під час уроку використано різні прийоми, які дають можливість краще донести дітям новий навчальний матеріал. Сам урок побудований у формі морської подорожі.
Тема. Позиційний принцип будови числа. Додавання і віднімання чисел в межах 100 на основі нумерації. Задачі на знаходження невідомого від’ємника. Розпізнавання геометричних фігур. Робота в зошиті
Мета: вдосконалювати вміння учнів утворювати і записувати двоцифрові числа, розв’язувати
задачі на знаходження невідомого від’ємника, впізнавати і називати геометричні фігури, розвивати логічне мислення пам'ять, увагу; зв’язне мовлення та інтерес до математики; виховувати бережливе ставлення до природи.
Форма проведення: урок-подорож
Обладнання: ілюстрації, квитки, карта, медалі.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку. Мотивація навчальної діяльності
Перевірка готовності приладдя до уроку.
Всі гарний настрій маємо? Так?
Тож урок вже починаємо.
Сьогоднішній урок - це урок – подорож.
Ми вирушаємо в плавання безмежним математичним океаном під назвою «Нумерація чисел» у пошуках Скарба. Подорож далека, цікава і небезпечна. Під час нашої подорожі ми
будемо удосконалювати та закріплювати навички (+) і (-) двоцифрових чисел. А мандруємо під девізом:
На уроці не дрімай,
Знаєш - руку підіймай!
Правила нашої подорожі:
- бути уважними;
- правильно мислити;
- добре запам’ятовувати.
Запам’ятай!
Щоденне повторювання - міцні знання!
Пропоную вам карту подорожі, на якій зазначено відповідний маршрут. А на чому ж ми будемо мандрувати, ви дізнаєтесь відгадавши загадку.
Біжить візок через струмок
і слід за собою замітає.
Отож ми попливемо на човнику.
Порт Пізнайко
Замок володаря морів
Коралові рифи
Острів скарбв
Перевірте у вас все готово до подорожі? Підручник це наш компас, зошит – карта, ручка – весла. Є?
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Порт Пізнайко
Наша подорож уявна, але всі правила треба виконати, як заведено. Кожна подорож починається з придбання квитка. Придбати квиток на наш корабель, ви зможете за математичні знання.
Квитки купляємо:
1. Порахувати від 10 до 100
2. Порахувати 10-ками до 100
3.Назвіть сусідів числа 40, 79, 35.
4. Назвати компоненти – при додаванні, відніманні…
5. Як називаються числа в межах 100 –
6. Число складається з 4 дес 5 одн., 35, 55,
7. Сума чисел 10 і 20 , 20 і 20 – ( використовуються рахувальники )
8. Різниця чисел 50 і 30, зменшити на 5.
9. Назвіть одиниці довжини.
10. В 1 дм = …… см , 1 м =.. см, 1м=…. Дм
11. За допомого чого можна виміряти довжину?
12. Назвіть одиниці вимірювання маси, місткості.
Квиток у морську подорож
|
|
Що ж допомогло придбати нам квитки?
Знання з математики дуже важливі в нашому житті.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Купили квитки і непомітно допливли до Замку володаря морів.
Хто він такий? Нептун! Так! Зустрічає нас володар морів Нептун. І повідомляє нам, що на сьогоднішньому уроці ми продовжуватимемо вчитися додавати і віднімати числа в межах 100. розв’язуватимемо задачі на знаходження невідомого від’ємника, розпізнаватимемо геометричні фігури.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
У Нептуна є помічники це веселі морські коники. І вони приготували вам завдання.
4 5
2.Загадкові ракушки. Розв’язування прикладів.
40+5 45-40 35-5 30+2 57-7
3. Хвилинка-ерудитів
А хто знає чому шумлять ракушки?
Ракушки являють собою рештки молюсків. Ці тварини створюють їх, щоб захистити своє м’яке тіло від зовнішніх подразників. Звук у ракушці створює шум навколишнього середовища, повітря потрапляючи до ракушки відбивається від її стінок . Чим більша ракушка і вигинів в ній, тим чіткіший шум буде в раковині.
Наш корабель гойдається на хвилях, і в нас є час для відпочинку.
4. Гра «Море хвилюється — раз!»
У цій досить відомій грі всі можуть почуватися справжніми акторами, відтворюючи щось виняткове і неповторне.
Море хвилюється — раз!
Море хвилюється — два!
Море хвилюється — три!
Фігура морська на місці завмри!
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Коралові рифи. Робота в зошиті.
Подорож триває і ми потрапляємо на Коралові рифи.
Відкрийте зошити с.47
1ряд 2 ряд 3 ряд
34 – 4 = 30 67 – 1 = 66 80 + 1 =81
70 – 1 = 69 37 – 30 = 7 93 + 0=93
66 – 1 = 65 59 – 9=50 17 – 17=0
4 свічки
Ми прибуваємо на острів Скарбів. Але скарб, який лежить в скрині, охороняє велика риба.
Згадайте які геометричні фігури ви знаєте? На що вони схожі.
З яких геометричних фігур складається велика риба
Подолавши хижу рибу, бачимо на скрині великий замок. Треба розшифрувати код.
Усно рахувати! (відповіді вивішуємо на дошці)
35-5 М
1м .. см О
5дес 4одн Л
2дм … см О
Сума чисел 15 і 15 Д
Різниця чисел 30 і 20 Ц
Найменше двоцифрове число І
VI. Підсумок уроку.
Діти, ви справжні мандрівники. Винахідливі, дружні, старанні. Відкриваємо скриньку, а в ній подяка від Нептуна
Я, володар Нептун, дарю учням 1 класу великий Скарб – нові знання з математики.
Нехай ці знання знадобляться вам у подальшому навчанні і житті. А сьогодні я подарую Вам Медалі за участь у морських пригодах! Нагородження - вручення медалей.
Мені сподобалось
Я навчився
Нехай цей урок залишить у вас міцні знання, гарний настрій. Добіг до кінця наш урок.
Математика - наука серйозна і цікава.
Можна весело гратись і математики навчатись.
Подяка
Я, володар Нептун, дарю учням 1 класу
великий Скарб – нові знання з математики.
Нехай ці знання знадобляться вам у
подальшому навчанні і житті.
А сьогодні я подарую Вам Медалі
за участь у морських пригодах.