Тема. УПЧ № 7 Сміх несе здоров'я в дім (п.с.110-116)
Мета: Ознайомити з жартівливими творами відомих авторів ; розвивати усне мовлення,
увагу, мислення, читацькі навички; уміння створювати власні висловлювання за
змістом прочитаного; виховувати потребу в систематичному самостійному читанні як
засобові пізнання світу, почуття гумору
Обладнання: картинки збірників, портрети письменників, конверт, картинки до уроку, кіт,
булка, муха, лікар, півник, вовк.
Тип уроку: позакласне читання
Дата Урок Читання 2 кл.
Тема. УПЧ № 7 Сміх несе здоров’я в дім (п.с.110-116)
Мета: Ознайомити з жартівливими творами відомих авторів ; розвивати усне мовлення,
увагу, мислення, читацькі навички; уміння створювати власні висловлювання за
змістом прочитаного; виховувати потребу в систематичному самостійному читанні як
засобові пізнання світу, почуття гумору
Обладнання: картинки збірників, портрети письменників, конверт, картинки до уроку, кіт,
булка, муха, лікар, півник, вовк.
Тип уроку: позакласне читання
Перебіг уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мовленнєва розминка
1. Звуконаслідувальна вправа.
Гра «Що як звучить?»
Так колесо свистить пробите: с-с-с.
Сичить гусак старий сердитий: с-с-с.
Вода тече, співає в кранику: с-с-с.
Свистить завжди окріп у чайнику: с-с-с
2. Робота над чистомовкою
Ічка-ічка-ічка - ось глибока річка.
Ачка-ачка-ачка - пливла по річці качка.
Єчки-єчки-єчки - знесла вона яєчки.
Чат-чат-чат - навиводить каченят.
Чить-чить-чить - плавать діточок навчить.
Ічці-ічці-ічці - попливуть разом по річці.
ІІІ. Оголошення теми уроку
-Сьогодні на уроці ми будемо читачами, слухачами, виконавцями. Наше життя – наче пазли, які ми складаємо один до одного, утворюючи завершену картину. Що допомагає і дітям, і дорослим бути завжди в гарному настрої?
Прочитайте тему нашого уроку: «Сміх несе здоров’я в дім» - Зробить передбачення щодо змісту тих творів, які ми маємо з вами розглянути на цьому уроці.
ІV. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.
1.Робота за виставкою книг.
2. Робота над творами
Микола Герасименко «Хоробрий Степанко»
- Роздивіться, будь ласка, картинку. Хто зображений на ній?
- Чому кішка боїться мишку?
- Дружня карикатура на уривок з оповідання, який ми зараз прочитаємо.
Карикатура – це викривлене зображення людини, зроблене для сміху.
Читання твору; обговорення:
- так кого нагадує вам цей кіт?
- Чи справді Степанко був хоробрим?
- Яку назву ви дали б цьому твору?
За Миколою Герасименко «Як і домовлялись»
- Сьогодні на урок я принесла конверт, в якому картинка дуже смачної ягоди. Але вам потрібно відгадати, що це за ягода.
Хочеш пити – їж його, в ньому соку ого-то!
Він на грядці уродився і вологою напився,
Він у смужки нарядився та як м’ячик покотився. (Кавун)
-Правильно. Але в наступному тексті. Ми дізнаємося, як він перетворився в інший фрукт.
Читання «Як і домовилися». Бесіда
-Як ви гадаєте, чому Сашко переплутав кавун з динею?
-Хто з хлопчиків виявився «людиною слова»? Яку казку нагадує цей текс?
Н. Забіла «Навіщо відклала»
- Про яку смачну річ буде йти в наступному тексті ви дізнаєтесь з загадки.
З какао цукерка ця і з молока, буває солодка, буває гірка,
Буває начинка: ізюм чи горіх, поділимо плитку велику на всіх!
Якщо запитаємо, навіть в малят, усі нам підкажуть, що це … (Шоколад).
-Немає в світі людини, яка б не любила та не куштувала, хоч раз в житті таку смачну річ, як шоколад. Але деякі діти можуть занадто багато його вживати. Ось про такого хлопця ми зараз і прочитаємо.
Читання твору. Обговорення його
- Чому мама не хотіла, щоб Славік з’їв весь шоколад. Яке прислів’я ми знайшли в тексті.
- Чи доречно Славік його вжив?
Сергій Воскрекасенко «Розумна дитина»
- Наступний вірш має назву «Розумна дитина». Чи підходить ця назва твору до цього вірша?
Читання вірша. Обговорення
- Яку назву вірша ви би дали? Яка картинка більше підходить до вірша?
V. Фізхвилинка
VІ. Продовження роботи над творами
В. Чухліб «Початок знайти»
- Вам знайома ця казочка? (Івасик-Телесик)
- Сьогодні ми познайомимося з хлопчиком Тарасиком, який теж любив гусей, але муштрувати.
Муштрувати – виконувати команди
Читання оповідання. Обговорення
- Яке прізвисько отримав герой цього оповідання? За що?
- На вашу думку Тарас був хоробрим хлопчиком?
- Які ще є твори там де зустрічаються гуси?
Микола Колесник «Пояснила»
-Герой іншого тексту – Веселий Пухнастик
Читання. Обговорення
-Чи справді кіт задирає хвіст, щоб не забруднити?
Грицько Бойко «Булка з маслом»
-Чи куштували ви, колись цю смачну річ? А наш наступний герой не тільки її скуштував.
Читання. Обговорення
-Чому цей вірш викликав у вас посмішку? Як би ви вчинили на місці цього чоловіка?
Грицько Бойко «Муха куряву зняла»
-Ще одну героїню вірша ви дізнаєтесь за такими рядками:
По полю пішла – гроші знайшла, пішла на базар – купила самовар…
-Правильно ми будемо читати про муху.
Куряву - Дрібні тверді частинки, що нависають у повітрі або осідають на поверхні чого-небудь.
1)Читання 2)Обговорення -Чи справді муха може куряву зняти?
Михайло Білецький «На що скаржимося»
- Як що захворів живіт або горло до кого треба звертатися?
- Наступний вірш саме про нього, але який же був його пацієнт?
1)Читання 2)Обговорення
- Чи справжня проблема була у хлопця, яка потребувала допомоги лікаря?
- Чи можна турбувати лікарів з такими проблемами?
Іван Сенченко «Я ж інкубаторський»
-Герой наступного оповідання дуже красивий та гарно вміє кукурікати
Переказ твору .Робота з тлумачним словником
VІІ. Підсумок уроку
- З якими творами познайомилися
- Який запам’ятався і сподобався найбільше