Урок позакласного читання.Світ пригод і захоплень у творах українських письменників.

Про матеріал
продовжити ознайомлення учнів з творами українських письменників; вчити порівнювати прочитані твори, визначати стан дійових осіб, основну думку твору; розвивати допитливість; виховувати інтерес до читання української літературою
Перегляд файлу

Світ пригод і захоплень у творах українських письменників.

Мета:продовжити ознайомлення учнів з творами українських письменників; вчити порівнювати прочитані твори, визначати стан дійових осіб, основну думку твору; розвивати допитливість; виховувати інтерес до читання української літературию

Хід уроку

l. Організаційна частина.

Знову день почався, діти,

 Всі зібрались на урок.

 Тож пора нам починати

 Кличе в подорож дзвінок.

 ll. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Доповніть чистомовку римованими рядками.

Ав-ав-ав – не лови                     гав.
Ва-ва-ва – книжка                     почув.
Ві-ві-ві – здивувались               паві.
Ів-ів-ів – льон                            зацвів.
Во-во-во – намальовано         криво.
Ов-ов-ов – накололи                дров.
Ив-ив-ив – я квіти                    полив.
Ви-ви-ви – чорні                      брови.

2.Вправа на розширення кута зору.

- Читай, дивлячись на крапку.

Похожее изображение

lll. Повідомлення теми і завдань уроку.

Сьогодні в нас урок  незвичайний, він навчить багато вас чому. Хай буде він для вас навчальний, за це подякуєм йому. Ми продовжимо з вами знайомство з творами українських письменників.

  •          Пригадайте, які оповідання Михайла Слабошпицького ви читали? Хто їх герої?

Похожее изображениеКартинки по запросу оповідання михайла слабошпицькогоКартинки по запросу оповідання михайла слабошпицького

 

 

Картинки по запросу оповідання михайла слабошпицького       Картинки по запросу оповідання михайла слабошпицького чудасія на балконі

Картинки по запросу оповідання михайла слабошпицького Картинки по запросу оповідання михайла слабошпицького

Письменник залюблений у рідну природу і вміє передати своє захоплення читачам. Він написав чимало казок і оповідань для дітей. Картинки по запросу оповідання михайла слабошпицького

Та сьогодні на уроці ми познайомимося ще з одним оповіданням цього письменника  «Брат знаменитого воротаря»

Картинки по запросу оповідання михайла слабошпицького  брат знаменитого воротаря

1.Знайомство з оповіданням. Читання оповідання окремими учнями.

2. Бесіда за змістом прочитаного.

- Яким ти уявляєш Костика?

- Які якості характеру виявив під час гри Олег?

- Уяви, що ти не знаєш назви цього оповідання.Як би ти запропонував його назвати?

3. Поділ тексту на частини.

4.Підбір заголовка.

5. Переказ частини, яка сподобалась найбільше.

6.Використання стратегії «Методика взаємних запитань».Робота в парах.

-Проведімо вправу зі «Щоденні 5»- читання з другом. Читайте по черзі текст і ставте один одному запитання.

l V.Підсумок уроку.

  Гра «Мікрофон»

-Чи сподобався вам урок?

-Чим цікавим займалися на уроці?

- Що більше всього запам’ятали?

- Про що нове дізналися?

- Як ви оцінюєте свою роботу на уроці?

 

V .Домашнє завдання.

- Наступний урок позакласного читання проведемо за темою «Цікаві розповіді про братів наших менших». Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача.

 

 

docx
Додано
16 грудня 2025
Переглядів
84
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку