під пеньком її забув.
Я торбинку підняла
І до школи принесла.
Глянь у неї навмання –
Казка в ній для нас нова.
-
І тут не тільки казка, а й різні завдання. Спробуємо їх виконати.
ІІ. Основна частина уроку
-
Перша зупинка «Дивосвіт казковий».
-
Вам треба відповісти на запитання із скарбниці казкарів усього світу.
-
Зріст - приблизно 2 см54мм, ліжко – горіхова шкарлупка, покривало – трояндова пелюстка. Хто це ?
-
Цей дім ніхто не будував, а жити в ньому мали 5 братів різні за розміром, а в скрутну хвилину в цій хатці вмістилося майже все лісове царство.
-
Мандрував дорогами все своє недовге життя. Співав пісеньку про себе, вважав себе невловимим та врешті пісня його обірвалася на півслові.
-
Яка героїня казок живе в маленькій лісовій хатинці на курячих лапках, яка поверталася до лісу задом, а до Вас передом. Хазяйка цієї хатини вміє літати на мітлі і полюбляє заманювати до себе Івасиків – Телесиків.
-
А ця героїня завжди хитрюща,хоче всіх обманути,ображає зайчиків
-
Вона живе на дні морському,її друзі-морські жителі(Аріель)
Підсумок: я бачу, що ви знаєте багато казок.
-
Зупинка «Бюро літературних знахідок».
-
Допоможемо власникам повернути їх загублені речі, які зберігаються в «Бюро знахідок»:
-
З якої казки ця рукавичка ?
-
В якій казці слід шукати господаря цього золотого яєчка ?
-
В якій казці було вітром занесено колосок ?
-
До кого в гості йшла Червона Шапочка?
-
Робота над казкою.
-
Слухання казки до слів «От якось підмітав у дворі та й знайшов…».
-
Дізнайтеся, що саме знайшов півник у дворі. Для цього розмалюйте жовтим олівцем всі частини мозаїки, які позначені крапкою.
2)Слухання казки до слів «Узяв на плечі мішок»