Урок позакласного читання в 2 класі " Рідна домівка, рідна сім 'я — тут виростає доля моя ."

Про матеріал

Тема. УПЧ№ 6. Рідна домівка, рідна сім 'я — тут виростає доля моя (п.с. 30-37)

Мета: удосконалювати навички виразного читання та розвиток техніки читання; формувати вміння

орієнтуватися в тексті; розвивати вміння переказувати текст за малюнковим планом ;

розвивати вміння чітко визначати головну думку твору. Розвивати логічне мислення, усне

мовлення, фантазію дітей. Виховувати любов і пошану до батьків.

Обладнання: індивідуальні таблиці складів, сенкан, квітка-усмішка, паперові квітки, прислів'я,записи на дошці.

Тип уроку: урок позакласного читання.

Перегляд файлу

Дата                                      Урок                        Читання                         2 кл.

Тема. УПЧ№ 6. Рідна домівка, рідна сім 'я — тут виростає доля моя (п.с. 30-37)

Мета: удосконалювати навички виразного читання та розвиток техніки читання;  формувати вміння

          орієнтуватися в тексті; розвивати вміння переказувати текст за малюнковим планом ;  

         розвивати вміння чітко визначати головну думку твору. Розвивати логічне мислення, усне

          мовлення, фантазію дітей. Виховувати любов і пошану до батьків.

Обладнання: індивідуальні таблиці складів, сенкан, квітка-усмішка, паперові квітки, прислів’я,записи на дошці.

Тип уроку: урок позакласного читання.

Перебіг уроку

І  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Продзвенів уже дзвінок, починається урок

Тож і ми часу не гаймо, працювати починаймо.

-Я думаю, що на сьогоднішній урок ми візьмемо старанність, охайність, спостережливість, працьовитість, доброзичливість.

Посміхніться один одному і подаруйте чудовий настрій.

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1 . Дихальні вправи:

– надування кульки;– тушимо свічки (усі); – тушимо свічки по- одній;

2.Робота із таблицями складів.

3.Робота над скоромовкою.

Рак татусь приніс з крамниці раченятам рукавиці.

 (читання у різному темпі, радісно ,сумно, сердито)

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

1.Визначення головного слова уроку               С+іло-ло+м+’+я= сім’я

Відгадавши загадку, ви дізнаєтесь, про що йтиме мова на сьогоднішньому уроці:

Цифра ця усім говорить, скільки днів до тижня входить,

А як поряд стане буква « Я», то це буде вже…(сім΄я).

-Отож девізом нашого уроку будуть слова:

«На світі білому єдине, як і Дніпрова течія –

Домашнє вогнище родинне, оселя наша і сім’я”.

2. Складемо сенкан «Сім΄я»

Сім’я

Велика, дружна

Розмовляє, готує, дивиться

Найрідніші люди для тебе

Родина

3.Читання вірша  «Що таке сім’я»

 Розкажу вам, друзі, я, що таке моя сім’я.

Разом дружно проживаєм і пісні про це співаєм.

Люба матінка моя,— як пишаюсь нею я!

В неї руки золотії, серцем кожного зігріє.

Тато сильний і завзятий — він господар в нашій хаті.

Все майструє, все ладнає, бо до всього хист він має.

Дід і бабця у пошані — вони праці ветерани.

Всіх онуків міцно люблять і, як пташенят, голублять.

Є у мене ще й брати — кращих в світі не знайти.

Ось і вийшло: всіх сім «я», знайте, це і є сім’я.             Н. Чемерис

-Про що розповідається у вірші? Що таке  сім´я?

-Сьогодні ми продовжимо опрацьовувати художні твори про сім’ю. Навчимося виразно і швидко читати,  будемо вчитися  переказувати текст , відповідати на питання і складати віночок  «Щастя моєї родини»

V.СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Робота у парах  над прислів’ями

У дитини заболить пальчик, а у матері – серце.  Без сім’ї нема щастя на землі.

Шануй батька й неньку, буде тобі скрізь гладенько.

– Поясніть значення кожного прислів’я. Як ви відноситесь до своїх рідних ?

       2.Технологія « Мозковий штурм »

Скласти «ланцюжок ніжних слів»

Сім’я (сімейка, сімейний, сімеєчка)                 Рід (родина, рідня, родичі, рідний)

Тато (татко, татусь, татунь)                              Мама (матуся, матінка, мамуля, мамочка, мати)

Баба (бабуся, бабуля, бабуня, бабусенька)     Дід (дідусь, дідуньо, дідик)

Сестра (сестричка, сестриця, сестронька)        Брат (братик, братичок, братусь)

3. Вправа «Роз’єднай слова».

- Діти, роз’єднайте слова і прочитайте гасло нашого уроку:

«Людинабезродуяквідірванийвіддеревалисток.»

- Як ви розумієте зміст цієї народної мудрості?

 4.Читання вірша Олексія Бабія «Мати» ( ланцюжком ).

- Визначте емоційний настрій вірша.

а) Вибіркове читання.

- За що кохає нас мама? А за що кохаємо ми маму? Як у вірші називають маму?

- Знайдіть порівняння.Прочитайте рядки, де висловлена головна думка.

б) Читання вірша за особами.         Назвіть дійових осіб.

5.Читання вчителем оповідання Л.Толстого «Батько й сини».

- Послухайте оповідання і скажіть, яку пораду дав батько своїм синам?

Батько наказував синам жити в злагоді, вони не слухали. Тоді звелів він принести віник і каже: «Зламайте!» Хоч як старалися сини, не могли зламати віник.

Тоді батько розв’язав віник і звелів ламати по одному прутику. Сини легко переламали пруття поодинці. Батько й говорить: «Отак і ви, мої сини, якщо в злагоді житимете, то ніхто вже не здолає, а якщо сваритиметесь та в усьому порізно будете – кожен вас легко погубить.»

- Яка головна думка оповідання?

6.Читання вірша Богдана Лепкого «Батько й мати» (ланцюжком ).

- За що люблять діти своїх батьків?

- Чому хлопчик хоче швидше вирости?

- Хлопці,чи ви бажаєте бути схожим на свого батька? Чому?

7.Фізхвилинка ( танцювальна руханка)

8.Бесіда.

- Назвіть імена своїх рідних братиків і сестричок. Які відносини у вас з ними?

Словникова робота.

- Поясніть значення слів:  заполоч ( тканина для вишивки )  маченята ( дрібне насіння маку )

10.Опрацювання вірша Тамари Коломієць «Братик і сестричка» ( естафетою ).

- Що зробив для сестрички братик? А що сестра зробила для брата?

- Як ставляться один до одного ці діти?

- А що ви робите для своїх рідних?

Вправа «Незакінчене речення».

11.Читання вірша Богдана Лепкого «Рідна стріха» ( буксиром ).

- До чого закликає автор цього вірша?

- За що ми любимо свій дім? Прочитайте, як про це сказав автор.

12.Переказ творів В.Сухомлинського «Найласкавіші руки» та «Бабусин борщ», Д.Ткача «Моя мама»

  ПІДСУМОК УРОКУ

- З якими творами сьогодні на уроці познайомилися?

— Що сподобалося вам на сьогоднішньому уроці?

— Які стосунки мають бути у членів родини?

Складання віночка «Щастя моєї родини»

-Подумайте і скажіть, як потрібно себе вести всім членам родини , щоб сім’я була щаслива? (Діти виходять по черзі до дошки відповідають на питання і прикріплюють свою квітку до умовного віночка)

doc
Додано
11 грудня 2018
Переглядів
1257
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку